Papageno Radio
- hirdetés -
Zene Archív - közvetítések listája

Archív – közvetítések listája

November 21. (szombat)

01:30 Poulenc: A karmeliták párbeszédei New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

- hirdetés -

11:00 Lúdanyó meséi (PR-Evolution Dance Company) – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyerek; felvételről, ingyenes)

- hirdetés -

15:00 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos Budapest Bábszínház
(tánc, gyerek; felvételről, fizetős)

19:00 Richard Strauss: Ariadne Naxos szigetén Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Anyám tyúkja (2.) – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Verdi: Rigoletto – San Francisco Opera
(opera; felvételről, november 23-án 8:59-ig ingyenes)

19:00 TITUS // Shakespeare/37 Extra – TRIP WebSzínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 kamara.hu/2 – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Rameau: Hippolyte et Aricie – Berlini Staatsoper
(opera; felvételről, ingyenes, 24 órán keresztül elérhető)

19:30 Gyenyisz Macujev zongoraestje Müpa
(koncert; felvételről, ingyenes)

20:00 Könnyek (Bogányi Gergely és a Pannon Filharmonikusok) – Kodály Központ
(koncert; élő, fizetős)

20:00 Kálmán Péter (Maszkabál) Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál 12:00 Ivan Acher: Sternenhoch, 17:00 Samuel Beckett: A játszma vége, 20:00 Shakespeare: A velencei kalmár)
(színház; élő, ingyenes)

November 22. (vasárnap)

01:30 Puccini: Turandot – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos Budapest Bábszínház
(tánc, gyerek; felvételről, fizetős)

16:00 “Első kézből”| Fülöp Gábor, Gergely Réka és Pataki Tibor online tárlatvezetése az Egy időben kiállításon – Műcsarnok
(kiállítás; felvételről, ingyenes)

17:00 Daniel Harding és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw (Amszterdam)
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

17:00 kamara.hu – Hatszemközt (Beszélgetés Závada Pállal) Zeneakadémia, Nagyterem
(irodalom; éló, fizetős)

19:00 Verdi: Don Carlos – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Liszt: Szent Erzsébet legendája – Müpa
(koncert; felvételről, ingyenes)

19:00 kamara.hu/3 Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Händel: Il Trionfo del Tempo e del Disinganno – Berlini Staatsoper
(opera; felvételről, ingyenes, 24 órán keresztül elérhető)

20:00 Budapest Jazz Orchestra – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Rőser Orsolya Hajnalka és Kovács István (Maszkabál) Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál 12:00 Shakespeare: Julius Caesar, 17:00 Shakespeare: Téli rege, 20:00 Milo Rau: Oresztész Moszulban – így készült
(színház; élő, ingyenes)

November 23. (hétfő)

01:30 Berg: Wozzeck – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Dürer kora (online tárlatvezetés) – Szépművészeti Múzeum
(múzeum; élő, fizetős – további időpontok a linken)

12:00 Mészáros Piroska és Debreczeny Csaba improvizál Bácskai Juli Pszichoszínházában – Erőmüvház
(színház; felvételről, ingyenes, vasárnap estig elérhető)

19:00 Strauss: Elektra Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Katona József: Bánk bán – Katona József Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Balázs Elemér Group – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

20:30 Quatuor Ébène (Beethoven vonósnégyesei III.) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

November 24. (kedd)

01:30 Verdi: A trubadúr – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: A hattyúk tava Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 A bomlás virágai | Fejezetek a Hórusz Archívumból (online kiállításmegnyitó) – Műcsarnok
(kiállítás; felvételről, ingyenes)

19:30 Három évszázad romantikája (Kodály Filharmonikusok) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

[ELMARAD] 19:30 Gervais – Nagy motetták (Purcell Kórus és Orfeo Zenekar) Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Online Radar Náray Tamással: Botrányosan elegáns? Momentán Társulat
(színház; élő, fizetős)

20:30 Az óceán kincsei – indiai táncjáték  (Sivasakti Kalánanda Táncszínház) – Nemzeti Táncszínház
(néptánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Quatuor Ébène (Beethoven vonósnégyesei IV.) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

November 25. (szerda)

01:30 Nico Muhly: Marnie  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Richard Strauss: Az árnyék nélküli asszonyBécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mihaela Drăgan: Romacen- A boszorkányok kora, roma fantasy – Független Színház (Roma hősök – IV. Nemzetközi Roma Színházi Fesztivál)
(színház; élő, ingyenes)

19:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(szinház; élő, fizetős)

19:00 Tizenkét szék EXTRA TRIP WebSzínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Csalog Gábor Zeneakadémia, Solti Terem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Mario Biondi – Müpa
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Strauss: Az árnyék nélküli asszony (keresztmetszet) Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

21:00 A Londoni Filharmonikusok koncertje  Royal Festival Hall, Southbank Centre (London)
(klasszikus; felvételről, 7 napig ingyenes)

November 26. (csütörtök)

01:30 Thomas: Hamlet  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Bach 2 Future – European Forum on Classical Music
(konferencia, angol nyelvű; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

15:00 Mikrokosmos Konferecia – Bartók Emlékház
(konferencia; élő, ingyenes)

15:30 Remekművek Itáliából (online tárlatvezetés) – Szépművészeti Múzeum
(múzeum; élő, fizetős – további időpontok a linken)

15:00 Matei Vișniec: Napnyugat Expressz Szigligeti Társulat
(színház; felvételről, ingyenes, két napon keresztül elérhető)

19:00 Richard Strauss: ArabellaBécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Junior Prima – Díjátadó és gálakoncert (zeneművészet kategória)

20:30 Vágy – Coppélia (Szegedi Kortárs Balett) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #01 | Ulbert Ádám – Trafó
(képzőművészet; élő, ingyenes)

November 27. (péntek)

01:30 Strauss: Elektra  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:30 Maradandó emlékül (online tárlatvezetés) – Szépművészeti Múzeum
(múzeum; élő, fizetős – további időpontok a linken)

17:00 Műcsarnok KÖNYVT’ART estek | Kincses Károly fotótörténész virtuális előadása – Műcsarnok
(múzeum; élő, ingyenes)

17:00 Karinthy megmondja (online könyvbemutató) – Corvina
(irodalom, élő, ingyenes)

18:00 Dragomán György: Főzőskönyv (online könyvbemutató) – Magvető, Líra
(irodalom; élő, ingyenes)

18:00 Kálmán Imre: Csárdáskirálynő – Zürichi Operaház
(operett; felvételről, ingyenes, nov. 29-én éjfélig elérhető)

19:00 Grieg: Peer GyntBécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

[ELMARAD] 19:00 Molnár Ferenc: A hattyú – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

19:30 Farkas Róbert és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Paavo Järvi és az Elbphilharmonie Zenekara – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Fischer Ádám és a Düsseldorfi Szimfonikusok Tonhalle Düsseldorf
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Grotesque Gymnastics: A kudarc anatómiája – Trafó
(színház; élő, fizetős)

20:30 Camilla Nylund, Karina Canellkis és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Philharmonie im Gasteig (München)
(klasszikus; élő, ingyenes)

Kutatók Éjszakája 2020 (november 27-28.)
(élő/felvételről; ingyenes)

November 28. (szombat)

01:30 Donizetti: Lammermoori Lucia  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Hej, Dunáról // Streamelt gyerekkoncert-sorozat az A38 Hajón Petőfi Irodalmi Ügynökség, Hajónapló, Mesemúzeum, A38 Hajó
(gyermek; élő, ingyenes)

11:00 Állatok farsangja (Kulcsár Noémi Tellabor) – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; felvételről, ingyenes)

11:00 Beethoven-nap 1. / Concerto Budapest Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

15:00 Marék Veronika-Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Várdai István, Káli Gábor és az Orchestre national du Capitole de Toulouse Halle aux Grains (Toulouse)
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:45 Spiró György: Csirkefej – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

18:30 Beethoven-nap 2. / Concerto Budapest Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Don CarlosBécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Donizetti: Szerelmi bájital – San Francisco Opera
(opera; felvételről, november 30-án 8:59-ig ingyenes)

19:00 Szép magyar népmesék – Spirit Színház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

19:00 Bartók Világverseny – Zeneszerzőverseny 2020 (Eredményhirdetés és gálakoncert) Zeneakadémia, Solti Terem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Márai Sándor: Hallgatni akartam – Vígszínház
(színház; élő, fizetős)

19:30 Don Giovanni pasticcio – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Hagyaték – Online előadás Martin Miller és Alice Miller írásai alapján – Láthatáron Csoport
(színház; élő, fizetős)

20:00 Haja Zsolt operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

21:00 Beethoven-nap 3. / Concerto Budapest Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

November 29. (vasárnap)

01:30 Wagner: A walkür  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Marék Veronika-Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Hej, Dunáról // Streamelt gyerekkoncert-sorozat az A38 Hajón Petőfi Irodalmi Ügynökség, Hajónapló, Mesemúzeum, A38 Hajó
(gyermek; élő, ingyenes)

11:00 Vuk – Vaskakas Bábíszínház
(színház, gyermek; élő, ingyenes)

17:00 Füst Milán: Catullus (A Katona József Színház előadása) – Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál
(színház; felvételről, ingyenes, egy napig elérhető)

17:00 Adventi erkély-koncert: Bazseva zenekar – Hagyományok Háza
(népzene; élő, ingyenes)

19:00 Puccini: BohéméletBécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 RögvEst – Momentán Társulat
(színház; élő, fizetős)

19:00 Anyám tyúkja (1.) – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

19:30 Adventi koncert – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Berg: Wozzeck – Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztivál
(színház; felvételről, ingyenes, egy napig elérhető)

20:00 Komlósi Ildikó operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:15 John Eliot Gardiner és a Cseh Filharmonikusok – Rudolfinum, Dvořák Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

November 30. (hétfő)

01:30 Verdi: Simon Boccanegra  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mozart: Szöktetés a szerájból – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #01: Grecsó Zoltán – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 A Magyar Egyházzenei Műhely koncertje a Jézus Szíve Jezsuita Templomból (klasszikus, élő, ingyenes)

19:30 Harcsa Veronika, Razvaljajeva Anasztázia, Fenyvesi Márton: Debussy NOW! (BMC lemezbemutató) – Opus Jazz Club
(élő, ingyenes)

20:00 Az Orchestre de la Suisse Romande jubileumi koncertje – Victoria Hall, Genf
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 1. (kedd)

01:30 Csajkovszkij: Anyegin  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Rakovszky Zsuzsa: Állapotváltozások. Válogatott versek (Online könyvbemutató) – Magvető, Líra Könyv
(irodalom; élő, ingyenes)

19:00 Richard Strauss: Capriccio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csoda és Kósza – Élő Hangjáték – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

19:30 Bogányi Gergely szólóestje – Kölcsey Központ, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Gyere velem! (Romengo) – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(világzene; élő, ingyenes)

December 2. (szerda)

01:30 Verdi: Aida  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Verdi: Falstaff – Bajor Állami Operaház
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Bohémélet – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Látlak – Franz Kafka: Az odú c. novellája alapján – Független Színház (Roma hősök – IV. Nemzetközi Roma Színházi Fesztivál)
(színház; élő, ingyenes)

19:00 TudásTrambulin #01: Molnár Szabolcs – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

20:00 Mozart: A kairói lúd, avagy A rászedett vőlegény (keresztmetszet) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

18:50 Mózes Tamara & Nagy János Duó (Jazz-Cosmos) – Zeneakadémia, Nagyterem
(jazz; élő, fizetős)

December 3. (csütörtök)

01:30 Wagner: Parsifal  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Ludwig Minkus: Don Quixote – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója – Orlai Produkciós Iroda
(színház; élő, fizetős)

19:00 Bernard Shaw: A szerelmesek házai – Radnóti Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Mesélő Online – rendhagyó storytelling foglalkozás (Gondolat Generátor) – Trafó
(foglalkozás; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:00 A MÁV Szimfonikus Zenekar koncertje – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Binder Károly-Káel Norbert: Liszt reflexiók – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 Popper színei – Werk Akadémia, Spirita Társulat
(színház; felvételről, fizetős)

21:00 Nyitott Műterem #02 | Csörgő Attila – Trafó
(képzőművészet; élő, ingyenes)

December 4. (péntek)

01:30 Verdi: Macbeth  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Oláh Krisztián Trio feat. Oláh Kálmán Jr. & Tüzkő Salamon (Harmónia Jazzműhely) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 Debussy: Pelléas és Mélisande – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mozart: Don Giovanni Gran Teatre del Liceu, Barcelona
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Grecsó Krisztián: Vera – Kőszegi Várszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Tercett-Trió Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

19:30 A Liszt Ferenc Kamarazenekar és Baráti Kristóf – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 ’84 – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Martha Argerich, Myung-Whun Chung és az Orchestre Philharmonique de Radio France Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Beethoven: Prométheusz teremtményei Philharmonia Orchestra
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

December 5. (szombat)

01:30 Bizet: Carmen  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Bartók vonósnégyesei 3. / Játék a formával (Classicus Quartet, Farkas Zoltán zenetörténész) – Bartók Emlékház
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Csajkovszkij (Óbudai Danubia Zenekar) Budapest Music Center
(klasszikus; élő, fizetős)

19:00 Jon Fosse: Egy nyári nap (bemutató) – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Marius von Mayenburg: A kő – Vígszínház, Pesti Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Bágyi Balázs New Quartet – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Kriszta Kinga és Geiger Lajos (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

December 6. (vasárnap)

01:30 Strauss: Ariadne Naxos szigetén  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 A Mikulás új szánja – Vaskakas Bábíszínház
(színház, gyermek; élő, ingyenes)

17:00 Adventi erkély-koncert: Fonó zenekar – Hagyományok Háza
(népzene; élő, ingyenes)

19:00 Capella Savaria adventi hangverseny
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Gogol: Háztűznéző – Katona József Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Pintér Béla és Társulata: Szívszakadtig – Szkéné
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Szólótáncok – Szigligeti Színház Nagyvárad
(tánc; élő, fizetős)

20:00 Bernard Slade: Jövőre, veled, ugyanitt – Madách Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Vörös Szilvia és Cser Krisztián (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Diggerdrájver – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

19:30 Hommage à Sosztakovics (Concerto Budapest) – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 7. (hétfő)

01:30 Puccini: Tosca  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Operabeavató – Delta Produkció
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Jon Fosse: Egy nyári nap – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős; további időpontok: dec. 9. és dec. 11.)

19:00 Szarvas József–Bérczes László: Pustol a hó, avagy könnyű neked, Szarvas Józsi… – Nemzeti Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Táncműhely #02 – Keresztes Patrik: Rikflow Basics – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

December 8. (kedd)

01:30 Thomas Adès: A vihar  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Puccini: A Nyugat lánya – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 A Liszt Ferenc Kamarazenekar koncertje – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Klasszikusok D-ben – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 A lélek legszebb éjszakája – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Kulcsár Noémi Tellabor: Silver Swan – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

December 9. (szerda)

01:30 John Adams: Doctor Atomic  New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #02 – Kricsfalusi Beatrix: Színház krízishelyzetben – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Donizetti: Boleyn Anna – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Hősök – Független Színház (Roma hősök – IV. Nemzetközi Roma Színházi Fesztivál)
(színház; élő, ingyenes)

19:00 Jon Fosse: Egy nyári nap – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős; további időpont: dec. 11.)

19:00 Pintér Béla és Társulata: Szívszakadtig – Szkéné
(színház; felvételről, fizetős; további időpont: dec. 12.)

