Tizenhárom produkció tekinthető meg 2023. szeptember 22. és október 1. között a harmadik eSzínház Fesztiválon. De hogy melyek is ezek? Az alábbiakban erre is fény derül.
Szeptember 22-től a következő előadások láthatóak az eSzínház Fesztiválon.
- Ciróka Bábszínház: Barguzin – lehullt csillag fénye (szerző és rendező: Fábián Péter)
- Dollár Papa Gyermekei: Orlando (Virginia Woolf azonos című regényéből a forgatókönyvet írta: Kiss-Végh Emőke, rendező: Ördög Tamás)
- FÜGE: Hajtűkanyar Autósiskola (Szerző és rendező: Schwechtje Mihály)
- Játékszín: Nagyvárosi fények (Szerző: Charlie Chaplin, rendező: Szente Vajk)
- Katona József Színház: Találkozás – tragédia szünet nélkül (Szerző: Nádas Péter – Vidovszky László, rendező: Török Marcell)
- Madách Színház: Emberszag (Szerző: Szép Ernő – Ferencz Győző, rendező: Harangi Mária)
- Radnóti Miklós Színház: Don Carlos (Szerző: Schiller, rendező: Nagy Péter István)
- Spinoza Színház: Capa, a világhírű fotós (Szerző: Ann Silberberg, rendező: Czeizel Gábor)
- Stereo Akt: Tanmesék a 90-es évekből (Szerző: Ex Katedra, rendező: Boross Martin)
- Szegedi Nemzeti Színház: Mária országa (Szerző: Székely Csaba, rendező: Alföldi Róbert)
- TÁP Színház / KultBazaar/ MASZK Egyesület: Vid napja – avagy nehéz az istennek velünk (Szerző: Dézsi Fruzsina, rendező: Varga Bence)
- Vörösmarty Színház: Julius Caesar (Szerző: Shakespeare, rendező: Bagó Bertalan)
- Weöres Sándor Színház: Pornó (Szerző: Visky András, rendező: Csonka Szilvia)
A fesztivál előadásait bérlettel és egyedi jegyvásárlással is meg lehet nézni. A kedvezményes árú early bird bérletek szeptember 8-áig érhetőek el.
A fesztivált ingyenesen megtekinthető szakmai beszélgetések kísérik, amelyből az elsőre szeptember 26-án, kedden kerül sor este 7 órai kezdettel. Az Internet vs. magaskultúra című virtuális kerekasztal beszélgetés résztvevői Máté Gábor színész-igazgató (Katona József Színház), Nagy Péter István rendező, Orlai Tibor alapító, producer (Orlai produkció) és Zsoldos Dávid, a Papageno alapító-CEO-ja. A beszélgetés házigazdája Légrádi Gergely, az eSzínház vezetője.
A kerekasztal résztvevői olyan kérdésekre keresik a válaszokat, mint betöltheti-e a színház a szerepét kizárólag offline, vagy ehhez hatékony eszköznek, segítségnek bizonyul az online tér? Lehet-e a streamnek és az internetre szánt kulturális tartalmaknak új küldetése és szerepe, különösen a Tik-tok generáció irányába? Miképpen lehet a fiatalabb generációkat bevonni, színházba járóvá, klasszikus koncert látogatóvá tenni? Az elmúlt időszak tanulságai szerint, mit jelent az online tér a színházak, a koncerttermek számára? Hol hatott katalizátorként, hol tudott megtermékenyítő lenni a stream, és hol nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket? Mitől értékes és izgalmas egy online felvétel?
Az eSzínház Fesztiválról tematikus blogunkban található bővebb információ.