A Kulturális és Innovációs Minisztérium több mint egy év után ismét kiírta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektori pályázatát.
A minisztérium 2025. március 17-ig várja a pályázatokat. A beérkezett anyagokat az előzetes tervek szerint május 15-ig bírálják el. A Zeneakadémia pályázat útján kinevezett új rektorának határozott időre, legfeljebb 5 évre szól majd a vezetői megbízatása.
Az aktuális pályázat szövegezése szerint:
tekintettel az alapító Liszt Ferenc szellemiségére és a Zeneakadémia hagyományaira, a zeneművészet, továbbá a felsőoktatás területén jelenleg is aktív pályázónak rendelkeznie kell: – legalább 5 éves, nemzetközileg kiemelkedő és elismert tudományos-, alkotó- vagy előadóművészi, és legalább 10 éves oktatói tapasztalattal; – legalább 5 éves vezetési, szervezési ismeretekkel, gyakorlattal; – nemzetközi zenei versenyeken elnyert díjakkal, hangverseny- vagy operaelőadásokkal vagy nemzetközi tudományos konferenciákon való előadói részvétellel; – az európai zenei élet meghatározó művészeti és oktatási intézményeinek ismeretével; – zenetudománnyal foglalkozó szakember esetén nemzetközileg is kiemelkedő publikációs tevékenységgel; – előnyt jelent a Kossuth- illetve Széchenyi díj, a Magyarország Kiváló Művésze, a Magyarország Érdemes Művésze, a Magyarország Babérkoszorúja díj.
A korábbi rektor, Vigh Andrea megbízatása még 2023. október 31-én járt le. Csák János egykori kulturális tárcavezető korábban kétszer is kiírta a Zeneakadémia rektori pályázatát, de a rektorválasztás eredménytelennek bizonyult. A kulturális élet képviselőinek összefogása nyomán visszavont első pályázat után meghirdetett második felhívásra öt pályamű érkezett, ami szintén nem hozott eredményt. Jelenleg Kutnyánszky Csaba oktatási rektorhelyettes vezeti az intézményt.
A részletes pályázati kiírás itt érhető le.
Cikkünk frissül.
(Via Index)