19:00 Angyalok és pásztorok – Sebestyén Márta és Andrejszki Judit (A Filharmónia Magyarország koncertje) – Veszprém, Érseki Palota Díszterme
(klasszikus; élő, igyenes)

19:30 Adventi zenés várakozás a Nemzeti Filharmonikusokkal 1. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Balázs János és a Budafoki Dohnányi Zenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes: Megidézett Kárpátalja – Hagyományok Háza
(tánc; élő, fizetős)

20:00 NAGY-ZENE-KARI – A Senior Big Band László Attila vezetésévelMüpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Saint-Saëns: Sámson és Delila – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Klaus Mäkelä és az Orchestre de Paris – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 10. (csütörtök)

01:30 Britten: Peter GrimesNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Garai Judit: Jeanne d’Arc – Katona József Színház
(színház; élő, fizetős)

19:15 Bartók összes hegedűs kamaraműve/3 – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Racine: Andromakhé – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:30 Feledi János-Feledi Project: NO EXIT – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

December 11. (péntek)

01:30 Thomas Adès: Az öldöklő angyalNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

16:00 Karácsony a Múzeumban (online tárlatvezetés) – Szépművészeti Múzeum
(kiállítás; élő, fizetős; további időpontok: december 13. 16:30; december 15. 16:00; december 18. 18:30)

18:00 Ljudmila Ulickaja: Csak egy pestis – Líra Könyv
(irodalom; élő, ingyenes)

19:00 Cilea: Adriana Lecouvreur – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Jon Fosse: Egy nyári nap – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Olga Kern és az Óbudai Danubia Zenekar (A Filharmónia Magyarország koncertje) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Emlékül (Ránki Dezső és a Pannon Filharmonikusok) – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus, élő, ingyenes)

20:00 Fischer Iván, Miah Persson és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Szokolay Dongó Balázs és Szokolay Ádám koncertje – Hagyományok Háza
(népzene; élő, fizetős)

20:00 Tercett-Trió-Trois – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Kiváló dolgozók – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Dollár Papa Gyermekei: Otthon (film verzió) – Trafó
(színház; felvételről, fizetős)

December 12. (szombat)

01:30 Gershwin: Porgy és BessNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Bozsik Yvette Társulat: Csizmás kandúr – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

15:00 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Csajkovszkij: A hattyúk tava – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Kálmán Imre: Csárdáskirálynő – Budapesti Operettszínház
(operett; élő, fizetős)

19:00 Bryn TerfelNew York-i Metropolitan Opera
(opera; élő, fizetős)

19:00 Péterfy-Novák Éva: Egyasszony –  Orlai Produkciós Iroda-Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 A Philharmonia Zürich koncertje – Zürichi Operaház
(klasszikus; élő, ingyenes, december 20-ig elérhető)

19:30 Bartók: A kékszakállú herceg vára / A csodálatos mandarin – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Concerto Budapest – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Szántó Andrea és Brickner Szabolcs (MaszkaBál)– Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (1.) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

December 13. (vasárnap)

01:30 Weill: Mahagonny városának felemelkedése és bukásaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Leszállt az ég dicső királya – Adventi Matiné – Vaskakas Bábszínház
(gyermek, színház; élő, ingyenes)

15:30 Budapesti Fesztiválzenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Adventi erkély-koncert: Babra zenekar – Hagyományok Háza
(népzene; élő, ingyenes)

20:00 Schöck Atala (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (2.) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

22:15 Wagner: Lohengrin – Staatsoper Berlin
(opera; élő, ingyenes)

December 14. (hétfő)

01:30 John Corigliano: Versailles szellemeiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Hans Werner Henze: Az elárult tenger – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Baráti Kristóf, Jukka-Pakka Saraste és a Budapesti Fesztiválzenekar (A Filharmónia Magyarország koncertje) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Táncműhely #03 Bakó Gábor: Színpadi jazztánc (táncóra) – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

December 15. (kedd)

01:30 Saint-Saëns: Sámson és DelilaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Orfeo Zenekar (A Filharmónia Magyarország koncertje) – Csiky Gergely Színház, Kaposvár
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Osztrosits Eszter és kamarapartnerei – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Út a fény felé – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

20:30 PR-Evolution Dance Company: És Fehér – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

December 16. (szerda)

01:30 Wagner: LohengrinNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

14:00 Magyar Kórusok Napja 1. – KÓTA
(klasszikus; élő, ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #03 Rényi András: A tánc peremén: a mindennapi mozgás fenomenológiájától a kortárs mozgásszínházig – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

18:00 Magyar Kórusok Napja 2. – KÓTA
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Richard Strauss: Capriccio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Szabó Magda – Czeizel Gábor: AGYIGÓ – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Kaláka zenés adventi üdvözlet a Marcziról – Marczibányi Téri Művelődési Központ
(népzene; élő, ingyenes)

19:00 Három elágazás – Kortárs / Kamara / Ethno-jazz a Trip Hajón – Trip Webszínház
(klasszikus, jazz; élő, fizetős)

19:30 Karácsonyi kívánságműsor az Óbudai Danubia Zenekarral – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Adventi zenés várakozás a Nemzeti Filharmonikusokkal 2. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Kodály 138 – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kiss Csaba: Világtalanok – Bartók Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Oláh Kálmán Quartet – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Kodály ’10 ünnepi hangverseny a Kodály Központ átadásának 10. évfordulójára (Pannon Filharmonikusok)– Kodály Központ
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Beethoven: Fidelio – keresztmetszet (OperaSzerda) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Quatuor Ébène (Beethoven vonóségyesei V.) – Cité de la musique, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Mitsuko Uchida – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 17. (csütörtök)

01:30 Berlioz: A trójaiakNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Duna Művészegyüttes: Hamupipőke – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

14:00 Magyar Kórusok Napja 3. – KÓTA
(klasszikus; élő, ingyenes)

16:00 Beethoven összes szimfóniája (Gustavo Dudamel és a Simón Bolívar Szimfonikus Zenekar) – Palau de la Música Catalana, Barcelona
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

18:00 Magyar Kórusok Napja 4. – KÓTA
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Second Life avagy Kétéletem – Orlai Produkciós Iroda
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Kokas Dóra, Maxim Rysanov és Vadim Holodenko – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Quatuor Ébène (Beethoven vonóségyesei VI.) – Cité de la musique, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Badora Társulat: Footmarks – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #04 – Bukta Imre – Trafó Galéria
(képzőművészet; élő, ingyenes)

December 18. (péntek)

01:30 Zandonai: Francesca da RiminiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Richard Strauss: A rózsalovag – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Balog József és a Budafoki Dohnányi Zenekar – Klauzál Gábor Budafok-Tétényi Művelődési Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

19:00 Molnár Ferenc: Előjáték Lear királyhoz – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Szűcs Máté és a Kodály Vonósnégyes – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Dmitrij Hvorosztovszkij és az Uráli Szimfonikus Zenekar – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió-Trois – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera, balett; élő, ingyenes)

20:00 Molnár Ferenc: A hattyú – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Gábor Sára: Kutyaportéka – kisvárosi kórkép – Trafó
(színház; élő, fizetős)

20:30 Herbert Blomstedt és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Herkulessaal, München
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 19. (szombat)

01:30 Muszorgszkij: Borisz GodunovNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Hamupipőke (Duna Művészegyüttes) – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

15:00 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Tisztelgés Beethoven előtt – A MÁV Szimfonikus Zenekar koncertje – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:00 Richard Strauss: Elektra – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Szörényi-Bródy: István, a király – Budapesti Operettszínház
(rockopera; felvételről, fizetős)

19:00 Schubertiáda – Coopera
(klasszikus, irodalom; élő, ingyenes)

19:00 Gogol: Egy őrült naplója – Orlai Produkciós Iroda/Jurányi Inkubátorház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Báll Dávid – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Karácsonyi Napló (Modern Art Orchestra) – BMC
(jazz; élő, fizetős)

19:30 Örüljetek, örvendjetek! (A Kodály Kórus Debrecen karácsonyi koncertfilmje) – Kodály Fiharmónia Debrecen
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Bretz Gábor (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

December 20. (vasárnap)

01:30 Verdi: NabuccoNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Éneklő Betlehem – Adventi Matiné – Vaskakas Bábszínház
(gyermek, színház; élő, ingyenes)

18:00 A Pulzus Vonósnégyes és Bábel Klára hárfaművész koncertje
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Otello – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Adventi erkély-koncert: Magos együttes – Hagyományok Háza
(népzene; élő, ingyenes)

19:00 Katona József: Bánk bán – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Massenet: Hamupipőke – Komische Oper Berlin (Operavision)
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Beethoven+ (Rohmann Ditta és Berecz Mihály) – Virág Benedek Ház
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Mozart: Idomeneo – Müpa
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Boldoczki Gábor és Fassang László trombita-orgona estje – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Rácz István és Ádám Zsuzsanna (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső-Bíró Bence: Édes Anna – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

December 21. (hétfő)

01:30 Wagner: Az istenek alkonyaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Hans Werner Henze: Az elárult tenger – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Hoztam valamit a hegyekből – Mezei Mária – Nemzeti Színház
(színház; élő, fizetős)

19:30 Concerto Budapest – Karácsonyi koncert – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Sárik Péter Trio feat Szőke Nikoletta – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, fizetős)

20:00 Pax Sincera – Áldott békességet kívánunk! Karácsonyi hangverseny a Kodály Központból (Pannon Filharmonikusok) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

December 22. (kedd)

01:30 Mozart: A varázsfuvolaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Karácsonyi koncert – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

20:30 Viszlát a levegőben! (Budapest Táncszínház) – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Paul Agnew és a Les Arts Florissants – Cité de la musique, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 23. (szerda)

01:30 Massenet: HamupipőkeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Kálmán Imre: Csárdáskirálynő – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős, további időpontok: dec. 27. 19:00)

19:30 Adventi zenés várakozás a Nemzeti Filharmonikusokkal 3. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Bach: Karácsonyi oratórium (Concerto Köln és a Holland Kamarakórus) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 A Magyar Állami Népi Együttes zenekarának koncertje – Hagyományok Háza
(népzene; felvételről, fizetős)

20:00 Mozart: A varázsfuvola – keresztmetszet (OperaSzerda) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Mahler: Dal a Földről (Daniel Harding és az Orchestre de Paris koncertje) – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

December 24. (csütörtök)

01:30 Rossini: A sevillai borbélyNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Humperdinck: Jancsi és Juliska / Csajkovszkij: A hattyúk tava – Bajor Állami Operaház
(opera; balett; felvételről, dec. 26-ig ingyenes)

15:00 Karácsonyi Csillagok – a Diótörő legszebb táncaival – Budapesti Operettszínház
(színház; tánc; felvételről, ingyenes; további időpont: dec. 24. 19:00)

15:00 Eagling-Solymosi / Csajkovszkij: A diótörő – Operaház
(balett; felvételről, ingyenes)

December 25. (péntek)

01:30 Puccini: BohéméletNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Lúdas Matyi – Ciróka Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

15:00 Karácsonyi Csillagok – a Diótörő legszebb táncaival – Budapesti Operettszínház
(színház; tánc; felvételről, fizetős; további időpontok: dec. 25. 19:00; dec. 27. 15:00; dec. 28. 19:00; dec. 29. 15:00; dec. 30. 15:00)

19:00 Abigél – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős – további időpontok: dec. 26. 15:00; dec. 29. 19:00)

19:00 Daniel Glattauer: Párterápia – Orlai Produkciós Iroda-Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

December 26. (szombat)

01:30 Humperdinck: Jancsi és JuliskaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Mókás Miklulás (Kulcsár Noémi Tellabor) – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

14:00 Klaus Mäkelä és a Concertgebouw Zenekara (Karácsnyi matinékoncert) – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek, ifjúsági; felvételről, fizetős)

19:00 Molnár Ferenc: Egy, kettő, három – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 István, a király – Budapesti Operettszínház
(rockopera; felvételről, fizetős – további időpontok: dec. 27. 15:00; dec. 30. 19:00)

19:00 Csajkovszkij: A diótörő – Ukrán Nemzeti Opera (Operavision)
(balett; felvételről, ingyenes)

20:00 Händel–Mozart: Messiás (keresztmetszet) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(szinház; élő, fizetős)

20:00 Castel Felice – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

December 27. (vasárnap)

01:30 Lehár: A víg özvegyNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

14:00 Csajkovszkij: A diótörő (A Royal Opera House előadása) – Pannonia Entertainment
(balett; felvételről, fizetős)

15:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek, ifjúsági; felvételről, fizetős)

18:00 Recirquel: Kristály – Müpa Home
(tánc; felvételről, ingyenes)

19:00 Minden nagyon jó lesz – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Offenbach: Hoffmann meséi – Komische Oper Berlin
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Klasszikusok D-ben – Kodály Filharmonikusok Debrecen
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Kodály kórusművei – Karácsonyi koncert – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Puccini: Bohémélet (keresztmetszet) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Diggerdrájver – Örkény Színház
(szinház; felvételről, fizetős)

20:00 Iván, a rettenet – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

23:30 Salute to Vienna and Budapest
(operett; felvételről, fizetős)

December 28. (hétfő)

01:30 Verdi: FalstaffNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

02:00 Salute to Vienna and Budapest
(operett; felvételről, fizetős)

04:00 Salute to Vienna and Budapest
(operett; felvételről, fizetős)

15:00 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Duna Művészegyüttes: Szerelmünk, Kalotaszeg – Müpa
(tánc; felvételről, ingyenes)

19:00 Billy van Zandt és Jane Milmore: Bocs, félrement! – Orlai Produkciós Iroda-Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 MOLIÈRE – the passion – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Gogol: Háztűznéző – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Canciones Ibéricas 1. – a Szent Efrém Férfikar koncertje – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Kodály koncert az Alma Mater kórussal – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

December 29. (kedd)

01:30 Puccini: BohéméletNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Molnár Ferenc: Egy, kettő, három – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Canciones Ibéricas 2. – a Szent Efrém Férfikar koncertje – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Budapesti Vonósok – Botvay 88 – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Zűrzavar 2045 – Örkény Színház
(szinház; felvételről, fizetős)

20:00 Asztalizene – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

December 30. (szerda)

01:30 Puccini: Tosca – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Csoda és Kósza – Élő Hangjáték – Örkény Színház
(szinház; felvételről, fizetős)

19:00 Minden nagyon jó lesz – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Beaumarchais: Figaro házassága – Budaörsi Latinovits Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Canciones Ibéricas 3. – a Szent Efrém Férfikar koncertje – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Muzsikás – Müpa
(népzene; élő, ingyenes)

20:00 Aliz Csodaországban – Bartók Kamaraszínház
(táncjáték; élő, fizetős)

20:00 Shakespeare: A vihar – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 ifj. Johann Strauss: A denevér (keresztmetszet)– Operaház
(operett; élő, ingyenes)

20:00 színArany – balladákra és zenékre hangolva – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

December 31. (csütörtök)

01:30 Verdi: RigolettoNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Marék Veronika – Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 80 nap alatt a Föld körül (Budapest Táncszínház) – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

15:00 Búcsuztassuk együtt 2020-at! Újévköszöntő Gála – Budapesti Operettszínház
(operett, musical; felvételről, ingyenes)

16:00 Pintér Béla és Társulata: Kórház-Bakony – Szkéné
(színház; felvételről, fizetős)

17:00 Alan Ayckbourn: Hogy szeret a másik – Orlai Produkciós Iroda-Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Kálmán Imre: Csárdáskirálynő – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős)

20:00 Egressy Zoltán: Portugál – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Színészbüfé/Büfészínész 1. – Örkény Színház
(szinház; élő, fizetős)

20:00 Anna Nyetrebko és Dmitrij Hvorosztovszkij koncertje a Vörös Téren (2013) – Pannonia Entertainment
(opera; felvételről, fizetős)

20:00 Csapodárok – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Martha Argerich & Sophie Pacini – Wiener Konzerthaus
(klasszikus; élő, ingyenes)

2021. január 1. (péntek)

01:30 Verdi: ErnaniNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Újévköszöntő Gála – Budapesti Operettszínház
(operett, musical; felvételről, fizetős)

16:00 Újévi koncert Debrecenből – Kodály Filharmónia
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Jonas Kaufmann: Az én Bécsem (My Vienna) – Pannonia Entertainment
(klasszikus; felvételről, fizetős)

19:00 Budapest Klezmer Band – Újévi koncert
(klezmer; élő, fizetős)

19:30 Haydn: A teremtés – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (1.) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Castel Felice – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

2021. január 2. (szombat)

