Hatalmas várakozás övezte Madridban a Királyi Gyűjtemények Galériájának bemutatását, amely június 29-én reggel nyitotta meg kapuit.
Madridi mozaikok
Magyarok, akik nyomot hagytak Madridban.
Mi a közös Szent Istvánban és Muráti Liliben? Albrecht Dürerben és Puskás Ferencben? Mindannyian magyarok voltak, akik nyomot hagytak Madridban. A blog szerzője Marton Ildikó, aki az ELTE-BTK néprajz és művészettörténet szakán végzett, dolgozott a Néprajzi Múzeumban, az aszódi Petőfi Közérdekű Muzeális Gyűjteményben és a Magyar Nemzeti Múzeum Semmelweis Orvostörténeti Múzeumában. Jelenleg Madridban él.
Gyügyei Nagy Zsigmond Spanyolországban töltött éveiről már egyszer beszámoltunk, most azonban újabb részletek derültek ki róla.
Roberto Polo összegyűjtött műkincseiből nyílt tárlat Toledóban. A tárlaton Rippl-Rónai József és Moholy-Nagy László alkotásai is láthatóak.
A 42. alkalommal megrendezett a madridi ARCO Nemzetközi Kortárs Művészeti Vásáron 36 ország 211 galériája mutatkozott be, köztük kettő magyar.
A madridi Prado Múzeumot a megnyitása óta több ezer másoló kereste fel, hogy az ott kiállított mesterműveket tanulmányozza és lemásolja.
A magyar származású mexikói fotóművész spanyol polgárháborús felvételei több mint hatvan év után kerültek elő.
Müller Miklós képeiből nyílt kiállítás június 15-én a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban „Nicolás Muller. Az elkötelezett tekintet” címmel.
A Budapest100 kapcsán egy Thyssen-Bornemisza báróhoz kötehető történettel mutatjuk be a magyar arisztokrácia bonyolult rokoni kapcsolatait.
Ember Nándor zongoraművész Madridban házasodott és telepedett le, itt dolgozott a magyar-spanyol kulturális kapcsolatok építésén.
Madridban rendezték meg az ARCO Nemzetközi Kortárs Művészeti Vásárt. A szervezők 26. alkalommal adták át az “A” al Collecionismo díjat.