Szokolay Sándor Két motetta című kórusműve 1962-ben keletkezett. Ez a komponista első jelentős szakrális alkotása.
Szokolay
Hiánypótló kezdeményezés valósul meg Szokolay Sándor zeneszerző szóló, kamara és kórusműveit bemutató videósorozat rögzítésével és közreadásával az életmű feldolgozásának keretében. A Virtuózokból ismert rendkívüli tehetségek és a magyar zenei élet kiváló művészeinek előadásában szólalnak meg Szokolay művei.
A 2019. október 1-jén, a Zene világnapján induló 70 részes videósorozat 2021. január végéig heti rendszerességgel nyújt betekintést a komponista alkotásaiba a YouTube SZOKOLAY csatornán és a Papageno blogon.
A felvételek az EMMI és az MMA támogatásával jöttek létre.
Szokolay Sándor Fanfara sacra című kórusműve 1995-ben keletkezett Sopronban. Az ünnepi hangvételű kompozíció a zeneszerző hitvallásának tömör summázása.
Szokolay Sándor Portrék című műve 1975-ben keletkezett. A lassú és gyors tételpár ajánlása a szerző legidősebb fiának Szokolay Gergelynek szól.
Szokolay Sándor Szólószonáta gordonkára című alkotása 1978-ban a Nemzetközi Casals Versenyre készült. A mű ajánlása Onczay Csabának szól.
Szokolay Sándor gyermekkarra írt Gingalló című kórusműve Szilveszter napján, 1979-ben keletkezett. A darab spontán létrejöttét gazdasági esemény motiválta.
Szokolay Sándor Ady Endre Karácsony című versére komponált kórusműve 1981-ben keletkezett, minden bizonnyal szoros összefüggésben a Magyar Karácsony című nagysikerű szerzői lemezzel, amely szintén a 80-as évek elején jelent meg a Hungaroton gondozásában.
A Négy lamentáció cimbalomra 1976-ban született, ajánlása Fábián Mártának szól.
Szokolay Sándor negyedik Ady-vers megzenésítése a Minden-Titkok Titka című lírai kantáta. A költő szerelmi költészete…
Szokolay Sándor különös fogékonysággal élte meg gyermekkora karácsonyait. Szülőfalujában, a délkeleti határszélen, Kunágotán advent idején több…
Szokolay Sándor első vonósnégyesével Kodály születésének 90. évfordulójára emlékezett. Nyolc évvel később, 1980 tavaszán vállalkozott…