Születésének 110. évfordulója alkalmából kiállítással emlékezik Szeleczky Zitára a Nemzeti Színház. A tárlat május végéig látogatható, az előadások kezdete előtt egy órával.
Szeleczky Zita rövid hazai karrierjét emlékezetes színpadi és filmes alakítások jegyzik, az emigrációban végzett tevékenysége azonban a magyar közönség számára kevéssé ismert. Az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet és a nekézsenyi Szeleczky Zita Emlékház gyűjteményeiből összeállított, Szeleczky Zita 110 című tárlaton a színésznő hazai és az emigrációs működésének színháztörténeti relikviáit – a nemzeti színházbeli sikerektől az amerikai előadóestekig – tekinthetik meg az érdeklődők. A kiállítás különlegessége, hogy eredeti dokumentumok mellett Szeleczky Zita ikonikus jelmezei, fellépőruhái is láthatóak lesznek a színház emeleti vitrinjeiben.
„Olyan hű, olyan büszkeség nélkül való tizenhárom éves kislányként hat, akiben növekvő mivolta ellenére sincs soha semmi vadócság – mindig ott az ifjúság melegsége, csábító édessége, örök nyugalma, hízelgő nyájassága árad szavaiból, amely akkor is bűbájos csengéssé enyhül, ha a legdrámaibb, legheroikusabb szerepet bízza rá Németh Antal. […] Heroizmusra, drámai erőkifejtésre, tragikus hanghordozásra egyszerűen képtelen ez a kis szelíd bárányka, ez a naiva primissima. […] a legdrámaibb hátterű darabba is a szelídség kedves színfoltját lopja be játékával és személyes jelenlétével. A naivságot buzdítja bennünk és a lelke és szíve legmélyén mindenkiben elrejtőző ártatlanság buzgalmát fokozza.”- Kis Újság, 1941
A legendás színésznőre emlékező kiállítás megnyitójára április 17-én 18 órakor kerül sor, a Nemzeti Színház első emeleti előcsarnokában. A tárlatot Lehoczky Zsuzsa, a Nemzet Színésze nyitja meg, valamint beszédet mond Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója és Óss Enikő színművész, a Los Angeles-i Thália Stúdió alapítója. Az eseményen közreműködnek a Nemzeti Színház Szeleczky Zita-emlékgyűrűvel díjazott művészei: Rubold Ödön, Szűcs Nelli, Katona Kinga és Herczegh Péter.