A Drámaíró Kerekasztal is megszólalt a Kolibri ügyében

Szerző:
- 2025. január 26.
Társulati fotó - forrás: Kolibri Színház
Társulati fotó - forrás: Kolibri Színház

Színházi Társaság és a fővárosi fenntartású színházak megszólalása után a Drámaíró Kerekasztal is nyílt levélben foglalt állást a Kolibri Színház igazgatóválasztásának ügyében.

- hirdetés -

„A Drámaíró Kerekasztal – a magyar nyelven alkotó hivatásos színházi szerzőket képviselő szervezet – figyelemmel kísérte a budapesti Kolibri Gyermek- és Ifjúsági Színház igazgatói pályázatának alakulását, és ennek eredménye aggodalommal tölti el.

A Kolibri Színház olyan gyermek- és ifjúsági színházi műhely, melynek működése egyedi, struktúráját, műsorpolitikáját és repertoárját több évtizedes tapasztalattal építette fel, társulata különleges közönségre szakosodott.

A Színház olyan nóvumot honosított meg a magyar színjátszásban, mint a csecsemőszínház, számos bel- és külföldi fesztiválon vett részt, díjak sorát nyerte el, nemzetközi kapcsolatai kiemelkedőek. Külön kiemelendő drámapedagógiai munkássága, melyben drámapedagógusok, színészek és színész-drámapedagógusok is napi aktivitással vesznek részt.

Ez a színház a jövő közönségét neveli fel.

A Drámaíró Kerekasztal számára kiemelten fontos a kortárs színdarabok születése, színpadra kerülése. A szerzőket darabjaik bemutatása sarkallja új és még újabb művek írására.

A kortárs színi irodalomra fókuszálásban, annak színpadra segítésében kevés színház aktívabb, mint a Kolibri. 1992-es alapítása óta 33 évad alatt 37 kortárs magyar szerző művét mutatta be, akik közül azóta néhányan elhunytak.

A Kolibri Színház ennél is tovább ment, ösztönözte új ifjúsági művek születését, írók sorát kérte fel színműírásra, a megrendelt műveket pedig bemutatta, ily módon a magyar ifjúsági színi irodalom jelentős bővülésének, az általában vett magyar nyelvű ifjúsági színházi repertoár gyökeres megújulásának is katalizátora volt.

A Kolibri Színházról elmondható, hogy küldetésének – számos színháztól eltérően – úgy kívánt megfelelni, hogy az ifjúsági és gyermekszínházi célkitűzéseit jelentős részben kortárs magyar darabokon keresztül mutatta meg.

Reméljük, hogy ez a tendencia folytatódik, folytatódni tud.

Drámaíró Kerekasztal”

(Via Színház Online)

Megosztás

Ajánlott

Bejegyzések

PROMÓCIÓ

VEB 2023

Hírlevél

Magazin lelőhelyek

Kattintson a térképre!

Hírlevél

Member of IMZ
ICMA logo
A nyomtatott Papageno magazin megjelenését támogatja:
NKA logo