Cserjési Kinga, a New York-i Libero Canto Énekiskola tanára három alkalommal tart előadást Budapesten, amelyen az érdeklődők megismerkedhetnek a La via al Libero Canto – A szabad éneklés útja énekpedagógia történetével, filozófiai hátterével és alapelveivel.
- hirdetés -
Az előadások helyszínei:
Az előadás után lesz lehetőség arra is, hogy a közönség feltegye a kérdéseit. A belépés ingyenes.
A szabad éneklés útja énekpedagógia célja, hogy felszabadítsa az énekelni vágyó embereket a fizikai, érzelmi, illetve mentális korlátok alól. A korlátok, blokkok elengedésével az éneklés folyamatosan változik, könnyedebb és elegánsabb lesz, a hangzás életerővel és örömmel telik meg.
A Libero Canto egy énekpedagógia, amelyet Szamosi Lajos (1894–1977) dolgozott ki Budapesten a második világháború előtt. Szamosi operaénekes, kántor és énektanár volt. Szemléletének „a Szabad Éneklés Útja” nevet adta, olaszul: La Via al Libero Canto. „Az éneklés szabadsága és az ember belső szabadsága mélyen összefügg” – írta Szamosi Lajos.
Cserjési Kinga a Libero Canto Énekiskola egyik művészeti vezetője, 1999 óta tanít éneket Budapesten és New Yorkban. 2014-ben Deborah Carmichaellel közösen hozta létre a Libero Canto Énekiskolát New Yorkban, ahol magánének-tanárként dolgozik. Ezenkívül előadóként és projektvezetőként az utóbbi években számos zenei produkciót kezdeményezett és vezetett az énekiskola keretein belül.
„Megtanultam erőlködés helyett erőt adni a hangomba, kiabálás helyett hangosan szólalni, lelket vinni a beszédbe lelkendezés helyett, érzelmet az érzelgősség helyett, az értelmezés mellett… mindezt Szamosi Lajosnak köszönhetem” – nyilatkozta Ascher Oszkár előadóművész, színész, mese- és versmondó.
Az előadásra regisztrálni a [email protected] e-mail-címen lehetséges.