November 18-tól kortárs magyar zeneszerzők műveit, köztük számos ősbemutatót hallhat a közönség a Vántus István Kortárszenei Napok koncertjein Szegeden.
Az idén az 1971-ben Vántus István által alapított A Mai Magyar Zene Hete rendezvénnyel együtt számítva a kortárs zenei hangversenysorozat 53. évfolyama várja az érdeklődőket. Az egész város zenei életét megmozgató rendezvénysorozaton szinte kivétel nélkül kortárs magyar zeneszerzők műveit játsszák, köztük hat ősbemutatót.
A műsoron három Vántus István-mű is szerepel, köztük egy részlet a Móra Ferenc regénye alapján 1975-ben bemutatott Aranykoporsó című operájából, valamint 1960-ban diplomamunkának készült orgonaversenye, a Musica terrena.
A Vántus-napok hagyományaihoz híven a programban a főként szegedi zenekarok és ismert szólisták koncertjei mellett fontos szerep jut a művészetpedagógiának és bemutatkozási lehetőséget kínálnak a fiataloknak. Szokás szerint különböző életkorú muzsikusnövendékek koncerteznek: fellépnek szegedi, szentesi és mórahalmi alapfokú művészeti iskolák és a Gál Ferenc Egyetem Vántus István Zeneművészeti Szakgimnázium diákjai, valamint a Szegedi Tudományegyetem hallgatói is.
A rendezvénysorozat november 18-án délután Szives Márton ütőhangszeres művész az újzenei koncertéletről és az előadók kihívásairól szóló interaktív előadásával indul, este rendezik a nyitóhangversenyt, melyen nyolc mai magyar komponista művei csendülnek fel. Másnap hallgatói koncertet, valamint kamara- és kórushangversenyt rendeznek.
November 20-án a zeneszerző nevét viselő szakgimnázium diákjai, majd a zeneiskolák növendékei adnak hangversenyt, és kamaraestet is rendeznek. Másnap a szegedi Király-König Péter Zeneiskolában Zárándy Ákos pedagógiai művei csendülnek fel, és ehhez kapcsolódva a komponista tart ismeretterjesztő előadást. A sorozat este a szegedi székesegyházban zenekari és orgonakoncerttel zárul.
A Zeneszerző és közönsége program vendége az idén Kutrik Bence lesz, akivel pályájáról és műveiről Hollós Máté, a Vántus Társaság elnöke beszélget majd a Somogyi-könyvtárban. A koncertekhez zenetörténeti előadások is kapcsolódnak, a könyvtárban pedig kiállítással és koncerttel emlékeznek a hetven éve született Szunyogh Balázsra.