01:30 Verdi: A trubadúrNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos Budapest Bábszínház
(tánc, gyerek; felvételről, fizetős)

20:00 Horti Lilla és Szappanos Tibor (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (2.) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Asztalizene – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

2021. január 3. (vasárnap)

01:30 Verdi: Az álarcosbálNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Lúdas Matyi – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

20:00 Váradi Zita (MaszkaBál) – Operaház, Eiffel Műhelyház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Molnár Ferenc: A hattyú – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Január 4. (hétfő)

01:30 Donizetti: Szerelmi bájitalNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: A diótörő – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #04 – Békési-Szombati Anett: Soft Wave kortárstánc – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

Január 5. (kedd)

01:30 Cilea: Adriana Lecouvreur New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Rossini: Hamupipőke – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

20:30 Újévi FlamenKoktél (FlamenCorazónArte Táncszínház) – Nemzeti Táncszínház
(néptánc; felvételről, ingyenes)

Január 6. (szerda)

01:30 Rossini: A tó asszonya New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #04 – Molnár Szabolcs: Szemfényvesztő realizmus – Monteverdi-csavarok – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Dvořák: Ruszalka – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

20:00 Verdi: Traviata (keresztmetszet) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Január 7. (csütörtök)

01:30 Bizet: Gyöngyhalászok New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: A walkür – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Kerékgyártó István: Hurok Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Carmina Burana (Szegedi Kortárs Balett) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Schiff András – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #05 – Perlaki Márton – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Január 8. (péntek)

01:30 Bellini: A puritánok New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Pintér Béla és Társulata: Kórház-Bakony – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 MOLIÈRE – the passion – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Vízkereszt, vagy amit akartok Shakespeare’s Globe Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Vidovszky László retrospektív est 1. (Az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál nyitókoncertje) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Szerenád-est a Nemzeti Filharmonikusokkal – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes – Az örök Kalotaszeg – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 Kissjudit Anna és Kiss András (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 LÓT – Szodomában kövérebb a fű – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 E-Néző #05 – Réti Anna: Majdhaleszidőm / film változat – Trafó
(színház; felvételről, fizetős)

Január 9. (szombat)

01:30 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Lúdanyó meséi (PR-Evolution Dance Company) – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyerek; felvételről, ingyenes)

15:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek, ifjúsági; felvételről, fizetős)

19:00 Janáček: A Makropulosz-ügy – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Spiró György: Széljegy – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Purcell: A tündérkirálynő – Operaház
(opera; élő, fizetős)

19:00 Ressi/Benes: game_over (Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál) – Trafó
(kortárs; élő, ingyenes – a Zoom beszélgetés regisztrációköteles)

19:30 Ligeti Ensemble, Concerto Brass (Magyar Kincsek 1.) – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 A Budafoki Dohnányi Zenekar újévi koncertje – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Orientale lumen X – Nyitókoncert – Szent Efrém Férfikar
(egyházzene; élő, ingyenes)

19:30 A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 BJC 13 – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, fizetős)

20:00 Boggie – Költőim – Vendég: Grecsó Krisztián – TISZApART mozi, Szolnok
(irodalom és zene; felvételről, fizetős)

Január 10. (vasárnap)

01:30 Donizetti: Stuart Mária New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Ilók és Mihók – Vaskakas Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, ingyenes)

18:00 Next Generation Vol 2 / Ensemble Z (Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál) – FUGA
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Siegfried – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mercedes Benz – Vörösmarty Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Kokas Katalin, Kelemen Barnabás és barátaik 1. – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Mester Viktória és Nagy Zoltán (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Január 11. (hétfő)

01:30 Verdi: A trubadúr New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Csináljunk színházat! (A Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozata) – FUGA
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Don Carlos – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Szegedi Szimfonikus Zenekar – Filharmónia Magyarország
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Budapest Improvisers Orchestra: Nyitott Forma #1 (Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál) – Fonó
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Tudod, hogy nincs bocsánat – Nemzeti Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Grecsó Zoltán: Lágy és dinamikus – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Ilya Gringolts és a Liszt Ferenc Kamarazenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 A lélek legszebb éjszakája – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Január 12. (kedd)

01:30 Mozart: Figaro házassága New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Üveggyöngyjáték, avagy mit akar a kortárs művészet? – Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál
(beszélgetés; élő, ingyenes, regisztrációköteles)

19:00 Alba Regia Szimfonikus Zenekar – Filharmónia Magyarország
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Brahms-sorozat – I. hangverseny (Kodály Filharmonikusok Debrecen) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Berecz Mihály zongoraestje – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Mundruczó Kornél / Proton Színház: Látszatélet – Trafó
(színház; felvételről, fizetős; további időpont: jan. 13. 20:00)

20:30 Carmina burana (Pécsi Balett) – Nemzeti Táncszínház
(balett; felvételről, ingyenes)

Január 13. (szerda)

01:30 Massenet: Thaïs New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #05 – Kricsfalusi Beatrix: Színház és digitalitás – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

18:00 WortLaute I. – Jeney Zoltán, Christoph Herndler, Nava Hemyari és Nikolaus Gerszewski művei (Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál) – BMC
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Az istenek alkonya – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 SzólóDuó Nemzetközi Táncfesztivál – megnyitó
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 1. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Thomas Mann: Mario és a varázsló – Bartók Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Gyere velem! (Romengo) – Müpa
(világzene; élő, ingyenes)

20:00 Kenessey: Az arany meg az asszony / Tóth P.: Tóték (keresztmetszetek) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Ariane Matiakh és az Orchestre de Paris koncertje – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Január 14. (csütörtök)

01:30 Strauss: A rózsalovag New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 MAO – Art Of Virus – Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál
(beszélgetés, koncert; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

18:00 J(A)ZZ! | Online Konzert – Trio Square Waltz – BMC
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Falstaff – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 MÁV Szimfonikus Zenekar Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 SzólóDuó Nemzetközi Táncfesztivál – versenyprogram
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Ima és fohász (A Nemzeti Énekkar koncertje) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Miss Julie (Bozsik Yvette Társulat) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #06 – Gróf Ferenc – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Január 15. (péntek)

01:30 Rossini: Armida New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Bach-évnyitó 1. (Concerto Budapest) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

18:00 Verdi: Az álarcosbál – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Dvořák: Ruszalka – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Tajtékos Dalok – Boris Vian revü – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpont: jan. 15. 22:00, jan. 16. 15:00)

19:00 A Szent István Filharmonikusok hangversenye – Filharmónia Magyarország
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Vízkereszt, vagy amit akartok – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Mahler: IV. szimfónia (Stockholmi Királyi Filharmonikusok) – Konserthuset Stockholm
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Rómeó és Júlia  Shakespeare’s Globe Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 SzólóDuó Nemzetközi Táncfesztivál – versenyprogram
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Schubert & Tsai – Müpa
(klasszikus, kortárs; élő, ingyenes)

19:45 A Budapesti Fesztiválzenekar koncertje – Müpa
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Fókuszban a koreográfusok – Fundák Kristóf és Kovács Gerzson Péter – Hagyományok Háza
(tánc; felvételről, fizetős)

20:00 Bakonyi Anikó és Sándor Csaba operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Édes Anna – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Fischer Ádám és a Düsseldorfi Szimfonikusok – Tonhalle Düsseldorf
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Fekete Ádám: Levél Anyámhoz – Trafó
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Bach-évnyitó 2. (Concerto Budapest) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Január 16. (szombat)

01:30 Strauss: Capriccio New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Gimesi Dóra: Emma csöndje – Kolibri Színház
(gyermek; élő, fizetős)

15:00 Weöres Sándor: Holdbéli csónakos – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Gounod: Rómeó és Júlia – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Strauss: A rózsalovag – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Abigél (új szereposztással) – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős, további időpontok: jan. 16. 22:00, jan. 17. 15:00, jan. 17. 19:00)

19:00 Murray Schiegel: Szerelem, Ó! – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős; további időpontok: jan. 19., jan. 22.)

19:00 Venekei / Williams / Dés: A vágy villamosa – Operaház
(táncdráma; felvételről, fizetős)

19:00 Daniel Glattauer: Párterápia – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Kaija Saariaho: La Passion de Simone – Svéd Királyi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Hamlet – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 SzólóDuó Nemzetközi Táncfesztivál – gála
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 UMZE – bemutatom Pierrot-t (Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál) – BMC
(kortárs; élő, ingyenes)

20:00 Castel Felice – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Január 17. (vasárnap)

01:30 Händel: Rodelinda New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Az aranyszőrű bárány Vojtina Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

10:30 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Soharóza Kiskomp az Átlátszó Hang Újzenei Fesztiválon
(workshop; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

11:00 A halhatatlanságra vágyó királyfi Vaskakas Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

11:00 Megérthető zene/3.: Örök forrás (Budafoki Dohnányi Zenekar)
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 CentriFUGA feat. Szűcs Dóra Ida (Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál) – FUGA
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Berg: Lulu – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Tribute to Joe Henderson (Modern Art Orchestra) – BMC
(big band; élő, ingyenes)

20:00 Fodor Beatrix és Szemerédy Károly operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Kiváló dolgozók – Igaz történetek a gondoskodásról – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Január 18. (hétfő)

01:30 Dvořák: RuszalkaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Adam: Giselle – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Berecz András: Tegnap is ma mentem haza – Nemzeti Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Gondolat Generátor – Trafó
(foglalkozás; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #06 – Bakó Gábor: Színpadi jazztánc – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:30 David Kadouch, Jean-Claude Casadesus és az Orchestre du Conservatoire de Paris – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 19. (kedd)

01:30 Bizet: Carmen New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Verdi: Don Carlos – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Zseniális zeneszerzők (Kodály Filharmonikusok Debrecen) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 30 éves az Orfeo Zenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Sárik Péter Trio feat Berki Tamás – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, fizetős)

20:30 Boulez (Dimitri Vassilakis és Hideki Nagano koncertje) – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Feledi János-Feledi Project-Oláh Dezső Trió: Hat tánc – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:30 Boulez (Florent Boffard zongorakoncertje) – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 20. (szerda)

01:30 Donizetti: Lammermoori Lucia New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #6 – Rényi András: A tánc peremén: a mindennapi mozgás fenomenológiájától a kortárs mozgásszínházig II. – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Strauss: Salome – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Gogol: Háztűznéző – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Olivier Latry, a párizsi Notre-Dame orgonistája – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 2. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Kokas Katalin, Kelemen Barnabás és barátaik 2. (FAB Ensemble) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 ifj. Johann Strauss: A cigánybáró (keresztmetszet) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Fischer Iván 70 – Budapesti Fesztiválzenekar, Concertgebouworkest, Konzerthausorchester Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Boulez, Debussy, Ravel – Az Orchestre de Paris koncertje – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Nem félünk a kortárstól – Crossover (Gyöngyösi Levente és Sáfár Orsolya)
(beszélgetés, kortárs; felvételről, ingyenes)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 21. (csütörtök)

01:30 Bellini: Norma New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: A hattyúk tava – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Megyek utánad (Grecsó Krisztián regényét színpadra írta: Bíró Bence) – MASZK Egyesület, Orlai Produkciós Iroda és FÜGE Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Kodály-Liszt-Bartók – MÁV Szimfonikus Zenekar ünnepi koncert – Vigadó
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 François Leleux és a Nemzeti Filhamonikus Zenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Alain Altinoglu és a Frankfurti Rádió Szimfonikus Zenekara – hr Sendesaal Frankfurt
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magdalena Kožená, Jonathan Nott és az Orchestre de la Suisse Romande (Ligeti, Mahler, Bach) – Victoria Hall, Genf
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 PR-Evolution Dance Company: Agapé – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #07 – Keresztesi Botond – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 22. (péntek)

01:30 Verdi: Traviata New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 A 2020-as KÓTA-díjak átadása

18:00 Fel/Meg/Ki/Szabadulás (Óbudai Danubia Zenekar) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:00 János vitéz – Budapesti Operettszínház
(daljáték; felvételről, fizetős, további időpontok: jan. 23. 19:00, jan. 23. 22:00, jan. 24. 19:00)

19:00 Schubert közelében (Budapesti Vonósok) – BMC
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Gyöngykoszorú – online koncert a Magyar Kultúra Napja alkalmából – Csokonai Színház
(irodalom és zene; élő, ingyenes)

19:00 Visky András: Tanítványok – Kolozsvári Állami Magyar Színház
(színház; felvételről, ingyenes)

19:00 Shakespeare: Tévedések vígjátéka  Shakespeare’s Globe Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Honvéd Férfikar – Himnusz (PalotaPéntek) – Stefánia Palota
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 A magyar kultúra napja – Ünnepi hangverseny a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremből (Pannon Filharmonikusok) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Myung-Whun Chung, Liviu Prunaru és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Double Dresch Quartet – Fonó
(jazz; élő, fizetős)

20:00 Wiedemann Bernadett és Kelemen Zoltán operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Kelemen Kristóf: A nemzet özvegye – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Tünet Együttes: A tünetegyüttes (film verzió) – Trafó
(performansz; felvételről, fizetős)

20:00 Hol a világ közepe? – Parasztvallomások a szerelemről farsang idején – Vojtina Bábszínház
(színház; élő, ingyenes)

[új kezdési időpont!] 20:30 Verdi: Nabucco – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 23. (szombat)

01:30 Puccini: Tosca New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Boribon és Annipanni – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

11:00 Budapest Táncszínház: Holle anyó – Nemzeti Táncszínház
(gyermek, tánc; felvételről, ingyenes)

11:00 Czigány Zoltán: Csoda és Kósza (Élő Hangjáték) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

15:00 BudapestBerlinTaiwanExpressz – Eötvös Péter Kortárs Zenei Alapítvány, Collegium Hungaricum Berlin, UMZE Kamaraegyüttes
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

18:00 Jonas Kaufmann: Az én Itáliám (My Italy) Pannonia Entertainment
(klasszikus; felvételről, fizetős)

19:00 Berg: Lulu – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mozart: Szöktetés a szerájból – Operaház
(opera; élő, fizetős)

19:00 Billy van Zandt és Jane Milmore: Bocs, félrement! – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 színArany – balladákra és zenére hangolva – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Pass Andrea: A vándorkutya – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Zuglói Filharmónia – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Perényi Miklós, Keller Quartet és a Concerto Budapest – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Racine: Andromakhé – Örkény Színház, Stúdió
(színház; felvételről, fizetős)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 24. (vasárnap)

01:30 Massenet: Manon New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 A papucsszaggató királykisasszonyok – Vojtina Bábszínház
(színház; felvételről, ingyenes)

10:30 Jules Verne-Gimesi Dóra: 80 nap alatt a föld körül – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

11:00 Pom Pom meséi – Vaskakas Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, ingyenes)

14:00 Baló Sámuel Trió (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

15:00 Abigél (új szereposztással) – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős)

15:00 Bettika Quintet (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

16:00 Horváth Albert Quartet (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

17:00 Fehér Fábió Trió (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

17:00 Schiff András jótékonysági zongorakoncertje – Szent Péter-templom, Zürich
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

18:00 Bolyki Tamás Quartet (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

19:00 Wagner: A Rajna kincse – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Varga Dávid Quintet (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

19:00 Szép Ernő: Lila Ákác – Szigligeti Színház, Nagyvárad
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Vashegyi György, Szutrély Katalin, Berecz Mihály – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Subtones: Friss jazz-funk (Jazz Showcase) – Müpa
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Szemere Zita és Biri Gergely operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Schubert-hét Thomas Hampsonnal – Pierre Boulez Saal, Berlin
(klasszikus; élő, ingyenes; jan. 18-24. között)

Január 25. (hétfő)

01:30 Wagner: A walkür – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Stream és színház (Jó kérdés – A Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozata) – FUGA
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: A walkür – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #07 – Békési-Szombati Anett: Soft Wave Kortárstánc – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Január 26. (kedd)

01:30 Mozart: Don Giovanni – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: Siegfried – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Versek varázsa, szavak szépsége (A Kodály Kórus Debrecen koncertje) – Pásti utcai zsinagóga, Debrecen
(klasszikus; felvételről, fizetős)

