November 6-ig tart nyitva a régió egyik legjelentősebb független dizájn- és összművészeti rendezvénysorozata, az utolsó héten is tárlatvezetések és zenei programok várják az érdeklődőket.
- hirdetés -

A 18 éves múltra visszatekintő Határtalan design kezdeményezés idén 24 ország 214 alkotójának munkáit mutatja be Budapesten. A korábbi évek gyakorlatának megfelelően az alkotások, projektek, tárgyak a legkülönfélébb területeket – a dizájnt, a képzőművészetet, a formatervezést, a vizuális művészeteket és az előadóművészetet – kapcsolják össze.
A sorozatban gyártott darabok mellett kis szériában készülő bútorok és kiegészítők, prototípusok, sőt kísérleti darabok is helyet kaptak. A kiállítás középpontjában a régiós tervezők bemutatásán túl a finn formatervezésé a főszerep Alvar Aalto és az Aalto Egyetem Dizájn és Építész Tanszéke hallgatóinak munkáinak köszönhetően. Hagyományosan a kiállítás szerves részét képezi a TEXHIBITION című projekt, amely a gyártók és a tervezők egymásra találását, együttműködését hivatott elősegíteni.
Az idei fejlesztések közül 20 dizájner újdonságai, a kortárs ékszertervezőket bemutató sorozat keretében pedig széles körű nemzetközi és magyar válogatás látható. Külön egységet alkotnak a művészeti egyetemek hallgatóinak munkái, ahol észt, cseh, lengyel, szlovák, román és magyar egyetemek hallgatóinak munkáit mutatják be a szervezők. Az Üveg Nemzetközi Évéhez kapcsolódóan a Templomtér apszisában egy reprezentatív nemzetközi összeállítást, az Állandó Kiállítótérben pedig Lukáš Jabůrek cseh üvegművész tárgyaiból és a Kiscelli Múzeum gyűjteményében található üvegtárgyakból láthatunk két kisebb kamarakiállítást.
A szervezők nem titkolt szándéka a dizájn szélesebb kontextusba helyezése, a különböző művészeti ágak alkotóinak összekapcsolása. Immár második éve vesznek részt a kiállításon képzőművészek. A Hermina Alkotócsoport művészeinek munkáival a Toronyszobákban találkozhatnak.
Október 28. és 30. között kerül sor a 3, 2, 1 – Zene a Határtalanban című komolyzenei minifesztiválra, amelyen a Trio Y – Matuska Flóra (cselló), Varga Oszkár (hegedű), Dani Imre (zongora), valamint Érdi Tamás, Radnóti Róza, és Ránki Fülöp zongoraművészek lépnek fel. A koncertek előtt 16:30 órai kezdettel a Határtalan design kiállítás kurátorai tárlatvezetést is tartanak.
November 5-én a salzburgi Mozarteum SpotOnMozART projektje a salzburgi bemutató után Budapesten látható először! A projekt keretében komolyzenei videók, kisfilmek, installációk, kutatások születtek, melyek Mozart zenéjét helyezik új kontextusba. A budapesti bemutatón három filmet láthat a közönség, valamint a filmek rendezői és a SpotOnMozART két projektmenedzsere mesél a létrejött alkotásokról és a közös munkáról a Határtalan Design kiállítás keretében a Kiscelli Múzeumban.
A kiállítás november 6-án kurátori tárlatvezetéssel és a Hermina Alkotócsoport zeneszerzőinek koncertjével zárul.