60 évvel ezelőtt, 1964. május 30-án Kodály Zoltán jelenlétében nyílt meg a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteménye.
FSZEK Zenei Gyűjtemény
Háttéranyagok, podcastok, érdekességek koncertjeinkhez, zenei rendezvényeinkhez, tehetségtámogató és közösségteremtő programjainkhoz kapcsolódva. Bejegyzések zenélésről, zenehallgatásról, zenetanulásról és zeneoktatásról, no és persze közel százezres dokumentumgyűjteményünk (zenei könyvek, kották, hangfelvételek) legizgalmasabb darabjairól. Tudás, élmény, közösség: a főváros zenei könyvtárának blogja.
A 19. század egyik legszorgosabb levelezője nagy stílusbiztonsággal és remek retorikával folytatta terjedelmes levelezését évtizedeken keresztül.
Mi az, hogy 1000 dolláros vonósnégyes? Írt operán kívül mást is Gluck? Ezekre a kérdésekre ad választ a FSZEK Zenei Gyűjtemény kottaajánlója.
Rendhagyó podcasttal jelentkezik a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteménye. A téma Ligeti György Requiem című zeneműve.
Rendhagyó estnek adott helyet Ötpacsirta Szalonunk december 6-án: egyszerre koncertnek és beszélgetésnek, központban a zongorával.
Az FSZEK Zenei Gyűjtemény podcast-sorozatának aktuális adásában Kovács Sándorral Dohnányiról beszélget Bándoli Katalin.
Október 30-án 18 órától a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Ötpacsirta a szalonjában mutatják be a kolozsvári Ábel Kiadó gondozásában és Demény Péter szerkesztésében megjelent, Kürthy András, a rendező című kötetet.
Kolonits Klárától Madarász Ivánig kilenc művészt kértünk meg arra, hogy ajánljanak olvasmányokat a nyárra, egy könyvhöz pedig az FSZEK munkatársai szeretnének kedvet csinálni. Íme 9+1 könyvajánlat!
„Talán nincs jó és rossz zene, csak olyan zene van, amelyik felkavarja az embert és olyan, amelyik hidegen hagyja”.
Blogbejegyzésünkben Gluck Iphigénia Auliszban című operáját mutatjuk be, melynek a Bärenreiter kiadó gondozásában megjelent Urtext zongorakivonata és hangfelvétele is kölcsönözhető könyvtárunkból.