Október 25-én az orgonás repertoár különlegességeiből válogat a művészházaspár a Zeneakadémia Nagytermének újjáépített hangszerén.
Deák László és Kecskés Mónika jelenleg a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskolában, valamint a győri Széchenyi Egyetem Művészeti Karán tanít. Pedagógiai munkásságuk mellett a budapesti Belvárosi Ferences Templom orgonistái.
Tudásukat Párizsban, Londonban és Bécsben tökéletesítették, számos rangos nemzetközi orgonaversenyen értek el kimagasló eredményeket. A házaspár október 25-én 19:30-tól a Zeneakadémia Nagytermének újjáépített orgonáján igazi zenei különlegességekkel várja a közönséget, külön-külön és együtt is muzsikálva.
Elsőként Johann Sebastian Bach 3. brandenburgi versenyének négykezes orgonás átirata (Kecskés Mónika munkája) szólal meg, utána Flor Peeters 20. századi belga zeneszerző művét hallhatjuk, amelynek három tételét a szerző ismert középkori himnusz, az Ave maris stella dallamára komponált. Marcel Dupré 2. orgonaszimfóniája ritkán hallható a hazai hangversenytermekben, a Nagyterem felújított hangszerén most először szólal meg.
A szünet után Naji Hakim libanoni származású francia szerző táncos karaktereket idéző Rapszódiája következik, aztán Petr Eben Vasárnapi zene című sorozatának Finale tétele, amelyben a komponista a Salve Regina gregorián dallamát dolgozta fel, végül a hangversenyt Pjotr Iljics Csajkovszkij Diótörő-szvitjének Alexander Därr-féle hazánkban most először elhangzó, négykezes átirata zárja.
Az eredeti budapesti orgona korának kiemelkedő orgonaépítője, a Voit & Söhne cég karlsruhei műhelyében készült, majd együtt épült a Zeneakadémia Liszt Ferenc téri szecessziós épületével. A legendás hangszer 4 manuálos, 74 regiszteres, több mint 4500 síppal. A felújítás nyomán az orgonában a hangzásvilágot érintetlenül hagyva jelennek meg a modern orgonaépítészet vívmányai is, például a hangszín-kombinációk kezelését megkönnyítő számítógépes rendszer.
Jegyek a Zeneakadémia pénztárában és honlapján még elérhetők erre a különleges koncertre.