A DemArt-projekt során egy módszertani kézikönyvet dolgoznak ki önkormányzatok részére, amely gyakorlati útmutatásokkal segíti azokat abban, hogy a helyi közösségek bevonása révén demokratizálhassák a művészeti megrendeléseiket.
- hirdetés -

A DemArt célja a művészet finanszírozásának demokratizálása egy, az önkormányzatok számára történő innovatív, megismételhető részvételi folyamat kidolgozásával, amely lehetővé teszi a közösség tagjai számára, hogy támogatásokat ítéljenek meg kiválasztott művészeknek.
A DemArt keretében a különböző művészeti háttérrel rendelkező megbízottak felelősek a teljes folyamatért: meghatározzák az adott hely értékeit, rávilágítanak az el nem mondott történetekre, a megoldatlan problémákra, amelyeket a projekt segítségével szeretnének kezelni, és nyílt felhívás során választanak ki alkotásokat a művészektől.
A projektvezetők felvetése, hogy amikor teret adunk egy alulreprezentált csoport kultúrájának bemutatására, az közönséget vonz a közösségből. Ugyanakkor növeli a toleranciát és elősegíti a társadalmi kohéziót, mivel lehetővé teszi a szélesebb közönség számára, hogy elmélyítse a megértést és a sztereotípiákon és előítéleteken túli megbecsülést.
A projekt koordinátora, a Bethlen Színház egy kiemelkedő budapesti kulturális intézmény, amely elkötelezett a befogadó és hozzáférhető színházi élmények megteremtésére, és célja a releváns tudás és szakértelem mozgósítása a társadalmilag elkötelezett művészetek területén.
A cikk a Kreatív Európa történetek 2021–2023 című kiadványban jelent meg.

- A Kreatív Európa Irodák hálózata minden, a Kreatív Európa programban résztvevő országban, így Magyarországon is jelen van. Munkatársaink örömmel állnak a pályázók rendelkezésére a programmal kapcsolatos kérdések megválaszolásában, valamint a külföldi partnerkeresésben.
- A Kreatív Európa Nonprofit Kft. az Európai Unió Kreatív Európa programjának hivatalos magyarországi koordinátora, fő támogatói a Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Nemzeti Filmintézet és az Európai Bizottság.