Eddig csaknem 26 ezer néző volt kíváncsi a Magyar Állami Operaház 30 előadásos júliusi Rigoletto– és Traviata-sorozatára. Az Alexandru Agache, Kálmándy Mihály és Mókus Attila, valamint Kolonits Klára, Sáfár Orsolya és Lucie Kaňková címszereplésével megvalósult, rekordszámú nyári alkalom több mint 85%-os látogatottság mellett, tucatnyi esten vonzott telt házakat. A Verdi-sorozat augusztus 9. és 17. között Az álarcosbál előadásával zárul, ugyancsak rendkívüli szólistákkal.
Victor Hugo és ifj. Alexander Dumas legendás hőse és hősnője, a bosszúszomjas udvaribolond és a kaméliás hölgy megrázó története ismét elvarázsolta az Operaház közönségét. A Rigoletto és a Traviata június 29-től augusztus 7-ig tartó 15-15 előadásos sorozata számos rendkívüli énekest vonultatott fel az OPERA legjobb erőiből. A felvezetőben említett címszereplők mellett a Rigolettóban olyan elismert művészeknek tapsolt a közönség, mint a Mantovai herceget alakító Boncsér Gergely és Horváth István, a Gildát éneklő Rácz Rita és Szemere Zita, a Sparafucilét megformáló Rácz István és Szvétek László vagy a Maddalenaként színpadra lépő Szántó Andrea, Mester Viktória és Megyesi Schwartz Lúcia. A Traviatában Alfredót Boncsér Gergely és Szappanos Tibor alakította, Giorgo Germont-ként pedig Kelemen Zoltán és a szerepben most debütáló Szegedi Csaba állt a világot jelentő deszkákra.
A nagy számú előadás lehetőséget teremtett arra, hogy fiatal énekesek komoly szerepekben is sikerrel mérettessék meg magukat, ahogy az történt Bartos Barna (Mantovai herceg) és Topolánszky Laura (Gilda) esetében. Az Operaházhoz kötődő előadók mellett olyan vendégművészekkel találkozhatott a közönség, mint a Rigolettóként bemutatkozó újvidéki születésű, de a Bécsi Állami Operaházban éneklő Mókus Attila, a mantovai herceg szerepébe Berlinből visszatérő Andrei Danilov, a tavaly Éj királynőjeként megismert, idén Violettaként beugró Lucie Kaňková, az Alfredót alakító David Esteban és a Giorgo Germont-ként színpadra lépő Şerban Vasile. Az OPERA együtteseit Cser Ádám, Jankó Zsolt és a 70. születésnapját a napokban ünneplő Liszt-díjas karmester, Dénes István vezényelte.
A magával ragadó nyári Verdi-sorozat augusztus 9-én Az álarcosbállal folytatódik, hasonlóan pazar kivitelben. A III. Gusztáv svéd király elleni merényletet tragikus szerelmi háromszögbe ágyazó, látványos korhű jelmezekkel és díszletekkel kiállított darabot a többszörösen díjazott olasz rendező, Fabio Ceresa vitte színpadra 2018-ban. A kiváló kettős szereposztásban Gustavót a Dalszínház egyik vezető tenorja, László Boldizsár mellett Pataki Adorján, a Kolozsvári Magyar Opera kiválósága formálja meg. Hű barátját, a később féltékenységében ellene forduló Gustavót a Kossuth-díjas bariton, Kálmándy Mihály alakítja, mellette Mókus Attila ebben a szerepben is bemutatkozik. Renato feleségét és Gustavo szerelmét, Ameliát az elmúlt évad óta a Mannheimi Nemzeti Színházat erősítő Ádám Zsuzsanna, valamint Miksch Adrienn formálja meg, aki először énekli a szerepet az Operaházban. Szintén most debütál Ulricaként Schöck Atala, aki Wiedemann Bernadett-tel alakítja párban a jövendőmondó boszorkányt. Oscar, a fecsegő apród szerepében két fiatal szoprán, Zemlényi Eszter és Kapi Zsuzsanna kap lehetőséget a bemutatkozásra. A további szerepekben Gábor Géza / Kovács István, Kiss András, Fülep Máté és Kósa Lőrinc hallhatók. A Magyar Állami Operaház Zenekarát és Énekkarát a Kossuth-díjas Kovács János, az Operaház örökös tagja és mesterművésze, valamint Szennai Kálmán dirigálja.
A Magyar Állami Operaház 2022-es újranyitása óta tart nyári előadásokat népszerű operákból a felújított Ybl palota klimatizált nézőterén. Az augusztus 17-ig tartó sorozatot követően a 140 éves Magyar Állami Operaház szeptember 6-án kezdi meg Angol100 című tematikus évadát Seregi László A makrancos Kata című Shakespeare-feldolgozásával.