20:30 Kovács Gerzson Péter-TranzDanz: Csárdás a zivatarban – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Christoph és Julian Prégardien Cité de la musique, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Január 27. (szerda)

01:30 Rossini: Ory grófja – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #07 – Molnár Szabolcs: A műfaj felszámolása – Schubert: Téli utazás – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Az istenek alkonya – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 3. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 XX. századi imádságok és könyörgések (A Magyar Rádió Művészeti Együttesei koncertje) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes: Összetartozás – Kárpát-medence antológia – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 Orff: Carmina Burana – keresztmetszet (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:15 Verdi: Rigoletto (koncertszerű előadás) – Kodály Filharmónia Debrecen
(opera; felvételről, ingyenes)

20:30 Jess Gillam – Elbphilharmonie, Hamburg; Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Beatrice Rana, Paavo Järvi és az Orchestre de Paris koncertje – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Január 28. (csütörtök)

01:30 Gounod: Faust – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Szabó T. Anna: Szabadulógyakorlat – Líra Könyv
(könyvbemutató; élő, ingyenes)

18:30 Múzeum+ Rippl-Rónai Light – Magyar Nemzeti Galéria
(kiállítás; élő, ingyenes)

18:40 Miskolci Szimfonikus Zenekar (A Filharmónia Magyarország koncertje)  Művészetek Háza, Miskolc
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:45 Jon Fosse: Egy nyári nap – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Verdi: Nabucco – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 III. Richárd – Katona József Színház
(színház; élő, fizetős)

20:30 James Newby – Elbphilharmonie, Hamburg; Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Bozsik Yvette Társulat: Antigoné – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #08 – Katarina Šević – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Január 29. (péntek)

01:30 Verdi: Falstaff New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 AZ ÉN ÜGYEM – online kiállításmegnyitó és díjátadó – Trafó
(megnyitó és díjátadó; élő, ingyenes)

19:00 Molnár Ferenc: Egy, kettő, három – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Szörényi – Bródy: István, a király (új szereposztással) – Budapesti Operettszínház
(rockopera; felvételről, fizetős; további időpontok: jan. 29. 22:00, jan. 30. 19:00, jan. 30. 22:00, jan. 31. 19:00)

19:00 Delibes: Sylvia – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Shakespeare: Téli rege – 1. rész (Kenneth Branagh Theatre Company) Garrick Theatre
(színház; felvételről, fizetős; a 2. rész 20:30-tól tekinthető meg)

19:00 Variációk kamarazenére (A Magyar Rádió Szimfonikus Zenakara művészeinek koncertsorozata) – Márványterem

19:00 Lukács Miklós Cimbiózis Trió – Zeneakadémia, Nagyterem
(jazz; élő, ingyenes)

19:30 Rossini gála (Pannon Filharmonikusok) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Háy János: Apa lánya – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Lukács Gyöngyi és Alexandru Agache operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Zűrzavar 2045 – Örkény István Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 e-Néző #08 – Nagy József-Miquel Barceló: Paso Doble – tánc is, film is, képzőművészet is – Trafó
(performansz; élő, 
ingyenes, de jegyváltáshoz kötött)

20:00 Carmen – Vörösmarty Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Diana Tishchenko – Elbphilharmonie, Hamburg; Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Shakespeare: Téli rege – 2. rész (Kenneth Branagh Theatre Company) Garrick Theatre
(színház; felvételről, fizetős)

Január 30. (szombat)

01:30 Wagner: A bolygó hollandi New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

11:00 Bozsik Yvette Társulat: Csizmás kandúr – Nemzeti Táncszínház
(gyermek, tánc; felvételről, ingyenes)

16:00 Időmodellek – online tárlatvezetés az Időgép című kiállításban – Ludwig Múzeum
(kiállítás; élő, fizetős)

18:00 A dzsungel könyve – 25 éves jubileumi előadás – Vígszínház-Pesti Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Mozart: Szöktetés a szerájból – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Dohnányi: Simona néni / Hubay: A cremonai hegedűs – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Péterfy-Novák Éva: Egyasszony Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Iván, a rettenet – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Verdi: Traviata – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Ligeti Ensemble – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 4. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:45 Budapesti Fesztiválzenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Diggerdrájver – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Cristina Gómez Godoy – Elbphilharmonie, Hamburg; Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Alexandre Kantorow zongoraestje – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Január 31. (vasárnap)

01:30 Verdi: Rigoletto New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 A kismalac meg a farkasok – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

15:00 János vitéz – Budapesti Operettszínház
(daljáték; felvételről, fizetős)

18:00 Csalog Gábor vasárnapok – Dialógusok (a) zenével – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Ibsen: Nóra – karácsony Helmeréknél (Katona József Színház) – Lessingtage Digital
(színház; felvételről, ingyenes)

20:00 Farkasréti Mária és Gábor Géza operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (1.) – Örkény István Színház
(színház; élő, fizetős)

20:30 Vanessa Porter – Elbphilharmonie, Hamburg; Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 1. (hétfő)

01:30 Verdi: Macbeth New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:30 Mozart: Figaro házassága – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött, ingyenes)

19:00 Táncműhely #08: Keresztes Patrik: Rikflow Basics (táncóra) – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:00 Baranyay László és tanítványai – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 St. Brigid’s Day – Contemporary Music Centre Ireland és az Embassy of Ireland
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (2.) – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Vuk (musical) – Roxínház Kaposvár
(musical; felvételről, fizetős; febr. 8-ig elérhető)

Február 2. (kedd)

01:30 Gershwin: Porgy és Bess New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:40 Szegedi Szimfonikus Zenekar (Filharmónia Magyarország) – Szegedi Nemzeti Színház
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Grieg: Peer Gynt – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 A romantika útján (Kodály Filharmónia Debrecen) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Kokas Katalin, Kelemen Barnabás és barátaik 3. (FAB Ensemble) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 LÓT – Szodomában kövérebb a fű – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:30 Mándy Ildikó Társulata: Bozonok – Nemzeti Táncszínház
(kortárs; felvételről, ingyenes)

Február 3. (szerda)

01:30 Verdi: A végzet hatalma New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #08: Kricsfalusi Beatrix: Színház és környezettudatosság – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Idomeneo – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 MÁV Szimfonikus Zenekar – In memoriam Szőcs Géza – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Fehér éjszakák (A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje) – Müpa, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Goldmark: Sába királynője – keresztmetszet (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Február 4. (csütörtök)

01:30 Poulenc: A karmeliták párbeszédei New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Kamera-muzsika 1. (Budapesti Vonósok) – Óbudai Társaskör
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Bolyongás Itáliában – Pannon Filharmonikusok (Filharmónia Magyarország) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Leonyid Zorin: Varsói melódia – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:15 Nassim Soleimanpour: Fehér nyuszi, vörös nyuszi – előadja: Koltai Róbert – Átrium
(színház; élő, fieztős)

20:30 Artus-Goda Gábor Társulata: A Szél kapuja – Nemzeti Táncszínház
(kortárs; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #09 – Keresztes Zsófia – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Február 5. (péntek)

01:30 Rossini: Hamupipőke New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:40 Savaria Szimfonikus Zenekar (Filharmónia Magyarország) – Bartók terem, Szombathely
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Idomeneo – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 A Pendragon-legenda – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős; további időpont: febr. 6. 15:00, febr. 7. 19:00)

19:00 Csehov: Cseresznyéskert – Moszkvai Művész Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 B.A.C.H. / IV. (Anima Musicae Kamarazenekar) – Óbudai Társaskör
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Benedek Albert, Dömötör András és a társulat: Second Life avagy Kétéletem Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Bulgakov: A Mester és Margarita – Vörösmarty Színház
(szíinház; felvételről, fizetős)

19:30 Baráth Emőke, Berecz Mihály, Vashegyi György (Concerto Budapest) – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anima – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Mozart: Gran partita – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Korszakokon át – a Magyar Állami Népi Együttes zenekarának koncertje – Hagyományok Háza
(néptánc; élő, fizetős)

20:00 Nagy Zsófia és Ninh Duc Hoang Long operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 e-Néző #09: Freak Fusion: Restlesslegs – interaktív online cirkuszi szerepjáték – Trafó
(újcirkusz; felvételről, fizetős)

20:30 Robin Ticciati, Christian Gerhaher és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Herkulessaal, München
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 6. (szombat)

01:30 Mozart: Figaro házassága New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Bogányi Gergely (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

10:30 Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

11:00 Erdőzsongás (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus, családi; felvételről, ingyenes)

11:00 Bozsik Yvette Társulat: Bogarak (táncjáték kisgyerekeknek) – Nemzeti Táncszínház
(gyermek, tánc; felvételről, ingyenes)

12:00 Jazzical Trio (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

13:00 MÁV Szimfonikus Zenekar (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

14:30 Palojtay János és Balogh Ádám (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

15:30 Óbudai Danubia Zenekar (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

16:30 Báll Dávid (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

17:30 Győri Filharmonikus Zenekar (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

18:00 Rossini: Hamupipőke Staatstheater am Gärtnerplatz, München
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Debussy: Pelléas és Mélisande – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Best of BMC – Vivaldi (Óbudai Danubia Zenekar) – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:00 Tajtékos Dalok – Boris Vian revü – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős)

19:00 Kosztolányi Dezső: Édes Anna – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Pannon Filharmonikusok (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Vajnonen / Messerer / Aszafjev: Párizs lángjai (bemutató) – Operaház
(balett; élő, fizetős)

19:00 Gogol: Egy őrült naplója Orlai Produkciós Iroda / Füge Produkció / Katona József Színház
(szíinház; felvételről, fizetős)

19:00 Wagner: Lohengrin  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Márai Sándor-B. Török Fruzsina: Hallgatni akartam – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Próbatermi vendégség (Nemzeti Filharmonikusok) – Müpa, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar próbaterme
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Fonó Online: Erdőfű Népi Kamarazenekar – Fonó
(népzene; élő, fizetős)

20:00 Szent Efrém Férfikar (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

21:00 Budapesti Fesztiválzenekar (Liszt–Berlioz-maraton) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 7. (vasárnap)

00:00 Színházi legendák IV. rész (Vendégek: Csákányi Eszter és Bezerédi Zoltán) – Roxínház Kaposvár
(beszélgetés; felvételről, fizetős; febr. 15-ig elérhető)

01:30 Strauss: Ariadne Naxos szigetén New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Kakasviadal – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

15:00 Abigél – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős)

15:00 Dr. Jászberényi József: Mindennek megvan a maga ideje… Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtér
(előadás; élő, ingyenes)

17:30 Brahms: Német requiem – Zürichi Operaház
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 A Pulzus Vonósnégyes és Herencsár Viktória cimbalomművész
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:40 Miskolci Szimfonikus Zenekar (Filharmónia Magyarország) – Művészetek Háza, Miskolc
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 A népzene ünepe – a táncháztól a világzenéig – Müpa
(népzene; élő, ingyenes)

20:00 Dido & Aeneas – Henry Purcell azonos című műve nyomán – PREMIER – KúlArt Produkció, Budapest Jazz Club

(opera, tánc, kortárs; élő, fizetős)

20:00 Rálik Szilvia és Bretz Gábor (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Molière: Tartuffe – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Február 8. (hétfő)

01:30 Puccini: Tosca New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: A diótörő – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #09 – Oberfrank Réka: Sensing in Dancing – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:00 Tornyai Péter zeneszerzés DLA zárókoncertje – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 9. (kedd)

01:30 Wagner: A Rajna kincse New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Jó kérdés (A Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozata) – FUGA
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Don Giovanni – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 A 30 éves Purcell Kórus születésnapi koncertje – Haydn: A teremtés – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Cziffra öröksége – A Cziffra György-emlékév nyitóeseménye – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes) 

20:30 Frenák Pál Társulat: Twins – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

Február 10. (szerda)

01:30 Verdi: Ernani New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #09 – Rényi András: A tánc peremén: a mindennapi mozgás fenomenológiájától a kortárs mozgásszínházig III. – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Titus kegyelme – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 5. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Budafoki Dohnányi Zenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 A Magyar Opera Napja – gálakoncert (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Molnár Ferenc: A hattyú – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Február 11. (csütörtök)

01:30 Rossini: A sevillai borbély New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 A Cziffra Fesztivál Ifjú Tehetség-díjasainak koncertje 1. – Hegyvidéki Kulturális Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Figaro házassága – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Special Society Közép-Európa Táncszínház
(tánc; felvételről, fizetős)

19:00 Molnár Ferenc: Játék a kastélyban – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Börcsök Enikő emlékére – Kvartett – Vígszínház, Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Nemzeti Filharmonikus Zenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Kulcsár Noémi Tellabor: Faun | Petruska – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Esa-Pekka Salonen és az Orchestre de Paris – Grande salle Pierre Boulez, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #10 – Rita Ackermann – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Február 12. (péntek)

01:30 Verdi: Az álarcosbál New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Dohnányi Quartet 3/2. (Mozart, Brahms) – BMC, Könyvtár
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 A Budapesti Vonósok jótékonysági koncertje a Csodalámpa Alapítvány javára
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Georges Feydeau: A hülyéje – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Massenet: Manon – Hamburgi Staatsoper
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Garaczi László: Végre egy kis csönd – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Győri Balett: PianoPlays (Etűdök Liszt és Wagner műveire) – Müpa
(tánc; felvételről, ingyenes)

19:00 Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója – Orlai Produkciós Iroda, Jurányi Inkubátorház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Bogányi Gergely és Ács Dominika – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anima – Budapesti Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Szemjon Bicskov és a Concertgebouw Zenekara Concertgebouw
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes – Kolozsvári piactéren – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 Bátori Éva és Meláth Andrea operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Opus Online: Coltrane Legacy – Opus Jazz Club
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 e-Néző #10 • EXTRA – Gyertyán Balázs – Varga Vince: Virtual Irrealities – Trafó
(virtuális bűvészműsor; felvételről, fizetős)

Február 13. (szombat)

01:30 Philip Glass: Akhnaten New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 GG Tánc Eger-Nagyvárad Táncegyüttes: Diótörő – Családi cirkusz – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

15:00 Pendragon legenda – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős)

16:00 Itt a farsang, áll a bál… (a Kolompos együttes koncertje) – Eötvös10
(népzene; élő, ingyenes)

18:00 A Szent István Filharmonikusok koncertje  – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Verdi: Macbeth – Royal Opera House (Pannonia Entertainment)
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Weber: A bűvös vadász – Bajor Állami Operaház
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: Szöktetés a szerájból – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Örkény István: Tóték – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Szergej Medvegyev: Fodrásznő – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Alan Ayckbourn: Hogy szeret a másik – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Mozart: Così fan tutte  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Csáth és démonai – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Winterreise – Zürichi Operaház
(balett; élő, ingyenes)

19:30 Concerto Budapest – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:45 Wagner, Wolf, Mahler (a Budapesti Fesztiválzenekar koncertje) – Müpa
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Cinema Italiana – Müpa
(filmzene, jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 Gyöngyösi Levente: A Mester és Margarita – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

Február 14. (vasárnap)

00:00Sose halunk meg (musical) – Roxínház Kaposvár
(musical; felvételről, fizetős; febr. 22-ig elérhető)

01:30 Berlioz: A trójaiak New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Víz, víz, tiszta víz – Vaskakas Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

15:00 Zenemánia (Nemzeti Filharmonikusok) – Müpa, Fesztiválszínház
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Shakespeare: Rómeó és Júlia – Broadway, New York, Richard Rogers Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Nagy Családi Kaláka – online koncert (családi; élő, fizetős)

18:00 A legszerelmesebb szerelmesdal (Óbudai Danubia Zenekar) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:00 Midnight Music – a Budapesti Fesztiválzenekar koncertje – BFZ próbaterem
(klasszikus; felvételről, fizetős)

19:00 Szegedi Kortárs Balett: Bernarda Alba háza Szegedi Nemzeti Színház
(tánc; felvételről, fizetős)

