A Londonban élő 87 éves Pauk György hegedűművész Pusker Júlia rendelkezésére bocsátja 1714-ben készült Massart-Stradivarius mesterhangszerét.
Pauk György szólista karrierje a Solti Györggyel való együttműködés után ívelt fel. Az 1980-as évektől Londonban kezdett tanítani. Előbb a Guildhall Schoolban, majd 1987-től a Royal Academy of Musicon. Bár repertoárja felöleli az egész hegedűirodalmat, különös előszeretettel játsza a 20. századi műveket. Bemutatta Witold Lutosławski, Krzysztof Penderecki, Alfred Schnittke, Sir Peter Maxwell Davies és Sir Michael Tippett műveit.
Pauk György a koncertezéstől 2007-ben vonult vissza, most pedig úgy nyilatkozott, hogy nem szeretné, ha legendás hegedűje, amin egész életében játszott, továbbra is kihasználatlanul pihenne, ezért a Royal Academy of Music egykori magyar növendékének, Pusker Júliának ajánlja fel.
Pusker Júlia közelmúltban többek között a Belga Nemzeti Zenekarral, a Budapesti Fesztiválzenekarral, a Brüsszeli Filharmonikusokkal, a Liszt Ferenc Kamarazenekarral, a Nemzeti Filharmonikusokkal és a London Mozart Players együttesével koncertezett.
Pusker Júliát az Európai Hangversenytermek Szervezete (ECHO) beválasztotta Rising Stars (Feltörekvő csillagok) elnevezésű sorozatába, melynek köszönhetően a 2023-24-es évadban Európa legrangosabb koncerttermeiben adhat szólóesteket.
Az Erzsébet Királyné Hegedűversenyen elért sikere mellett számos jelentős díjban részesült, többek között megkapta a neves Junior Prima Díjat és a Cziffra Fesztivál Díjat, amelyekkel Magyarország legjobb fiatal zenészeit ismerik el.
Legutóbbi felvételei között szerepel Eric Tanguy II. hegedűversenye a Jyväskylä Sinfonia zenekarral, Ville Matvejeff vezényletével az Ondine kiadónál, valamint Fejérvári Zoltánnal készített szólóalbuma ‘Schubert hegedűn’ címmel a Hungaroton kiadónál.
Pusker Júlia eddig egy 1690-es Matteo Goffriller hegedűn játszott, amit Michael Guttman Gyűjteményből kapott kölcsön.
(Via Slippedisc)