A Magyar Művészeti Akadémia székházában sorra valósulnak meg koncertek a legnevesebb hazai együttesek, illetve a köztestület szervezésében. A Díszteremben megrendezett események a XXI. században is különleges élményt biztosítanak a komolyzene szerelmeseinek, ráadásul az Akadémia térítésmentes, előzetes regisztráció mellett elérhető koncertjei, mindenki számára biztosítják a részvétel lehetőségét.
Az 1833-ban Pollack Mihály tervei alapján megépült Redoute-ban, pár hónap múlva már Johann Strauss fellépését ünnepelhette Pest városa. A novemberi koncertje óriási érdeklődés mellett valósult meg, végül több mint másfél ezren vettek részt rajta. Mindez nem meglepő, hiszen a szervezők is mindent megtettek annak érdekében, hogy a közbeszéd folyamatosan a fellépés körül forogjon: már Strauss városba lépése is szenzációs módon, üveghintón valósult meg, ami önmagában témát szolgáltatott a lakosok számára. A Honművész 1833. november 11-én megjelent 64. számának beszámolója némileg képes visszaadni a hangverseny körüli napok hangulatát…
„Strauss Pesten, ’s tánczinnep a’ városi teremben. Fischer Péter ur a’ városi uj tánczteremek kibérlője, mi után Nov.5-én dél utáni két órakor Strauss János urat, kiről már multkor emlékeztünk, üveges hintóban, 31 (tehát nem 40) társait pedig öt társaságos kocsiban (mindenik kocsiba négy ló levén fogva) nagy ostor-durranások közt Pestre bevezette volna, Nov.7-én a’ városi tánczteremben nagy álarczos tánczinnepet (mint ő nevezé hirdetményében „Ballfest”) adott, melly 81/2 órakor kezdődött. Az nap délig a’ bemeneti bilétet I ft. 20 xron, azután estig I ft. 30 xron ezüstben lehetett váltani (tehát mint mult farsangon) ’s más fél ezer embernél is több gyült öszve a” hires Strauss hallhatása végett.”

Napjainkban már jóval kisebb létszámú hallgatóság előtt, ugyanakkor kényelmesebb körülmények között valósulnak meg a koncertek az egykori Redoute helyén, az 1865-ben Feszl Frigyes tervei alapján megnyílt Pesti Vigadóban. A Nemzeti Filharmonikusok, a Concerto Budapest, a Szent István Filharmonikusok, Hegedűs Endre vagy éppen a Liszt Ünnep sorozatai, programjai mellett, a Magyar Művészeti Akadémia térítésmentes, regisztrációs koncertjei is könnyen elérhetőek mindenki számára. Még az idei esztendőben színpadra lép Berecz Mihály, aki 2019-ben elnyerte az MMA hároméves művészeti ösztöndíját, amelynek segítségével Bartók Béla munkásságát dolgozta fel, megtanulva összes zongoraművét.

Az október 6-ai Bartók esten partnere Bátori Éva operaénekes lesz. A november 7-ei Farkas Ferenc emlékhangverseny méltó módon kíván emléket állítani a Kossuth- és Erkel-díjas zeneszerzőnek, aki a XX. századi magyar komponista nemzedék egyik legkiválóbb és legnagyobb jelentőségű nevelője volt. A Kortárs Kamarahangverseny november 9-ei estjén XXI. századi magyar kamaraművek csendülnek fel Dubrovay László, Huszár Lajos, Kovács Zoltán, Nógrádi Péter, Olsvay Endre, Reményi Attila és Tóth Péter tollából. A december 11-ei Kerek születésnaposok tiszteletére rendezett hangverseny pedig tisztelgés az MMA Zeneművészeti Tagozatának 70., 75. és 90. születésnapját ünneplő akadémikusai előtt – ezen az estén Botvay Károlyt, Nógrádi Pétert, Sapszon Ferencet, Szabó Dénest és Záborszky Kálmánt köszöntve.