Papageno Logo

Márciusban nyit a felújított Operaház

Szerző:
- 2022. február 15.
Magyar Állami Operaház - forrás: az Operaház honlapja
Magyar Állami Operaház - forrás: az Operaház honlapja

Közel öt évadnyi zárvatartás után március 12-től ismét nézőket fogad az Operaház Andrássy úti játszóhelye – jelentette be az intézmény. Az újranyitást gálakoncerttel ünneplik olyan művészek részvételével, mint Plácido Domingo, Medveczky Ádám, Kesselyák Gergely és Kocsár Balázs főzeneigazgató.

- hirdetés -

A legkorszerűbb technikával felszerelt épületben régen látott produkciók mellett az elmúlt évek sikeres előadásai is elfoglalják helyüket az Ybl-palota repertoárján. Az Operaház ünnepi hangversennyel indítja hivatalos működését a megújult épületben Plácido Domingo, Medveczky Ádám, Kesselyák Gergely és Kocsár Balázs főzeneigazgató vezényletével.

A március 12-i ünnepélyes megnyitót követően másnap, március 13-án a Hunyadi László ősváltozatát – egyben Ókovács Szilveszter rendezői debütálását – láthatják a nézők. Március 14-én a Magyar Nemzeti Balett is visszatér a dalszínházba Sir Kenneth MacMillan pazar kiállítású Mayerling című darabjában.

Az évad további részében Almási-Tóth András színre viszi a Parsifalt, M. Tóth Géza pedig Az istenek alkonyával befejezi 2015-ben útjára indított Rıng-cikluséát. A repertoárprodukciók 2022 márciusa és júniusa között Az árnyék nélküli asszony, Mefistofele, a Simon Boccanegra, a Porgy és Bess, a Don Carlos, a Figaro lakodalma, az Andrea Chénier, A Nyugat lánya, Az álarcosbál és A varázsfuvola mellett a Rómeó és Júlia, valamint az Anyegin című balettprodukciók láthatók az operaház színpadán.

Magyar Állami Operaház felújítás közben - forrás : az intézmény honlapja

Magyar Állami Operaház felújítás közben – forrás : az intézmény honlapja

Visszatérnek a nemzetközi operaélet legnagyobb sztárjait is. Erwin Schrott Mefistofele bőrébe bújik, Plácido Domingo a Simon Boccanegra, Matthew Polenzani a Don Carlos címszerepében lép színpadra, Sir Willard White pedig két előadásban is látható lesz: Porgyt és Kékszakállút alakítja. A világhírű dirigensek közül Stefan Soltész Az árnyék nélküli asszonyt vezényli, míg az egyik legelismertebb balettkarmester, Paul Connelly az Anyegin-produkcióban dolgozik együtt a társulattal.

Az előadások mellett a vezetett épületlátogató túrák is visszatérnek az intézmény életébe márciustól.

Megosztás

Ajánlott

Bejegyzések

PROMÓCIÓ

VEB 2023

Hírlevél

Magazin lelőhelyek

Kattintson a térképre!

Hírlevél

Superbrands 2022
Superbrands 2021
Superbrands 2022
Superbrands 2022
ICMA logo
Member of IMZ
A nyomtatott Papageno magazin megjelenését támogatja:
NKA logo