Február 15-től már játsszák a hazai mozik Jonathan Glazer Cannes-ban bemutatott és díjat nyert Érdekvédelmi terület című filmjét. A holokauszt dráma nemrég több kategóriában is elnyerte a BAFTA-díjat, és jelölt lett az Oscar-gálán.
- hirdetés -

Jonathan Glazer rendkívül tudatosan készítette első nem angol nyelvű filmjét. A forgatás az Auschwitz Múzeum mellett zajlott, a főszereplőket (Sandra Hüller és Christian Friedel) alapos körültekintéssel válaszotta ki, és az volt a célja, hogy lehetőleg mindent hangokban tudjon kifejezni, elkerülve azt, hogy a nézők már ismerős jeleneteket lássanak.
Johnnie Burn hangdizájner szerint a produkciót két filmként fogták fel a készítése során, és két különböző módon közelítették meg. Először hang nélkül rögzítették a jeleneteket, majd a zajok mennyiségét és hangerejét alapos megtervezés után illesztették a képi anyaghoz. A krematóriumból érkező hangokat például csak néhány helyen akarták megszólaltatni, de végül aztán az egész filmet végigkísérik. A házban egyszerre zajló jeleneteket valóban egyszerre rögzítették, így a hangfelvételek összeillesztve egy valódi család benyomását keltik. Burn elmondása szerint az egyik kedvenc jelenete az, amikor Hössné végigsétál az idilli kerten, a zöld fű, a gyönyörű virágok és a csiripelő madarak között, közben pedig halljuk a falon túli szenvedés és fájdalom hangjait.
A filmet Steven Spielberg is méltatta a The Hollywood Reporter interjújában. Szerinte a sajátja óta ez a legjobb holokauszt film, és „rendkívül erős a figyelemfelkeltés tekintetében, különösen a gonosz banalitásával kapcsolatban” .
Az Érdekvédelmi terület február 15-től már látható a magyar mozikban, az ADS Service forgalmazásában.