A New York állambeli Bard College Conservatory budapesti előmeghallgatást tart október 26-án a Tóth Aladár Zeneiskolában. Ajánljuk mindenkinek, aki egyetemi hangszeres továbbtanulását külföldön szeretné végezni, vagy aki zenekari tapasztalatot kíván szerezni.
A sikeres budapesti meghallgatás után a továbbjutók újabb felvételi folyamatba kerülnek.
A képzés ideje 5 éves, és kettős diplomát nyújt, a konzervatóriumi alaptudás bölcsészettudományi kompetenciákkal és oklevéllel egészül ki.
A gyönyörű zöld környezetben adott az elmélyült gyakorlás lehetősége, a campuson a sportolás, gym- és uszodahasználat, meditációs és jógaórák sokat adnak hozzá a tanulási élmény teljességéhez; mindezek – sok egyéb közösségi programon túl – a diákok számára ingyenesen látogathatók.
Balog Alexandra, az Altalena alapítója és művészeti vezetője jelenleg Fulbright ösztöndíjjal végzi a kétéves Advanced Performance Studies nevű képzést, és sok pozitív élményről számolt be. „Az oktatás színvonala kitűnő a kurzusomon, nagyszerű a tanárom, a japán származású Rieko Aizawa, minden zongoristának szívből ajánlom. Az egyetem egy egész falu, minden megtalálható benne, igazi sziget, ahol nyugalomban lehet dolgozni, tanulni.”
Az sem hátrány, ha nem tökéletes a nyelvtudás, ez nem kizáró ok. A Bard intenzív nyelvkurzust nyújt azoknak, akik nyelvi készségeiket ebben az időszakban szeretnék fejleszteni.
Az ösztöndíj egy kétéves posztgraduális mesterképzés lehetőségét is felkínálja, ami innovatív módon ötvözi a zene akadémiai-elméleti és gyakorlati oldalát, a közönségkapcsolatok építésének módszereire is hangsúlyt fektetve. A program a zenész értékközvetítő identitását ápolja.
E két program mellett a Bard Konzervatórium az Advanced Performance Studies programon keresztül egy oklevelet is ad. Az Advanced Performance Studies programra jelentkezőknek már rendelkezniük kell egy alapfokú diplomával.
A The Orchestra Now szimfonikus zenekar hivatásos zenészeket képez. A TON minden tagja teljes tandíj-ösztöndíjban részesül. Belépési követelmények: alapfokú diploma és nyelvvizsga.
A konzervatórium vezetője és dékánja: Tan Dun. A világhírű művész az UNESCO globális jószolgálati nagykövete is, kitörölhetetlen nyomot hagyott a világ zenei színterén a klasszikus zene, a multimédiás előadások, valamint a keleti és nyugati hagyományok határait átívelő kreatív előadásaival és repertoárjával. Napjaink legrangosabb kitüntetéseinek nyertese, köztük a Grammy-díj, az Oscar/Akadémia-díj, a Grawemeyer-díj, a Bach-díj, a Sosztakovics-díj, és legutóbb az olasz Arany Oroszlánt kapta meg. Tan Dun zenéjét világszerte játsszák vezető zenekarok, operaházakban, nemzetközi fesztiválokon, valamint a rádióban és a televízióban. Dékánként tovább demonstrálja a zenének azt a rendkívüli képességét, hogy maradandó nyomot hagyjon az életünkben. Fontosnak tartja a zene történelemmel, művészettel, kultúrával és társadalommal való kapcsolatának megértését.
További infók és jelentkezés ide kattintva lehetséges.