A MERITA projekt magyarországi koncertsorozatának második állomása augusztus 9-én, a Balaton-felvidék egyik legizgalmasabb helyszínén, a gyulakeszi Csigó Malomban kerül megrendezésre.
A bécsi központú, de nemzetközi összetételű Chaos Quartet koncertprogramja különleges és izgalmas élményt ígér mindazoknak, akik kíváncsiak a 20. századi vonósnégyes irodalom egyik alappillérére, Alban Berg Lírai szvitjére.
Az együttes a Berg korabeli művészekhez hasonlóan, akik különböző művészeti ágakban és más területeken is jártasak voltak, szeretnék visszahozni a poliművészet fogalmát egy modern csavarral.
A művészek egyedülálló megközelítést alkalmaznak a mestermű bemutatására, a korabeli alkotónők festményeinek és bécsi kávéházak enteriőrének vetítését, valamint a műhöz kapcsolódó verseket és leveleket hallhat a közönség Pájer Alma Virág színésznő felolvasásában.
Az új technikák kombinációja a nagyon kifejező, közel 100 évvel ezelőtt írt üzenetekkel minden generáció számára felvillanyozóan hathat. Ez a sokszínű és érzéki utazás egyaránt kihívást jelenthet a műértőknek és az érdeklődőknek egyaránt, egy új megvilágításba helyezve ezt a zenei kincset.
A koncert után egy kötetlen beszélgetésre várják a közönséget az átélt élményről, ami még közelebb hozza az alkotás mélységeit és jelentőségét, valamint borkóstolót tartanak a Von Beőthy Pince kínálatából.
A kvartett tagjai: Susanne Schaffer, hegedűművész, Eszter Kruchió, hegedűművész, Sara Marzadori, brácsaművész, Bas Jorgen, gordonkaművész
12 ország együttműködésében a MERITA nevű hároméves projekttel új, izgalmas fejezet kezdődött az európai kamarazene világában. A program során 38 vonósnégyes – mutatkozik be különleges koncerthelyszíneken minden résztvevő országban. A MERITA célja, hogy felkeltse és fenntartsa az érdeklődést a klasszikus zene iránt Európa-szerte, lehetőséget teremtve fiatal művészek számára és művészi kreativitásra ötvözve a technológiai lehetőségek kiaknázásával. Magyarországon kilenc koncertre kerül sor. A Le Dimore del Quartetto által, az Európai Unió támogatásával létrehozott projektben a vonósnégyesek által képviselt új hangok és stílusok egyaránt gazdagítják és felfrissítik az európai zenei palettát, így hozzájárulva a kultúra és művészet állandó megújulásához. A programban 17 kulturális szervezet vesz részt Európából, Magyarországot a Cadenza Művészeti Ügynökség képviseli.