2021 szeptemberében indult útjára Kultúrszövet – Művészet az éterben! címmel a Pesti Vigadó podcast műsora, amely a kultúra és a művészet témakörében igyekszik bemutatni a különböző művészeti ágakat, művészeti életpályákat, hiszen a kultúra több szinten megjelenik az életünkben. A szöveteinkig hat, belénk ivódik, formál minket.
Idén novemberben elkezdődött a Pesti Vigadó podcast műsorának második évada, amelynek adásaiban a kulturális és a művészeti szféra utánpótlás helyzetét járják körbe, különböző művészeti felsőoktatási intézmények oktatóival, illetve már a pályán lévő, vagy épp pályakezdő fiatal művészekkel együtt.
Első adásukban Koós Pál – formatervezővel, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egyetemi tanárával, az MMA levelező tagjával, illetve Miklósi Ádám pályakezdő formatervezővel beszélgettek az iparművészeti, formatervezői életpályáról.
S ez még csak a kezdet! Az évad további részeiben a színművészeti, a képzőművészeti, a zeneművészeti és a táncművészeti életpályákba is bepillantást nyernük majd, amelyek mind alapvetően határozzák meg személyiségünk, s így végsősoron nemzetünk továbbélését.
A Pesti Vigadó podcast műsorának első évadában, a jeles napok kapcsán, (mint pl.: magyar költészet napja, magyar kórusok napja, színház világnapja…) egy-egy művészeti ág került a fókuszba. A 30-40 perces beszélgetésekben különböző művészeti ágakban tevékenykedő művészek, alkotók, oktatók vettek részt.
Az 1. évad 8 adásában a kultúrát, mint fogalmat és annak különböző szegmenseit járták körbe, beszélgettek a mesékről, a magyar nyelvünkről, valamint a hazai kórusokról. Továbbá szó volt a diaszpórában élő magyarok kultúrájáról, a balett műfajáról, a színházakról és a magyar költészetről is.
Hallgassa vissza A Kultúrszövet – Művészet az éterben! korábbi adásait!