Senki többet?

Az itt megjelenő írásokban a világ és Magyarország műkereskedelmének történéseiről, érdekességeiről, furcsaságairól, ennek a különleges, sokak szemében gyakran érthetetlenül hatalmas pénzeket mozgató piacnak a kulisszatitkairól esik szó. Martos Gábor, a blog szerzője 2011-ben (Magyarországon elsőként) szerzett tudományos fokozatot a műkereskedelem elméleti kérdéseinek témaköréből. Korábban több könyvében is összefoglalta ebbéli ismereteit: Műkereskedelem – Egy cápa ára című kötete 2013-ban, „Ilyet én is tudok” – Sokmilliós művek kalapács alatt című, az absztrakt/nonfiguratív művészet műtárgypiaci jelenlétét taglaló írása pedig 2018-ban jelent meg. Akit tehát érdekel ez az izgalmas világ, tartson vele itt is; rengeteg tényt, adatot, elemeznivalót fog kapni, amelyekből aztán ki-ki levonhatja magának a számára érvényes tanulságokat.

Sokszor esett már szó itt a Senki többet? blogban az inkognitóját a mai napig sikeresen őrző brit graffitiművészről, Banksyről; most azért kell megint egy kicsit róla beszélnünk, mert március 20-án egy a szó legszorosabb értelmében vett „falképe” kerül kalapács alá Nagy-Britanniában.

Március 6-án este a Sotheby’s londoni modern és kortárs művészeti árverésén a kereken hetven tétel között volt egy olyan is, amelynek a licitnyertese nemcsak egy, de mindjárt két tárggyal mehetett haza az aukció végén.