Papageno Logo

Mozart nővére, Nannerl inspirálta Váradi Helga legújabb lemezét

Szerző:
- 2019. december 9.
Váradi Helga

W. A. Mozart billentyűs művei kerültek arra a lemezre, amely Váradi Helga tolmácsolásában a kiváló muzsikus, az egész életében öccse árnyékában tevékenykedő Anna Maria Mozart előadói személyiségének állít emléket. Az albumon Plamena Nikitassova és Jörg-Andreas Bötticher közreműködnek.

- hirdetés -

Váradi Helga csembalóművész ihletője egy 2017-es, Christian Tanner svájci divattervező által megálmodott kollekció volt, amely kézzel készült ruhadarabok a 18. század utolsó harmadába repítik viselőjét.

A művész elmondása szerint a ruhák viselésével olyan intim közelségben érezte magát a korabeli nőalakok szellemiségével és mindennapjaival, ami kiváló alkalmat adott, a zeneszerző géniusz Mozart nővérének alakja előtt tisztelegjen, aki kiváló előadóként számos alkalommal játszotta testvére darabjait. A lemezre vett darabok egy a Nannerl által is használt csembaló és fortepiano kópiáján szólalnak meg.

Megosztás

Ajánlott

Bejegyzések

PROMÓCIÓ

VEB 2023

Hírlevél

Magazin lelőhelyek

Kattintson a térképre!

Hírlevél

Superbrands 2022
Superbrands 2021
Superbrands 2022
Superbrands 2022
ICMA logo
Member of IMZ
A nyomtatott Papageno magazin megjelenését támogatja:
NKA logo