19:00 Gluck: Orfeusz és Euridiké – Zürichi Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Rendezők Viadala – Valentin-napi különkiadás – Momentán Társulat
(színház; élő, fizetős)

20:00 Zavaros Eszter és Rezsnyák Róbert – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Mamma mia, micsoda koncert volt! – Világhírű ABBA slágerek szimfonikus zenekarral – Pannon Filharmonikusok
(crossover; felvételről, fizetős)

Február 15. (hétfő)

01:30 Wagner: A walkür New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #10 Grecsó Zoltán: Lágy és dinamikus (táncóra) – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Fölszállott a páva variációi a Kárpát-medencéből (Cziffra Fesztivál) – MOMKult Színházterem
(népzene, klasszikus; élő, ingyenes)

Február 16. (kedd)

01:30 Puccini: Bohémélet New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Baráth Emőke és a Musiciens du Louvre – L’Auditori Barcelona
(klasszikus; élő, fizetős)

19:00 Kerékgyártó István: Hurok – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 A Zeneakadémia Kortárs Ensemble koncertje – Soproni József köszöntése – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Győri Balett: Passage – Nemzeti Táncszínház
(balett; felvételről, ingyenes)

20:30 Pavel Kolesnikov zongorakoncertje – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 17. (szerda)

01:30 Verdi: Falstaff New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #10 Molnár Szabolcs: A szobrok lelke – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Hit-Művészet (Cziffra Fesztivál) – MOMKult Színházterem
(népzene, klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 6. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:45 Bartók, Schubert, Dvořák (A Budapest Fesztiválzenekar koncertje) – Müpa
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Glass: Veszedelmes éden (Les Enfants Terribles) – keresztmetszet (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (1.) – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:30 Paul Agnew és a Les Arts Florissants – Cité de la musique, Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 18. (csütörtök)

01:30 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Donizetti: Szerelmi bájital – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Shakespeare-Nádasdy Ádám-Závada Péter: Ahogy tetszik – Katona József Színház
(színház; élő, fizetős)

19:00 László Miklós: Illatszertár – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Kurtág 95 | Generációk találkozása: Ligeti–Kurtág–Eötvös – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Maxim Vengerov és a MÁV Szimfonikus Zenekar – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Kovács (A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertje) – Pesti Vigadó
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:15 Nassim Soleimanpour: Fehér nyuszi, vörös nyuszi – előadja: Epres Attila – Átrium
(színház; élő, fizetős)

20:30 Kovács Gerzson Péter – TranzDanz: LOST… – Nemzeti Táncszínház
(kortárs; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #11 – Gerhes Gábor – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Február 19. (péntek)

01:30 Puccini: Tosca New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Csehov: A sirály Szatirikon Színház, Moszkva
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Rossini: Hamupipőke – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Murray Schisgal: Szerelem, óh! – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Debussy: Pelléas és Mélisande Grand Théatre de Genève
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Hadar Galron: Mikve – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Variációk kamarazenére – tavaszi sorozat 2. – Magyar Rádió Márványterme
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Kurtág 95 – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső: Esti Kornél – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Beethoven: 3. szimfónia (“Eroica”) – Concertgebouw
(klasszikus; felvételről, ingenes)

20:00 Újra Együtt – Páva Gála – Hagyományok Háza
(népzene; felvételről, fizetős)

20:00Kálnay Zsófia és Ujvári Gergely operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 TÁP Színház: Alatta-felette – Trafó
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Alice Coote, Christian Blackshaw és Ralph Fiennes – Wigmore Hall
(klasszikus, irodalom; felvételről, ingyenes)

Február 20. (szombat)

01:30 Mozart: Don Giovanni New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

11:00 PR-Evolution Dance Company: Lúdanyó további meséi – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; felvételről, ingyenes)

18:00 Plácido Domingo 50. évfordulós gálakoncertje a Veronai Arénában (1. rész) – Veronai Aréna
(opera; felvételről, fizetős; 2. rész: 19:30-tól)

19:00 Bellini: Az alvajáró – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Sarkadi-Fábri-Nádasy-Vincze: Körhinta – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Puccini: A fecske  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Kurtág 95 – Üzenetek, Játékok… (Jelenetek a Kurtág házaspár életéből) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 7. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Kokas Katalin, Kelemen Barnabás és barátaik 4. (FAB Ensemble) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Verdi: Don Carlos – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:00 Nézzünk bizakodva a jövőbe – Örkény Színház, Stúdió
(színház; élő, fizetős)

20:00 Térey János: Asztalizene – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Február 21. (vasárnap)

01:30 Bizet: Carmen New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 A Csúnya kislány – Vojtina Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

10:30 Hangszerbemutató koncert gyerekeknek (Cziffra Fesztivál) – MOMKult
(klasszikus; élő, ingyenes)

11:00 Paradicsomleves betűtésztával – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

11:00 Liszt-kukacok Akadémiája – Zenészbörze  – Zeneakadémia, Solti Terem
(gyermek; klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Bizet: Carmen – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Vecsei H. Miklós: Kinek az ég alatt már senkije sincsen – Vígszínház – Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Szegedi Szimfonikus Zenekar (Felfedezések) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Kurtág 95 -Szőllősy 100 (A Zeneakadémia Kortárs Ensemble koncertje) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 22. (hétfő)

01:30Puccini:TurandotNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Donizetti: Szerelmi bájital – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #11  Góbi Rita: GÓBI TÁNCTRÉNING – online táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Antik történetek (A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara) – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(opera, klasszikus; élő, ingyenes)

Február 23. (kedd)

01:30 Verdi: A trubadúr New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Pintér Béla és Társulata: BÁRKIBÁRMIKOR – Átrium
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Baráti Kristóf és Várjon Dénes – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 In memoriam “Satchmo” (Kodály Kórus) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Bécsi klasszikus és jazz – Benjamin Schmiddel – Pannon Filharmonikusok – Zeneakadémia Nagyterme
(klasszikus, élő, ingyenes)

20:30 Szegedi Kortárs Balett: Carmina burana – Nemzeti Táncszínház
(balett; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Február 24. (szerda)

01:30 Csajkovszkij: Pikk dáma New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

15:00 Gimesi Dóra: Tündérszép Ilona és Árgyélus királyfi – Soltis Lajos Színház
(színház; felvételről, fizetős)

17:00 Digita’ Commedia – online mesterkurzus Dante Isteni színjátékáról (1. rész) – MűGond (Művészet és gondolat)
(előadás; élő, fizetős; további részek: szerdán és pénteken 17 órától)

17:00 TudásTrambulin #11 Kricsfalusi Beatrix: Hol a határa a határátlépésnek? – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Magyar Állami Népi Együttes: Körtánc – Müpa
(népzene, tánc; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 8. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Amadinda Percussion Project – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Puccini: Pillangókisasszony – keresztmetszet (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Február 25. (csütörtök)

01:30 Csajkovszkij: Anyegin New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Janáček: A ravasz rókácska – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Hommage à Vidovszky – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Emily Brontë: Üvöltő szelek Miskolci Nemzeti Színház
(színház, felvételről, fizetős)

19:00 Deés Enikő, Benedek Albert, Dömötör András és a társulat: Határátlépések Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 MÁV Szimfonikus Zenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Klasszikus szimfónia (Nemzeti Filharmonikusok) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Brahms duplán – Benjamin Schmiddel – Pannon Filharmonikusok – Kodály Központ, Pécs
(klasszikus, élő, fizetős)

20:00 Zűrzavar 2045 – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:30 Duna Művészegyüttes: Gyertyaláng – Nemzeti Táncszínház
(néptánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #12 – Borsos Lőrinc – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Február 26. (péntek)

01:30 Verdi: Ernani New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Vecsei H. Miklós: Don Quijote – Cervantes Intézet
(irodalom; felolvasás; élő, ingyenes)

18:00 Puccini: Manon Lescaut – Royal Opera House
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Bizet: Carmen – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Kálmán Imre: A csárdáskirálynő – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpontok: febr. 27. 22:00, febr. 28. 15:00)

19:00 Schubert közelében 2. – Budapesti Vonósok
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Jaroslav Hašek – Spiró György: Švejk – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Spiró György: Széljegy – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Patricia Kopacsinszkaja és Christoph Eschenbach – Liederhalle Stuttgart
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Háy János: Apa lánya – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Schöck Atala és Cseh Antal operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 e-Néző #12 Simkó Beatrix: A kredenc a pincében maradt – “elő-adás” – Trafó
(tánc; felvételről, fizetős)

20:30 Liszt Ferenc Kamarazenekar – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

Február 27. (szombat)

01:30 Verdi: Traviata New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

09:00 TÜNET RETRO no.1 | Tünet Együttes: Karc – szabad ötletek színészekre és táncosokra – Tünet Együttes
(tánc; felvételről, fizetős)

10:00 ONLINE Műhelymunka: Ráhangolódás Székesfehérvári Balett Színház
(tánc; élő, ingyenes)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Győri Balett: Kippkopp és Tipptopp – Nemzeti Táncszínház
(néptánc; felvételről, ingyenes)

15:00 Békés Pál-Várkonyi Mátyás: Félőlény (zenés mesejáték) Miskolci Nemzeti Színház
(színház, felvételről, fizetős)

17:00 Adolphe Adam / Marius Petipa: Giselle Royal Opera House
(balett; felvételről, fizetős)

17:00 Ménesi Gergely és a Szent István Filharmonikusok – Vigadó
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Pintér Béla és Társulata: BÁRKIBÁRMIKOR – Átrium
(színház; felvételről, fizetős; angol felirattal ezen a linken)

19:00 Adam: Giselle – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Szécsi Noémi: Egyformák vagyunk – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Online koncertek a művészek lakásából: Vigh Andrea és Balázs János
(klasszikus; élő, fizetős)

19:00 Márai Sándor: A kassai polgárok – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Love & Politics – NorrlandsOperan (OperaVision)
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Péterfy-Novák Éva: Egyasszony – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Yasmina Reza: Bella Figura – Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Verdi: Falstaff  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Szentivánéji álom – Soltis Lajos Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Willany Leó: Miért az éjszaka? – Trafó
(tánc; felvételről, fizetős)

19:30 Budafoki Dohnányi Zenekar – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:45 Budapesti Fesztiválzenekar – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Jake Heggie: Ments meg, Uram! / Dead Man Walking– Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:00 Kiváló dolgozók – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Csapodárok – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Február 28. (vasárnap)

01:30 Verdi: Az álarcosbál New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Óriásölő Margaret – Vojtina Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes) 

11:00 A széttáncolt cipellők  – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

16:00-21:00 Egy nap Párizsban – Szabó Marcell francia kamarasorozata – Zeneakadémia, Nagyterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Korngold: A halott város – Komische Oper Berlin
(opera; felvételről, ingyenes)

20:00 Craig Warner: Idegenek a vonaton – Bartók Kamaraszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Fried Péter és Káldi Kiss András operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 A lélek legszebb éjszakája – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Március 1. (hétfő)

01:30 Verdi: A trubadúr – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Csináljunk színházat! (A Magyar Színházi Társaság beszélgetéssorozata) – FUGA
(beszélgetés, színház; élő, ingyenes)

19:00 Bizet: Carmen – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Táncműhely #12 Bakó Gábor: Színpadi jazztánc – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 2. (kedd)

01:30 Donizetti: Don Pasquale – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Verdi: Otello – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Concerto Budapest – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Csillogás és melankólia (Kodály Filharmonikusok Debrecen) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Diana Tishchenko és Fejérvári Zoltán (Rising Stars) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Kelemen Barnabás, Kokas Katalin és barátaik 5. (FAB Ensemble) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 színArany – balladákra és zenére hangolva – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Megidézett Kárpátalja (Hágókon innen és túl) – Magyar Állami Népi Együttes – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, ingyenes)

Március 3. (szerda)

01:30 Verdi: Falstaff – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 TudásTrambulin #12 Rényi András: A tánc peremén: a mindennapi mozgás fenomenológiájától a kortárs mozgásszínházig IV. – Trafó
(előadás; élő, ingyenes)

19:00 Strauss: Ariadne Naxos szigetén – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Farkas Gábor zongoaestje (MVM koncertek) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, fizetős)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 9. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Miriam Helms Ålien, Szabó Ildikó és Lajkó István – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Egressy Zoltán: Portugál – Bartók Színház, Dunaújváros
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Lendvay: A tisztességtudó utcalány / Saint-Saëns: A sárga hercegnő – keresztmetszete – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Március 4. (csütörtök)

01:30 Wagner: A walkür – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Massenet:Manon – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Ex Katedra – Stereo Akt – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 VadkacsaMiskolci Nemzeti Színház
(színház, élő, fizetős)

19:00 Tasnádi István: Közellenség – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 José Cura orosz estje – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Szívügyek Várfok Galéria
(klasszikus, képzőművészet; felvételről, ingyenes)

19:30 Nemzeti Filharmonikus Zenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 A Tálas Áron Trió és Mike Moreno – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:30 Gangaray Dance Company: Agora I. – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Kirill Gerstein zongoraestje – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #13 – Ember Sári – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Március 5. (péntek)

01:30 Mozart: A varázsfuvola – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Én-idő. Online tárlatvezetés az Időgép kiállításban – Ludwig Múzeum
(kiállítás; élő, fizetős)

18:00 Nagy zeneszerzők sorozat, 1. rész – Mozart nyomában – Pannonia Entertainment
(koncert-dokumentumfilm; felvételről, fizetős)

19:00 Janáček: Katja Kabanova – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Virágot Algernonnak – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpontok: márc. 6. 22:00; márc. 7. 15:00)

19:00 Woody Allen: New York-i komédia – Centrál Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 A simple piece – Deutsche Oper am Rhein
(tánc; felvételről, ingyenes)

19:00 e-Néző #13 Compagnie Simon Senn: Be Arielle F – Trafó
(színház; élő, fizetős; további időpont: márc. 5. 21:00)

19:30 Várdai István és vendégei – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Jiyeong Mun és Fenyő László – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:45: J. B. Bach, W. F. Bach, C. P. E. Bach, J. S. Bach – a Budapesti Fesztiválzenekar barokk koncertje – BFZ próbaterem

20:00 Anima – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Gershwin-est (Alan Gilbert, Stefano Bollani és a Concertgebouw Zenekara) – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Cristina Gómez Godoy és Mario Häring (Rising Stars) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 6. (szombat)

01:30 Britten: Peter Grimes – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Duna Művészegyüttes: Hamupipőke – Nemzeti Táncszínház
(tánc; gyermek; felvételről, ingyenes)

17:00 A Cziffra Fesztivál Ifjú Tehetség-díjasainak koncertje 2. – Hegyvidéki Kulturális Szalon
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Sir Simon Rattle és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és Kórusa – Philharmonie im Gasteig, München
(klasszikus; élő, ingyenes; a második koncert 21:30-kor kezdődik)

18:00 Christopher Plummer emlékvetítés – Shakespeare: A vihar – Stratford Festival (Pannonia Entertainment)

18:00 Zuglói Filharmónia – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Aida – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Rossini – Best of BMC (Óbudai Danubia Zenekar) – BMC
(klasszikus; élő, regisztrációhoz kötött)

19:00 Philipp István: A Vérszipoly – Centrál Színház
(színház; online premier, fizetős)

19:00 Straus & Strauss & Co. – Gärtnerplatztheater
(opera, operett; felvételről, ingyenes)

19:00 Spiró György: Csirkefej – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Megyek utánad (Grecsó Krisztián regényét színpadra írta: Bíró Bence) – MASZK Egyesület, Orlai Produkciós Iroda és FÜGE Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Csongor és TündeMiskolci Nemzeti Színház
(színház, felvételről, fizetős)

19:00 Wagner: A Rajna kincse  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

[ELMARAD] 19:00 Shakespeare: Lóvátett lovagok – Vígszínház – Pesti Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Kiengesztelődés (A Pannon Filharmonikusok koncertje) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Crème brûlée – balett-est: Don Juan (premier) / Cacti – Operaház
(balett; felvételről, fizetős)

20:00 Térey János: LÓT – Szodomában kövérebb a fű – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Schiller: Don Carlos – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Március 7. (vasárnap)

