Müller Péter Sziámi költőt, énekest, dalszerzőt és kulturális szakembert látta vendégül Szatmári Róbert a radiocafé Enyhe katarzis c. műsorában.
Hallomások
„Ez a blog a zenéről szól. Személyes élményekről, művekről és szerzőkről, utazásokról és megérkezésekről. Nem lesz ezekben az írásokban semmi objektívnek vagy netán zenetudományosnak szánt háttér, csak arra kérem az olvasót, utazzon velem az általam bejárt világokba. Ez a blog a zenéről szól. És néha, egy kicsit, rólam is.” – Szatmári Róbert a Klasszik Rádió 92.1 korábbi főszerkesztője.
Csabai Máté kulturális újságírót látta vendégül Szatmári Róbert a radiocafé Enyhe katarzis c. műsorában. A beszélgetésben többek között szó esik arról, hogy gyávák-e a kritikusok, arról, hogy mikor változott meg a zenetörténet, és arról is, hogy mi a nagy siker és a nagy bukás Magyarországon.
Pokorny Lia színésznőt látta vendégül Szatmári Róbert a radiocafé Enyhe katarzis című műsorában.
Bérczesi Róbert Artisjus-díjas magyar zenész, dalszerző volt Szatmári Róbert vendége a radiocafé Enyhe katarzis műsorában.
Schöck Atala operaénekesnő volt Szatmári Róbert vendége a radiocafé Enyhe katarzis műsorában. A beszélgetésben szó esik az operák kliséiről, istennőkről és gyarló emberekről, a férfiak, nők és a szexualitás ábrázolásáról, és arról is, vajon mit mondana Csernus doki Carmen igazi személyiségéről.
Bágyi Balázs jazz-dobos, zeneszerző és zenekarvezető volt Szatmári Róbert vendége a radiocafé Enyhe katarzis műsorában.
Thaddeus Strassberger rendezésében, illetve porondmesteri víziójában nem egy operát láthatunk, hanem egy monumentális cirkuszi produkciót.
Kovács Gergely zongoraművészt látta vendégül Szatmári Róbert a radiocafé Enyhe katarzis című műsorában.
A festőművész és zenész beszélt a magyar politika színvonaláról, a Magyar Péter-jelenségről és a közéleti szereplők humoráról is.
Talán Dvořák az utolsó a romantikus szerzők közül, aki felvillantja a régi idők nosztalgikus érzésvilágát, de már a modern kor előfutáraként.