ALL-IN – A Pannon Filharmonikusok 2025/2026-os évada a Müpában

Szerző:
- 2025. április 23.
Fabian Müller - fotó: Christian Palm
Fabian Müller (c) Christian Palm

A pécsi társulat minden hangversenyévadának emlékezetes, elgondolkodtató és beszédes címet ad. Az ALL-IN „átfogó, mindent felölelő, minden” jelentést hordozó fogalmát a pókerből ismerhetjük. A PFZ-nek az idén 20 éves születésnapját ünneplő Müpában a kezdetektől teltházas sorozata van, az öt péntek esti koncertből álló Pannon sorozatában is emeli a tétet: minden bérletértékesítésből befolyó bevételének 1%-át faültetésre fordítja, köszönetképpen az erdőknek a hangszerekért, a kottapapírért és a hangversenytermek fából készülő akusztikai burkolatáért. A minőség iránti igénye ugyanis nem csupán a részletekig kidolgozott koncertekben, hanem a közönséggel való közösségvállalásban és a fenntarthatóságban is megjelenik.

- hirdetés -

A Nemzeti Faültetés Napján meghirdetett bérletértékesítéssel a zenekar elég erős üzenetet juttatott el a közönségéhez: bár a PFZ „minden”-e a zene, nem csak a koncertek detoxikáló, a muzsika stresszoldó, gyógyító hatásával járul hozzá egy élhetőbb világhoz, hanem faültetéssel is.

A magyar zenei élet közel húsz éve megkerülhetetlen együttese 2024 óta Kesselyák Gergely vezető karmester szakmai irányításával dolgozik, a teljesség igényével összeállított gazdag műsorban a legkiválóbb szólistákat hívja színpadra. A következő évadban felteszik nekünk a kérdést, hogy mi is számunkra a „minden”, amit beleadunk az életünkbe? A zenekar biztosan nem csak újdonságkereső, innovatív gondolkodásmódját, kiváló szakmaiságát adja bele, de a Minőség nagykövete örömmel és emberi odaadással, felelősséggel játszik. Így hordoz a zenei minőségen túl komoly értéktöbbletet minden koncertjük. A hangversenyeket úgy állították össze, hogy egy estére, a sorozatok teljes ívére és az egész évadra magukban hordozzák a teljesség igényét.

Kesselyák Gergely - fotó: Dékány Zsolt

Kesselyák Gergely – fotó: Dékány Zsolt

A tavalyi áron elérhető Pannon bérletsorozatban a legkiválóbb zenéket a legválogatottabb szólistagárda adja elő: Ravel, Mozart, de Falla, Rachmaninov, Berlioz, Debussy, Bartók és Sibelius klasszikusai mellett a zenekar koncertmester-zeneszerzőjének, Bánfalvi Zoltánnak csellóra írt versenyműve is hallható lesz, így Bogányi Tiborral, a zenekar állandó vendégkarmesterével nem csak dirigensként, de hangszeres szólistaként is találkozhatunk. Fabian Müller zongorán, Narek Hakhnazaryan örmény legenda szintén csellón, a legkiválóbb hazai vonósunk Kelemen Barnabás hegedűn játszik olyan dirigensekkel, maestro Varga Gilbert, Bogányi Tibor és a zenekarépítésben jeleskedő spanyol dirigens, Roberto Forés Veses. Kesselyák Gergely vizuális tehetségével a hangokból drámát alkot a színpadon és katarzist a nézőtéren.  A hölgyeket ebben az évadban Heidi Stober szoprán képviseli.

A PFZ tehát emeli a tétet, a kérdés már csak az, hogy mi tartjuk-e? Beleadjuk-e magunkat testestől lelkestől egy koncertsorozat erejéig ebbe az izgalmas, de sokszor ismeretlennek tűnő világba?

A hagyományokhoz híven a Müpa Üvegtermében legközelebb május 16-án 17.30 és 22.00 óra között találkozhat a közönség a zenekar munkatársaival és újíthatja vagy válthatja meg bérletét.

Bérletújításra május 31-ig, új bérlet váltására szeptember 26-ig van lehetőség.
A Pannon Bérlet ide kattintva vásárolható meg.

Megosztás

Ajánlott

Bejegyzések

PROMÓCIÓ

VEB 2023

Hírlevél

Magazin lelőhelyek

Kattintson a térképre!

Hírlevél

Member of IMZ
ICMA logo
A nyomtatott Papageno magazin megjelenését támogatja:
NKA logo