01:30 Dvořák: Ruszalka – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Misi Mókus kalandjai – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; felvételről, ingyenes)

11:00-22:00 Mozart-nap (Concerto Budapest) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Verdi: Traviata – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Szutrély Katalin és Berecz Mihály (Filharmónia Magyarország) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Nőnek való vidék? – Magyar Nemzeti Múzeum
(online kiállításmegnyitó; élő, ingyenes)

19:00 Daniel Glattauer: Párterápia – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Molière: Tartuffe – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Ludovic Tézier – Teatro alla Scala
(opera; élő, ingyenes)

Március 8. (hétfő)

01:30 Verdi: A végzet hatalma – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Antigoné – Győri Balett
(tánc; felvételről, fizetős)

19:00 Miklósa Erika, Balázs János és Horváth István közös estje (Cziffra György-Emlékév) – Művészetek Háza, Miskolc
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Táncműhely #13 Békési-Szombati Anett: Soft Wave kortárstánc (táncóra) – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

[ELMARAD] 19:30 Rameau: Hébé ünnepei, avagy a líra mesterei – magyarországi bemutató – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Mamma mia, micsoda koncert volt! (A Pannon Filharmonikusok koncertfilmje ABBA slágerekkel) – Kodály Központ
(crossover; felvételről, fizetős)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Március 9. (kedd)

01:30 Puccini: Manon Lescaut – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:30 Accademia Bizantina – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Opus online | MAO – Legendás albumok | Stan Getz and J. J. Johnson at the Opera House – BMC
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Feledi János – Feledi Project: Rekviem – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

Március 10. (szerda)

01:30 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Strauss: Ariadne Naxos szigetén – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Tajtékos Dalok – Boris Vian revü (új szereposztással) – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpont: márc. 12. 19:00)

19:00 Kirill Troussov és az Anima Musicae Kamarazenekar – Liszt Ferenc Kulturális Központ, Sopron
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 10. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Liszt Ferenc Kamarazenekar és Ilya Gringolts – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Megyesi Schwartz Lúcia és Bátki Fazekas Zoltán operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Szepes Mária: A vörös oroszlán – Vígszínház – Házi Színpad
(színház; felvételről, fizetős)

Március 11. (csütörtök)

01:30 Cilea: Adriana Lecouvreur – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Verdi: Falstaff – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Cyrano Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:30 Alban Berg Ensemble – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

[ÚJ IDŐPONT: március 26.] 20:00 Piazzolla 100 – Béla Bár
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Bozsik Yvette Társulat: Kodály-Ligeti-est – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #14 – Németh Ilona – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Március 12. (péntek)

01:30 Zandonai: Francesca da Rimini – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Nagy zeneszerzők sorozat, 2. rész – Beethoven nyomában – Pannonia Entertainment
(koncert-dokumentumfilm; felvételről, fizetős)

18:00 Offenbach: Szép Heléna – Zürichi Operaház
(operett; felvételről, ingyenes)

19:00 Savaria Szimfonikus Zenekar (Filharmónia Magyarország) – Bartók Terem, Szombathely
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Traviata – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Hommage à Cziffra – Klauzál Gábor Budafok-Tétény Művelődési Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Molnár Ferenc: Játék a kastályban – Jászai Mari Színház
(színház, felvételről, fizetős; márc. 15. éjfélig megtekinthető)

19:00 Garai Judit: Jeanne d’Arc – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 David Pownall: Mesterkurzus – Vörösmarty Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:00 MÁV Szimfonikus Zenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

[ELMARAD] 19:30 Requiem (Nemzeti Énekkar, Nemzeti Filharmonikus Zenekar) – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Nemzeti Filharmonikusok – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Philippe Jordan és a Concertgebouw Zenekara (Brahms: 2. szimfónia) – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Molnár Ágnes és Szerekován János operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Diggerdrájver – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 e-Néző #14 A Slam Poetry Budapest bemutatja: Az elmúlt egy évem – online showcase – Trafó
(slam poetry; felvételről, fizetős)

20:30 Sir Simon Rattle és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Herkulessaal, München
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 13. (szombat)

01:30 Giordano: Fedora – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:00 Formába hozzuk a zenét (Filharmónia Magyarország) – Hangvilla, Veszprém
(klasszikus, családi; élő, ingyenes)

10:30 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

10:30 Václav Čtvrtek: Rumcájsz Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

11:00 Sivasakti Kalánanda Táncszínház: A csodafa tündére (indiai táncjáték) – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; felvételről, ingyenes)

18:00 Classicus Quartet: Das Wohltemperierte Streichquartet (Fisz) – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Don Carlos – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 János vitéz (új szereposztással) – Budapesti Operettszínház
(daljáték; felvételről, fizetős)

19:00 Kamera-muzsika 2. – Budapesti Vonósok
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Háy János: Szavalóverseny – 1. rész – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Györgyike, drága gyermek Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Sarkadi-Fábri-Nádasy-Vincze: Körhinta – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 A rendes lányok csendben sírnak – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Egressy Zoltán: Gordiusz – Zichy Szín-műhely
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:30 Ludovic Tézier és vendégei áriakoncertje – Müpa
(opera; élő, ingyenes)

19:30 Mendelssohn: Éliás (Purcell Kórus, Orfeo Zenekar) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

[ELMARAD] 19:30 “Tavaszi hangok” (A Zeneakadémia japán és magyar hallgatóinak kamaraestje) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Fehér nyuszi, vörös nyuszi – előadja: Nagy Sándor – Átrium
(színház; élő, fizetős)

20:00 Monteverdi–Bella: Poppea megkoronázása – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:00 Molnár Ferenc: A hattyú – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

20:00 Feridun Zaimoğlu–Günter Senkel–Luk Perceval: MOLIÈRE – the passion – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Március 14. (vasárnap)

01:30 Giordano: Andrea Chénier – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

11:00 A Staatskapelle Berlin és Daniel Barenboim – Berlini Staatsoper
(klasszikus; élő, ingyenes)

11:00 A halhatatlanságra vágyó királyfi – Vaskakas Bábszínhz
(gyermek; felvételről, ingyenes)

[ELMARAD] 11:00 Megérthető zene 4. – A szimfonikus költemény születése (Budafoki Dohnányi Zenekar) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Don Carlos – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Mary és Max – Bethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:30 Győri Noémi, Kokas Katalin, Bársony Péter és Kokas Dóra – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső: Esti Kornél Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Fodor Gabriella és Megyesi Zoltán operaestje (MaszkaBál) – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

Március 15. (hétfő)

01:30 Puccini:Tosca – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Verdi: Aida – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 János vitéz (új szereposztással) – Budapesti Operettszínház
(daljáték; felvételről, fizetős)

19:00 Ünnepi díszhangverseny (A Pannon Filharmonikusok ünnepi hangversenye a Filharmónia Magyarország társszervezésében) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Táncműhely #14 Hód Adrienn és Gryllus Ábris: Hangi érzékelés (online táncóra) – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

19:30 Érdi Tamás zongoraestje – Zeneakadémia
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes: Verbunkos – nemzeti tánc születése – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 Erkel: Bánk bán (keresztmetszet) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Paris Mozart Orchestra, Claire Gibault, Rebecca Tong és Maria João Pires – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Jennifer Pike és Petr Limonov – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 16. (kedd)

01:30 Offenbach: Hoffmann meséi – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 David Walliams: Gengszter nagyi Budapest Bábszínház
(színház, ifjúsági; felvételről, fizetős)

19:00 Bach Mindenkinek Fesztivál 2020 – megnyitó – Eiffel Műhelyház
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Verdi: Rigoletto – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

20:30 Szegedi Kortárs Balett: Carmina Burana (táncjáték egy felvonásban) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

Március 17. (szerda)

01:30 Puccini: A Nyugat lánya – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Csajkovszkij: A hattyúk tava – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 11. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Arany János: Toldi – Bartók Színház, Dunaújváros
(musical; felvételről, fizetős)

Március 18. (csütörtök)

01:30 Donizetti: Boleyn Anna – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Beatrix Potter: Nyúl Péter Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Verdi: Otello – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 ContempoReactions 2021 – Musiciens Libres – BMC, Könyvtár
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Virtuális megnyitó | Kik vagyunk | Fotográfiák képzőművészekről – Műcsarnok
(képzőművészet; élő, ingyenes)

19:30 Sebestyén Márta – Kodály nyomában (“Serkenj fel kegyes nép”) – Zeneakadémia
(népzene; felvételről, ingyenes)

19:45 Bruckner: 9. szimfónia – a Budapesti Fesztiválzenekar koncertje – Budapest Kongresszusi Központ
(klaszikus; élő, fizetős)

20:15 Christoph Eschenbach és a Bambergi Szimfonikusok – Konzerthalle, Bamberg
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:15 Pusker Júlia diplomakoncertje – Queen Elisabeth Music Chapel, Brüsszel
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Kőszegi Várszínház – Gergye Krisztián Társulata: Ahol a sötétség (Gergye Krisztián szólótánc előadása) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Stravinsky: Tűzmadár (Káli Gábor és az Orchestre de Paris) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

[ÚJ IDŐPONT: május 6.] 21:00 Nyitott Műterem #15 – Ladik Katalin – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Március 19. (péntek)

01:30 Philip Glass: Akhnaten – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Ziránó Színház: Pulcinella kertészkedik – Bethlen Téri Színház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

17:00 Csákány István: A kalapács álma | online kiállításbemutató – Ferenczy Múzeumi Centrum
(kiállítás; élő, ingyenes)

18:00 Nagy zeneszerzők sorozat, 3. rész – Haydn nyomában – Pannonia Entertainment
(koncert-dokumentumfilm; felvételről, fizetős)

18:00 Mozart: Don Giovanni – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes, márc. 21. éjfélig elérhető)

19:00 Glazunov: Rajmonda – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Thomas Vinterberg, Mogens Rukov és Bo Hansen Dogma-filmje alapján: Születésnap – Budaörsi Latinovits Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 La Mancha lovagja – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős)

19:00 Anton Pavlovics Csehov: Sirály avagy 80 kiló szerelem – Jászai Mari Színház, Tatabánya
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Háy János: Szavalóverseny – 2. rész – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Varga Tamás csellókoncertje – Szent Márton-bazilika, Pannonhalma
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Attila – Szófiai Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

20:00 Philippe Jordan és a Concertgebouw Zenekara (Schönberg: Megdicsőült éj) – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Bach: c-moll passacaglia és fúga (Somogyi-Tóth Dániel – orgona) – Kodály Filharmónia Debrecen, Debreceni Református Nagytemplom
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Harmonikások – koncert két felvonásban – Hagyományok Háza
(népzene; felvételről, fizetős)

20:00 e-Néző #15 HODWORKS: Önök kérték! (Még egy online előadás) – Trafó
(tánc; felvételről, fizetős)

Március 20. (szombat)

01:30 Rossini: A sevillai borbély – New York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Marék Veronika-Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Varidance – Bartók Táncszínház: Aliz Csodaországban (táncjáték/mesedarab) – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; felvételről, ingyenes)

17:00 Verdi: A végzet hatalma – Royal Opera House
(opera; felvételről, fizetős)

18:00 Wagner: Siegfried  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Verdi: Traviata – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Móricz Zsigmond: Kivilágos kivirradtig – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Hommage à Johann Sebastian Bach (Bach Mindenkinek Fesztivál) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Billy van Zandt és Jane Milmore: Bocs, félrement! – Orlai Produkciós Iroda
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Charlie Chaplin (színpadi változat: Vecsei H. Miklós, Vörös Róbert és Eszenyi Enikő): A diktátor – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Várjon Dénes és a Borodin Quartet – Zeneakadémia
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Ingo Metzmacher és a Philharmonisches Staatsorchester Hamburg – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Offenbach: A rajnai sellők – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:00 Bulgakov-Vecsei H. Miklós: Iván, a rettenet – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Yeol Eum Son, Case Scaglione és az Orchestre national d’Île-de-France – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 21. (vasárnap)

00:00 Színházi legendák 1.rész (vendég: Koltai Róbert és Molnár Piroska) – Roxínház
(beszélgetés; felvételről, fizetős; márc. 29-ig elérhető)

01:30 Csajkovszkij: AnyeginNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 A manógyár – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

15:30 Richard Strauss: A rózsalovag – Bajor Állami Operaház
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Falstaff – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Bach V. Brandenburgi versenye a Kodály Filharmonikusokkal – Kodály terem, Nyíregyháza
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Hommage à Johann Sebastian Bach (Bach Mindenkinek Fesztivál) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Zűrzavar 2045 – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

Március 22. (hétfő)

01:30 Händel: AgrippinaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

10:00 A zongorista és az újságíró – Cziffra Fesztivál, MMA
(konferencia; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Aida – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #15 Góbi Rita: GÓBI TÁNCTRÉNING – online táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:00 Tercett-Trió – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Március 23. (kedd)

01:30 Gluck: Orfeusz és EuridikéNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Benedek Albert, Dömötör András és a társulat: Second Life, avagy Kétéletem – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Duna Művészegyüttes: Puszták népe – Nemzeti Táncszínház
(néptánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Steven Isserlis és Mishka Rushdie Momen cselló-zongora koncertje – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 24. (szerda)

01:30 Berlioz: Faust elkárhozásaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Élő örökségeink. Online tárlatvezetés a gyűjteményben – Ludwig Múzeum
(tárlatvezetés; élő, fizetős)

19:00 Verdi: Rigoletto – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Bach / Durkó / Kurtág / Soproni – Dargay Marcell átiratában – BMC, Könyvtár
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Világhazafiak #3 Gryllus Dorka & Marozsán Erika – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 Fonó tavasz: Könnyen érthető jazz Tóth Viktorral 1. – Fonó
(jazz; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 12. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Nicola Luisotti, Maria Agresta és Francesco Meli – Teatro alla Scala
(opera; élő, ingyenes)

20:30 Kirill Gerstein, Klaus Mäkelä és az Orchestre de Paris (Ravel, Bartók, Bruckner) – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 25. (csütörtök)

01:30 Gluck: Iphigenia TauriszbanNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 A Bartók-Pásztory-díjak átadó ünnepsége – Zeneakadémia
(díjátadó; élő, ingyenes)

18:30 Múzeum+ Aba-Novák – Magyar Nemzeti Galéria
(kiállítás; felvételről, ingyenes)

19:00 Massenet: Manon – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 A tanítónő – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:30 Ünnepi gálakoncert Bartók Béla születésének 140. évfordulóján Pinchas Zukermannal és a MÁV Szimfonikusokkal – Müpa
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Bartók 140 – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Hangverseny-válogatás Bartók Béla születésének 140. évfordulója alkalmából – Zeneakadémia
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Szent Efrém Férfikar – Bartók 140 – Hagyományok Háza
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Világhíres magyarok – (Pannon Filharmonikusok – Vezényel: Eötvös Péter) – Kodály Központ
(beszélgetés és ősbemutató; élő, ingyenes)

20:30 Győri Balett: Romance – Nemzeti Táncszínház
(balett; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #15 – KissPál Szabolcs – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Március 26. (péntek)

01:30 Strauss: ElektraNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Martín Olmos: Fekete panoptikum – Cervantes Intézet
(könyvbemutató; élő, ingyenes)

18:00 FOTÓIKONOK – Archívumból történelem | Howard Greenberg Gallery, New York | Virtuális megnyitó – Műcsarnok
(kiállítás; felvételről, ingyenes)

18:00 Nagy zeneszerzők sorozat, 4. rész – Chopin nyomában – Pannonia Entertainment
(koncert-dokumentumfilm; felvételről, fizetős)

18:00 Schumann: Genovéva – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes, márc. 28. éjfélig elérhető)

19:00 Donizetti: Don Pasquale – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Tadeusz Słobodzianek: A mi osztályunk – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Háy János: Szavalóverseny – 3. rész – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Poulenc: Az emberi hang / Ravel: Pásztoróra – Opera Zuid
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Snétberger Ferenc Trió & Nils Petter Molvær – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

