Candlelight Castle címmel szerveznek koncertsorozatot kéthetente a miklósvári Kálnoky-kastélyban szeptember 7-től kezdődően, ahol a néző két lehetőség közül választhat: proseccóval 17 órakor, vacsorával 20 órakor kezdődik a koncert.
A Candlelight Castle létrehozása hozzájárul a Kálnoky-kastély arculatváltásához. Célja, hogy magas szintű zenei művészetet hozzon a miklósvári kulturális örökség szívébe. Az esemény azzal a céllal jött létre, hogy a kastély történelmi környezetét és építészeti szépségét a modern zene és szimfonikus hangszerek varázsával kombinálva egyedülálló kulturális élményt nyújtson. Ez a kezdeményezés célja, hogy a kastély ne csak a művészet iránti elkötelezettséget tükrözze, hanem az épület újra a közösségi élet központjává váljon, ahol a tradíció és az innováció kéz a kézben jár.
Az esemény szeptember 7-én kerül megrendezésre a Kálnoky-kastély gyertyafénnyel megvilágított borospincéjében, ahol a vendégeket egy felejthetetlen élmény várja a zene és történelem varázslatos ötvözetén keresztül. A különleges atmoszféra és a kastély egyedülálló hangulata tökéletes hátteret biztosít Szőcs Botond zongoraművész és Ferencz Tihamér csellóművész koncertjének.
A Candlelight Castle koncertek helyeinek száma korlátozott, regisztrálni az eseményre ide kattintva lehet.
Látogasson el hozzánk és legyen részese a kastély meghitt hangulatának!
A filmről: Amélie, a naiv fiatal lány Párizsban él, a Montmartre-on. Élete egyhangúan telik, egy környékbeli bisztróban felszolgálóként dolgozik, a szomszédokkal pedig olyan bensőséges kapcsolatot tart fenn, mintha egy kisvárosban élne. Ám egy nap váratlan fordulat történik: A lakásának egy titkos zugában kis dobozra talál, amely az előző lakó gyerekkori emléktárgyait tartalmazza.
Elhatározza, hogy visszajuttatja a kis dobozt jogos tulajdonosának. Ettől kezdve élete gyökeresen megváltozik, rájön, hogy valami módon képes környezetét boldogabbá tenni.. Szívesen boronál össze magányos embereket, amiből gyakran komoly bonyodalmak származnak. De jótéteményei közepette megismer egy különös fiatalembert (Mathieu Kassovitz) és most már a környezetén a sor, hogy segítsenek rajta… (port.hu)
Yann Tiersen francia zeneszerző és előadóművész. Ő szerezte többek között az Amélie csodálatos élete és a Good bye, Lenin! című film zenéjét is. Sokoldalúságáról és minimalista szerzeményeiről híres. Legtöbb művében zongora, hegedű és harmonika szerepel, de sok más hangszert is felvonultatott már. Kedvenc hangszerei a gitár, szintetizátor és a hegedű, de egyéb eszközöket is használ, mint a melodika, xilofon, játékzongora (toy piano), csembaló, harmonika, írógép, vagy akár bicikli.
Szőcs Botond, a 28 éves zongoraművész, a zenei világban elismert neve lett kivételes technikájával és sokoldalúságával. 2024-ben doktori fokozatot szerzett a Brassói Transilvania Egyetemen, ahol már számos első díjat nyert hazai és nemzetközi zongoraversenyeken. Szólistaként debütált a Nagyszebeni Állami Filharmonikus Zenekarral, majd több más zenekarral is fellépett Romániában és külföldön. Repertoárja olyan nagy zeneszerzők műveit öleli fel, mint Mozart, Beethoven, Liszt és Rachmanyinov.
Kamarazenészként is kiemelkedő teljesítményt nyújtott, többek között Mozart és Beethoven teljes hegedű-zongora szonáta ciklusát adta elő. Botondot a kritikusok világszerte méltatják a zene iránti mély érzékenysége, precizitása és eleganciája miatt, melyek minden előadásában megmutatkoznak. Az elmúlt években számos rangos nemzetközi koncerten szerepelt, többek között az Egyesült Királyságban, Németországban, Kínában és Dubajban, ahol előadásai mindig lenyűgözték a közönséget és a szakértőket egyaránt.
Ferencz Tihamér 2002-ben született Sepsiszentgyörgyön és már hétéves korától elkötelezte magát a csellózás iránt. Tanulmányait a Sepsiszentgyörgyi „Plugor Sándor” Művészeti Líceumban kezdte, majd a Brassói „Transilvania” Egyetemen folytatta. Számos hazai és nemzetközi zenei versenyen nyert díjakat, köztük az „Elite Musicians” nemzetközi kamarazene-verseny nagydíját.
Közreműködött a Sepsiszentgyörgyi „Acord Quartet” alapító tagjaként, valamint a Brassói Opera zenekarában. Tihamér rendszeresen fellépett Romániában és Magyarországon egyházi és kulturális eseményeken, bemutatva rendkívüli zenei tehetségét és elkötelezettségét.