19:30 Patricia Kopacsinszkaja és Polina Lescsenko – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

[ELMARAD] 20:00 Piazzolla 100 – Béla Bár
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Háy János: Apa lánya – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Készman József online kurátori tárlatvezetése a BarabásiLab. Rejtett mintázatok című kiállításban – Ludwig Múzeum
(tárlatvezetés; élő, fizetős)

20:00 e-Néző #16 VERZIÓ-EXTRA – Matangi / Maya / M.I.A. – Trafó
(film; felvételről, fizetős)

20:30 Francesco Piemontesi, Mirga Gražinytė-Tyla és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Herkulessaal, München
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 27. (szombat)

01:30 Mozart: IdomeneoNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

11:00 Budapest Táncszínház: 80 nap alatt a Föld körül – Nemzeti Táncszínház
(gyermek, tánc; felvételről, ingyenes)

15:00 Kakaó koncert – a Miskolci Nemzeti Színház Zenekarának örömzenéje – Miskolci Nemzeti Színház
(koncert, gyermek; felvételről, fizetős)

17:00 Csajkovszkij: Csipkerózsika – Royal Opera House (Pannonia Entertainment)
(balett; felvételről, fizetős)

18:00 Wagner: Az istenek alkonya  San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

18:45 Peter Quilter: Függönyt fel! – (magyarországi ősbemutató) – Gózon Gyula Kamaraszínház
(színház; élő, fizetős)

19:00 Wagner: A bolygó hollandi – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Márai Sándor: A kassai polgárok – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 János vitéz – Budapesti Operettszínház
(daljáték; felvételről, ingyenes)

20:00 Bach: Máté-passió (Philippe Herreweghe, Concertgebouworkest, Collegium Vocale Gent) – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 MEYBAHAR feat.: Juhász Gábor – Fonó
(világzene; élő, fizetős)

20:00 Lukács Miklós: A Cimbiózis világa – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 Hamvai Kornél: Castel Felice – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Miklósa30 – jubileumi gálaest – Operaház
(opera; élő, fizetős)

20:30 Kincses Réka: A Pentheszileia Program – sorsok és játszmák egy részben – Vígszínház – Házi Színpad
(színház; felvételről, fizetős)

Mátyás és Janus – Magyar Kanizsai Udvari Kamaraszínház
(színház; felvételről, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

Március 28. (vasárnap)

01:30 Mozart: Don GiovanniNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Münchausen báró kalandjai – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

11:00 A csodabogár zongorista – Zeneakadémia
(gyermek; felvételről, ingyenes)

16:00 Pintér Béla és Társulata: Népi Rablét (2021) – Szkéné
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 A classic az új underground – A Variart Ensemble koncertje a Nyitott Műhelyből
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 [email protected] – Magyarország: Fischer Iván, Jacques Ammon és Snétberger Ferenc – ARTE
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Bach: János-passió – Bach Mindenkinek Fesztivál
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Wagner: A Rajna kincse – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Ahogy tetszik (William Shakespeare nyomán, Nádasdy Ádám fordításának felhasználásával a szövegkönyvet írta Závada Péter) – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Konzis koncertek – Végzős növendékek kamarakoncertje – Zeneakadémia
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Koncert Thomas Adès 50. születésnapja alkalmából – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Március 29. (hétfő)

01:30 Wagner: A bolygó hollandiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Wagner: A walkür – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #16 Oberfrank Réka: Sensing in Dancing – táncóra – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:30 Ian Bostridge és Julius Drake – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 30. (kedd)

01:30 Bellini: NormaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: Siegfried – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Glissotar – a tárogató harmadik élete – Sonus Foundation
(népzene; felvételről, ingyenes)

19:30 Smetana: Moldva (Káli Gábor és a Kodály Filharmonikusok koncertje) – Kölcsey Központ
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Karasszon Eszter, Szalai Éva és Keller András – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Pécsi Balett: Rómeó és Júlia – Nemzeti Táncszínház
(tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 Tenebrae (Bach, Reger, Schütz) – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Március 31. (szerda)

01:30 Strauss: CapriccioNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Marék Veronika – Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

08:00 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

12:15 Romantikus szimfóniák – Konserthuset Stockholm
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Az istenek alkonya – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Haydn: Megváltónk utolsó hét szava a keresztfán – Lackfi János nagypénteki gondolataival – Budafoki Dohnányi Zenekar
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Liszt Ferenc Kamarazenekar (A Filharmónia Magyarország hangversenye) – Kecskemét, Hírös Agóra Kulturális Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Világhazafiak #4 Péterfy-Novák Éva & Krusovszky Dénes – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 Fonó tavasz: Jazztörténet Tóth Viktorral 2. – Fonó
(jazz; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 13. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 A kereszt alatt (szcenírozott oratórium) – Térszínház
(klasszikus; felvételről, ingyenes; további időpontok: ápr. 1. 19:30, ápr. 2. 19:30)

20:00 Mikrokozmosz (zenés mesejáték) – Bartók Kamaraszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Mascagni: Parasztbecsület (OperaSzerda) – Operaház
(opera; élő, ingyenes)

Április 1. (csütörtök)

01:30 Donizetti: Roberto DevereuxNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Mozart: Figaro házassága – Berlini Staatsoper
(opera; élő, ingyenes)

18:00 Időmodellek. Online tárlatvezetés az Időgép című kiállításban – Ludwig Múzeum
(tárlatvezetés; élő, fizetős)

18:00 Halévy: Clari – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes, ápr. 5. éjfélig elérhető)

19:00 Wagner: A bolygó hollandi – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Az én békém öröme – Húsvéti ünnepi hangverseny – (A Pannon Filharmonikusok hangversenye a Filharmónia Magyarország társszervezésében) – Kodály Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Stephen Sachs: Valódi hamisítvány – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Larry Goldings-Peter Bernstein-Bill Stewart Trió – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #16 – Kiss Adrian – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 2. (péntek)

01:30 Verdi A trubadúrNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

14:00 Johann Sebastiani: Máté-passió (Fretwork) – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

15:00 Molnár Ferenc: Egy, kettő, három // Zach Braff: Minden nagyon jó lesz // Újságmúzeum live – Átrium
(színház; felvételről fizetős)

18:00 Mary és Max – jelnylevi tolmácsolássalBethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Mary és MaxBethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Jonas Kaufmann – Egy este Puccinivel – Teatro alla Scala (Pannonia Entertainment)
opera; felvételről, fizetős)

19:00 Bertold Brecht: A szecsuáni jólélek – Bethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Bach: Máté-passió – Elbphilharmonie, Hamburg
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Pergolesi: Stabat mater – Királyi Palota, Varsó
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Bach: János-passió – Berwaldhallen, Stockholm; medici.tv
(klasszikus; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

19:30 Händel: Messiás – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Bach: János-passió – Cantemus Kórus és az Anima Musicae Kamarazenekar
(klasszikus; felvételről, fizetős)

20:00 A Concertgebouw Zenekarának rézfúvós művészei Concertgebouw
(klasszikus, élő, ingyenes)

20:00 Bruno Casoni és a Milánói Scala Énekkara – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 In memoriam Tar Sándor – egy este, néhány történet, 2 film – Trafó
(film és fizikai színház; felételről, fizetős)

Április 3. (szombat)

01:30 Massenet: WertherNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

14:00 Trillák és sárkányfülek – Konserthuset Stockholm, Müpa
(gyermek; felvételről, ingyenes)

18:00 Shakespeare: Lóvátett lovagok – Royal Shakespeare Company (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Mahler, live – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Kálmán Imre: Marica grófnő – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpontok: ápr. 4. 15:00, ápr. 4. 19:00)

19:00 Deés Enikő, Benedek Albert, Dömötör András és a társulat: Határátlépések – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Karol Józef Wojtyła: Az aranyműves boltja – videótanulmány egy készülő előadáshoz – Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Monokli – Vígszínház – Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Donizetti: Don Pasquale – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:30 Stravinsky-maraton – Capriccio; Zsoltárszimfónia – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 14. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Fonó Tavasz: Szakál Tamás – Darvas Kristóf – Soós Márton triókoncert – Fonó
(jazz/sanzon; élő, ingyenes)

20:00 Poulenc: A kármeliták – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:30 The Sixteen – Wigmore Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 4. (vasárnap)

01:30 Donizetti: Szerelmi bájitalNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Bob és Bobek – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

14:00 Az állatok farsangja – Casa da Música Porto, Müpa
(gyermek; felvételről, ingyenes)

19:00 Beethoven: Fidelio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Spiró György: Széljegy – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Zubin Mehta – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 5. (hétfő)

01:30 Wagner: Trisztán és IzoldaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

14:00 „Somnia!” Hogy hangzanak az álmok? – Müpa, Elbphilharmonie Hamburg
(gyermek; élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Bohémélet – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Szirmai Albert–Bakonyi Károly–Gábor Andor: Mágnás Miska – Szegedi Nemzeti Színház
(operett; felvételről, fizetős)

Április 6. (kedd)

01:30 Gounod: FaustNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

15:00 Mozart-Németh Virág: Túl az Óperencián – Kecskeméti Nemzeti Színház
(táncos mesejáték; felvételről, ingyenes)

19:00 Verdi: Rigoletto – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Sebestyén Márta és Andrejszki Judit tavaszt váró húsvéti koncertje (Filharmónia Magyarország) – Hagymaház, Makó
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 7. (szerda)

01:30 Verdi: RigolettoNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Beethoven: Fidelio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Boros Misi zongoraestje (Filharmónia Magyarország) – Művészetek Háza, Szekszárd
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Világhazafiak #5 Antal Csaba & Rév Marcell – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 Fonó Tavasz: Bolya Mátyás-Szlama László duókoncert – Fonó
(népzene; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 15. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Esszenciák – a STUDIO 5 szerzői estje – Zeneakadémia
(kortárs; élő, ingyenes)

Április 8. (csütörtök)

01:30 Csajkovszkij: AnyeginNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: Lohengrin – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Daniel Glattauer: Párterápia – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Concerto Budapest – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #17 – Trapp Dominika – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 9. (péntek)

01:30 Zandonai: Francesca da RiminiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Marica Produkció: A kis gekkó – „Ha mi árnyak” – Bethlen Téri Színház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Pavarotti és barátai: Duettek – Pannonia Entertainment
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Mascagni: Parasztbecsület / Leoncavallo: Bajazzók – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Jövőre, Veled, Itt! – Budapesti Operettszínház
(musical; fevételről, fizetős; további időpontok: ápr. 10. 22:00, ápr. 11. 15:00)

19:00 Per Olov Enquist: A tribádok éjszakája – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Debussy: Pelléas és Mélisande – Opéra de Lille
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Gogol: Egy őrült naplója – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció, Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 19:00 Balázs János és Lajkó Félix improvizációs koncertje (Cziffra Fesztivál, Filharmónia Magyarország) – Városi Hangverseny- és Kiállítóterem, Zalaegerszeg
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Palojtay János – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső: Esti Kornél – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Nyitány – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 A Concertgebouworkest kamarazenei koncertje – Concertgebouw
(klasszikus; élő ingyenes)

20:00 Hodák Dávid & Friends – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 e-Néző #18 Yoann Bourgeois: Celui qui tombe / Talpon maradni – Trafó
(tánc; felvételről, fizetős)

20:00 Fellelhető elemek – az Akosh S. Trió koncertje – Uránia
(jazz; élő, fizetős)

Április 10. (szombat)

01:30 Sosztakovics: Az orrNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Gustavo Dudamel és a Los Angelesi Filharmonikusok: Star Warstól Schindlerig – John Williams Gálakoncert – Walt Disney Concert Hall (Pannonia Entertainment)

18:00 Szent István Filharmonikusok – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Grieg: Peer Gynt – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 “Ahogytetszik” – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Leonyid Zorin (ford.: Radnai Annamária): Varsói melódia – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Gordon Getty: Usher House / Debussy: Az Usher-ház összeomlása – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Durica Katarina: A rendes lányok csendben sírnak – Vígszínház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Madaras Gergely és a Savaria Szimfonikus Zenekar – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

19:45 Vivaldi, Punto, Bach – a Budapesti Fesztiválzenekar barokk koncertje – BFZ Próbaterem
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Piazzolla 100 (A MÁV Szimfonikus Zenekar koncertje) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

20:00 Az öldöklő angyal – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(színház; felvételről, ingyenes)

20:00 Kirill Gerstein, Thomas Adès és az NDR Elbphilharmonie Orchester (Stravinsky Fesztivál) – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Massenet: Werther – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

Április 11. (vasárnap)

00:00 Színházi legendák II. rész – Lukáts Andor és Pogány Judit – Roxínház
(beszélgetés; felvételről, fizetős)

01:30 Gounod: Rómeó és JúliaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Vuk – Vaskakas Bábszínház
(színház, gyermek; élő, ingyenes)

16:00 Pintér Béla és Társulata: Jubileumi Beszélgetések – utoljára – Fészek Művészklub
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Berecz Mihály koncertje – Altalena Fesztivál
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 Csalog Gábor vasárnapok – Dialógusok (a) zenével: Az éjszaka zenéi – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Lohengrin – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Vers (nem) csak nekünk – költészet napi versünnep az Örkény Színházban – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Térey János: Asztalizene – Radnóti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Offenbach: Hoffmann meséi – Zürichi Operaház
(opera; élő, ingyenes)

19:30 A Concerto Budapest ütőhangszeres művészeinek koncertje – Concerto Zeneház
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Pilinszky 100 – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(irodalom; felvételről, ingyenes)

20:00 Egyszer volt… 1. – kortárs tánc Magyarországon az 1980-as években – Trafó
(webinar; élő, ingyenes)

Április 12. (hétfő)

01:30 Verdi: Luisa MillerNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

20:00 Forrószegiek Budapesti Tavaszi Fesztivál
(néptánc; felvételről, ingyenes)

Április 13. (kedd)

01:30 Massenet: HamupipőkeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 David Walliams: Gengszter nagyi – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Bellini: Az alvajáró – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Péterfy-Novák Éva: Egyasszony – Orlai Produkciós Iroda – Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 #Mindszenty – A Kodály Zoltán Kórusiskola hangversenye az Életkapuk című kiállításon – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(kiállítás, klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:30 Feledi János – Feledi Project: Revenge (Élektra) – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

Április 14. (szerda)

01:30 Csajkovszkij: Jolánta / Bartók: A kékszakállú herceg váraNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Ludwig MinkusJohn Lanchbery: Don Quijote – Bécsi Staatsoper
(balett; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Balázs János és Tompos Kátya közös estje – Csabagyöngye Kulturális Központ, Békéscsaba
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 E(gy)P(ercesek) – Esterházy-fragmentumok Máté Gábor előadásában – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Világhazafiak #6 Derdák András & Orsós László Jakab – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

[ÚJ IDŐPONTBAN] 19:30 Ránki Dezső, Keller Quartet és a Concerto Budapest – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 16. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Marton Mária: Vendetta – Bartók Színház Stúdióterem, Dunaújváros
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Shakespeare/37 – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(színház; felvételről, ingyenes)

Április 15. (csütörtök)

01:30 Mozart: A varázsfuvolaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Jules Verne – Gimesi Dóra: 80 nap alatt a Föld körül – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

19:00 Agócs Gergely – Altalena Fesztivál
(népzene; élő, ingyenes)

19:00 Rossini: A sevillai borbély – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Perényi Miklós és Palojtay János kamaraestje – PTE Művészeti Kar Zeneművészeti Intézet
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Molière, avagy az álszentek összeesküvése (Mihail Bulgakov, Karig Sára fordítása alapján) – Szegedi Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Vendégünk Krzysztof Penderecki • 3.1 – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Budapesten, szabadon – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(kisfilmek; felvételről, ingyenes)

20:00 Nézzünk bizakodva a jövőbe – Örkény István Színház, Stúdió
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Artus–Goda Gábor Társulata: Cseppkánon / Covid verzió – interferencia egy jégcsepp mögött (exkluzív kiadás, csak egyszer) – Nemzeti Táncszínház
(kotárts tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #18 – Cséfalvay András – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 16. (péntek)

01:30 Humperdinck: Jancsi és JuliskaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Magyar-francia kontrasztok – Bartók Emlékház
(klasszikus; élő, ingyenes)

18:00 KVTársulat: Terike & Irén – Bethlen Téri Színház
(színház; felvételről, fizetős; audionarrációval is elérhető)

18:00 Baden-Baden Operagála 2016 (Anja Harteros, Jekatyerina Gubanova, Jonas Kaufmann, Bryn Terfel) – Festspielhaus Baden-Baden (Pannonia Entertainment)
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 A Pulzus Vonósnégyes és Devich Gergely
(klasszikus, élő, ingyenes)

19:00 Puccini: Tosca – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Grigori Frid: Anne Frank naplója – Budapesti Operettszínház
(opera; felvételről, fizetős)

19:00 Robert Thomas: Nyolc nő – Jászai Mari Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Várjon Dénes és a Keller Quartet (Budapest Quartet Weekend) – Nádor Terem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Alan Ayckbourn: Hogy szeret a másik – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Prokofjev: Rómeó és Júlia – Teatr Wielki, Varsó
(balett; felvételről, ingyenes)

20:00 Nem élhetek muzsikaszó nélkül – Békéscsabai Jókai Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Háy János: Apa lánya – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Hallgató (Snétberger Ferenc és a Keller Quartet) – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Víkingur Ólafsson, Paavo Järvi és a Concertgebouworkest – Concertgebouw
(klasszikus; élő ingyenes)

20:00 Piotr Anderszewski Bach-koncertje – Elbphilharmonie
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes – Az örök Kalotaszeg – Hagyományok Háza
(népzene; néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 Solati Music: Debut – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:00 e-Néző #19 Szívhangok: Mindennek ellenére?! – Trafó
(online kutatószínház; élő, fizetős)

20:30 Christian Thielemann és a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara – Philharmonie im Gasteig, München
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 17. (szombat)

Budapest Quartet Weekend:
11:00 Anima Musicae Kamarazenekar
14:00 Central European String Quartet
16:00 Deák vonósnégyes
18:00 Szigeti Quartet
20:00 Kállai Quartet
(klasszikus; élő, ingyenes)

01:30 Dvořák: RuszalkaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Marék Veronika – Gimesi Dóra: Boribon és Annipanni – Budapest Bábszínház
(gyermek; felvételről, fizetős)

11:00 Bozsik Yvette Társulat: Négy évszak – Nemzeti Táncszínház
(tánc, gyermek; felvételről, ingyenes)

17:00 Rózsa és Ibolya – Miskolci Nemzeti Színház
(mesebalett; felvételről, fizetős)
A Miskolci Nemzeti Színház a
z előadás teljes bevételével Horváth Renátó táncművész felépülését támogatja.

18:00 József és testvérei (Thomas Mann – Koncepció: Ascher Tamás és Gáspár Ildikó) – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Prokofjev: Rómeó és Júlia – Royal Opera House (Pannonia Entertainment)
(balett; felvételről, fizetős)

19:00 Donizetti: Szerelmi bájital – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Molnár Anna és Osztrosits Éva – BMC, Könyvtár
(kortárs; élő, ingyenes)

19:00 Blacher: Rómeó és Júlia – Deutsche Oper am Rhein, Duisburg
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Várjon Dénes és a Keller Quartet – Liszt Terem, Debreceni Egyetem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Verdi: Don Carlos – San Francisco Opera
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Gogol: A revizor – Vígszínház
(színház; felvételről fizetős)

19:30 Vendégségben Önnél – online kamarakoncertek a Nemzeti Filharmonikusokkal 17. – Nemzeti Filharmonikusok próbaterme
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Fringe idéző – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(fesztivál; felvételről, ingyenes)

20:00 Richter102 – A szakrális Wagner – Operaház
(opera; felvételről, fizetős)

20:30 Klaus Mäkelä és az Orchestre de Paris – Philharmonie de Paris
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 18. (vasárnap)

Budapest Quartet Weekend:
14:00 Quartetto Speranza
15:30 Szervánszky Quartet
17:30 Kodály Quartet
19:30 Accord Quartet
(klasszikus; élő, ingyenes)

01:30 Puccini: TurandotNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Manó 3. – Concerto Zeneház
(klasszikus, gyermek; élő, ingyenes)

11:00 Frakk, a macskák réme – Vaskakas Bábszínház
(gyermek; élő, ingyenes)

14:00 Wagner: Parsifal – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, ingyenes)

20:00 Volt egyszer egy Mozart-maraton – Budapesti Tavaszi Fesztivál
(beszélgetés; felvételről, ingyenes)

20:00 Egyszer volt… 2. – kortárs tánc Magyarországon az 1980-as években – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

Április 19. (hétfő)

01:30 Rossini: HamupipőkeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Puccini: Bohémélet – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #18 Kiss Rebeka Petra: Jógatánc – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:00 Azt meséld el, Pista! – Örkény Színház
(színház; élő, fizetős)

Április 20. (kedd)

01:30 Wagner: LohengrinNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Lázár Ervin: Szegény Dzsoni és Árnika – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

19:00 Rossini: A sevillai borbély – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Pintér Béla és Társulata: Jubileumi Beszélgetések – utoljára – Fészek
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Kodály Filharmonikusok (Filharmónia Magyarország) – Kölcsey Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Gerlóczy Márton: A csemegepultos naplója – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 Várjon Dénes zongoraestje – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, fizetős)

20:30 Gergye Krisztián Társulata–Kőszegi Várszínház: Levitáció – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

20:30 “Proust, le Concert Retrouvé” – Philharmonie de Paris
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:30 Mahan Esfahani csembalókoncertje – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 21. (szerda)

01:30 Mozart: Titus kegyelmeNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

19:00 Wagner: Trisztán és Izolda – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Világhazafiak #7 Bodó Viktor & Kovalik Balázs – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Concerto Budapest és a Keller Quartet (Filharmónia Magyarország) – Vörösmarty Színház, Székesfehérvár
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Anyám tyúkja (1.) – a magyar irodalom kötelező versei – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:30 Mahan Esfahani csembalókoncertje – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

Április 22. (csütörtök)

01:30 Puccini: A Nyugat lányaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Václav Čtvrtek: Rumcájsz – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

18:00 Best of Ekler – Ekler Dezső legjobb házai – Ferenczy Múzeumi Centrum, Szentendrei ÉpítészSzalon
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:00 Rossini: A sevillai borbély – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:30 Carl Philipp Emanuel Bach 5. (Concerto Armonico) – BMC
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 FUTURISTIC – Szigeti Szilvia textiltervező kiállítása a FUGA-ban – online kiállításmegnyitó (Közreműködik: Horváth Balázs zeneszerző és Radnóti Róza zongoraművész) – FUGA
(képzőművészet, klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Anima Musicae Kamarazenekar – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Macujev és barátai jazzkoncertje – Müpa
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:30 Inversedance–Fodor Zoltán Társulat: Ajtók kilincs nélkül – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #19 – Fodor János – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 23. (péntek)

01:30 Verdi: Simon BoccanegraNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

17:00 Marica Produkció: Égből pottyant lány – “Ha mi árnyak” – Bethlen Téri Színház
(színház, gyermek; felvételről, fizetős)

18:00 Richard Strauss operái Kocsis Zoltán vezényletével – a Müpa dokumentumfilmje – Müpa
(film; felvételről, ingyenes)

18:00 Shakespeare születésnap: Sok hűhó semmiért – Royal Shakespeare Company (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

18:00 Humperdinck: Királyi gyermekek – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Savaria Szimfonikus Zenekar (Filharmónia Magyarország)– Bartók Terem, Szombathely
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Massenet: Manon – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Óbudai Danubia Zenekar: Mesterműhely Major Tamással és Fenyő Lászlóval – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Kálmán Imre: A Csárdáskirálynő (Fischl Mónika – Vadász Zsolt – Szendy Szilvi – Laki Péter) – Budapesti Operettszínház
(operett; felvételről, fizetős; további időpontok: ápr. 24. 22:00, ápr. 25. 15:00)

19:00 Heinrich von Kleist: Az eltört korsó – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Variációk kamarazenére 4. (A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara művészeinek koncertsorozata) – Márványterem
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Richard Strauss: A béke napja – Müpa
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Kerékgyártó István: Hurok – Orlai Produkciós Iroda, Füge Produkció
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Anima – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Matthias Goerne, Jaap van Zweden és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Susanna Mälkki és a Milanói Scala Zenekara – Teatro alla Scala
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 e-Néző #20 Dollár Papa Gyermekei: Torkig (kisfilm) – Trafó
(film; felvételről, fizetős)

Április 24. (szombat)

01:30 Philip Glass: SatyagrahaNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

10:30 Szabó T. Anna: Holle anyó – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

11:00 Magyar Nemzeti Táncegyüttes: Mátyás, a világ királya – Nemzeti Táncszínház
(gyermek, tánc; felvételről, ingyenes)

18:00 Shakespeare születésnap: A windsori víg nők – Shakespeare’s Globe Theatre (Pannonia Entertainment)
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 A MÁV Szimfonikus Zenekar 75. jubileumi koncertje – Budapesti Kongresszusi Központ
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Eklektikon 2048 – Miskolci Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Richard Strauss: Daphne – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Hadar Galron: Mikve – Vígszínház-Pesti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:45 Haydn–Mozart plusz II: Mozart, Cimarosa, Grandjany, Haydn (A Budapesti Fesztiválzenekar koncertje) – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, fizetős)

20:00 Kolonits Klára áriaestje – Operaház
(opera; élő, fizetős)

20:00 Beethoven összes zongoraversenye I. (Krystian Zimerman) – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Április 25. (vasárnap)

01:30 Beethoven: FidelioNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

11:00 Kakasviadal – Vaskakas Bábszínház
(színház, gyermek; élő, ingyenes)

11:00 Zenélő vadak – Zeneakadémia
(klasszikus, gyermek; élő, ingyenes)

15:00 Beethoven összes zongoraversenye II. (Krystian Zimerman) – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:00 Humperdinck: Jancsi és Juliska – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Schiller: Don Carlos – Radnóti Miklós Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 ImprovisArt – Balázs János improvizációs koncertje (Filharmónia Magyarország) – Városi Hangverseny- és Kiállítóterem, Zalaegerszeg
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Schubert közelében 3. (Budapesti Vonósok és Bősze Ádám) – Óbudai Társaskör
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Beethoven összes zongoraversenye III. (Krystian Zimerman) – Londoni Szimfonikus Zenekar
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Április 26. (hétfő)

01:30 Poulenc: A kármeliták párbeszédeiNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

14:00 Eric Lu zongorakoncertje – Wigmore Hall, London
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:00 Bizet: Carmen – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Táncműhely #19 Góbi Rita: Góbi tánctréning – Trafó
(tánc; élő, ingyenes)

20:30 Lars Vogt és az Orchestre de chambre de Paris – Philharmonie de Paris
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

Április 27. (kedd)

01:30 Puccini: BohéméletNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Beatrix Potter: Nyúl Péter – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

19:00 Beethoven: Fidelio – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:30 Hadady 65 (Kodály Filharmonikusok) – Kölcsey Központ
(klasszikus; felvételről, fizetős)

19:30 Ránki Dezső, Keller Quartet és a Concerto Budapest – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:30 Miskolci Balett: Üvöltő szelek – Nemzeti Táncszínház
(kortárs tánc; felvételről, ingyenes)

Április 28. (szerda)

01:30 Lehár: A víg özvegyNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Unesco Nemzetközi Jazznap 2021 (1. nap) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 Wagner: Trisztán és Izolda – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Világhazafiak #8 Ardai Petra & Szabó Csongor – Trafó
(beszélgetés; élő, ingyenes)

19:30 Kamara-kör – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső (színpadi szöveg: Bíró Bence): Édes Anna – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

[ELMARAD] 20:00 Mundruczó Kornél / Proton Színház: Látszatélet – Trafó
(színház; felvételről, fizetős; további időpontok: ápr. 29. 20:00)

Április 29. (csütörtök)

01:30 Giordano: Andrea ChenierNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

08:00 Weöres Sándor: Holdbeli csónakos – Budapest Bábszínház
(gyermek, színház; felvételről, fizetős)

12:15 Peter Mattei & Manfred Honeck – Konserthuset Stockholm
(klasszikus; élő, ingyenes)

17:00 Kiállításmegnyitó: Térügyek | Exhibition opening: Spatial Affairs – Ludwig Múzeum
(képzőművészet; élő, ingyenes, regisztrációhoz kötött)

18:00 Gounod: Faust – Bécsi Staatsoper
(opera; élő, regisztrációhoz kötött)

18:30 MÚZEUM+ Hősök – Szépművészeti Múzeum
(kiállítás; élő, ngyenes/fizetős)

19:00 Unesco Nemzetközi Jazznap 2021 (2. nap) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 Johann Nepomuk Nestroy: A talizmán – Katona József Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:00 Berecz Mihály zongorakoncertje (Filharmónia Magyarország) – Zsinagóga, Győr
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Úrhatnám polgárok – La lumière comique (Francia irodalom a barokk zenében) – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

19:30 Classicus Ensemble – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Zubin Mehta születésnapi koncertje – Berlini Staatsoper
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 UNESCO Nemzetközi Jazznap: Gyémánt Bálint Trió – BMC
(jazz; felvételről, ingyenes)

20:30 A tánc világnapja 2021 – Magyar Táncművészek Szövetsége, Nemzeti Táncszínház
(tánc; fevételről, ingyenes)

21:00 Nyitott Műterem #20 – Bak Imre – Trafó Gallery
(képzőművészet; élő, ingyenes)

Április 30. (péntek)

01:30 Massenet: ManonNew York-i Metropolitan Opera
(opera; felvételről, 23 órán keresztül ingyenes)

18:00 Beethoven: Fidelio – Zürichi Operaház
(opera; felvételről, ingyenes)

19:00 Mozart: A varázsfuvola – Bécsi Staatsoper
(opera; felvételről, regisztrációhoz kötött)

19:00 Unesco Nemzetközi Jazznap 2021 (3. nap) – Budapest Jazz Club
(jazz; élő, ingyenes)

19:00 La Mancha lovagja – Budapesti Operettszínház
(musical; felvételről, fizetős)

19:00 Csokonai Opera – Az új generáció II. – Csokonai Színház, Debrecen
(opera; élő, ingyenes)

19:00 Berecz András: Isten bolondja – Nemzeti Színház
(színház; felvételről, fizetős)

19:30 UMZE Kamaraegyüttes: Szóban, hangban – BMC
(klasszikus; élő, ingyenes)

19:30 Bánatdalok – Rajk Judit, Borbély László és Zétényi Tamás kamaraestje – Zeneakadémia
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Kosztolányi Dezső: Esti Kornél – Budapest Bábszínház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Daniel Harding és a Concertgebouw Zenekara – Concertgebouw
(klasszikus; élő, ingyenes)

20:00 Magyar Állami Népi Együttes: Kolozsvári piactéren – Hagyományok Háza
(néptánc; felvételről, fizetős)

20:00 A Luxemburgi Filharmónia közvetítése: Kamarazene graffitivel – Müpa
(klasszikus; felvételről, ingyenes)

20:00 Molière: Tartuffe – Örkény Színház
(színház; felvételről, fizetős)

20:00 Barokk utazások 3. (Magyar Rádió Művészeti Együttesei) – Szilágyi Dezső téri Református Templom
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Jordi Savall: Bal-Kan – Carnegie Hall
(klasszikus; élő, ingyenes)

21:00 Fonó Tavasz: Geröly Tamás – Tóth Viktor duókoncertje a Villanyjazznapon – Fonó
(jazz; élő, ingyenes)

Promóció

- hirdetés -
- hirdetés -

Ne maradjon le semmiről!

Hírlevelünkben minden csütörtökön megkapja a legfontosabb kulturális híreket és a következő hét legjobb programjait.

A feliratkozással elfogadom a Papageno Consulting Kft. adatvédelmi tájékoztatóját!