Nyilvánosságra hozták a brit Quacquarelli Symonds, vagyis a QS friss felsőoktatási rangsorait. A szakterületi listákon a Zeneakadémia érte el a legjobb eredményt: az előadóművészet területén a világ száz legjobb egyetemei közé sorolták – számolt be az Eduline.
A brit Quacquarelli Symonds évente összeállított ranglistáján legutóbb kilenc magyar egyetem szerepelt. Idén a szegedi, a debreceni egyetem, az ELTE és a pécsi egyetem érte el a legjobb helyezést. Most pedig szakterületi rangsorokat is megjelentetnek öt nagy tudományágról és számos részterületről. Ezeken a listákon különböző súlyozással vesznek figyelembe olyan szempontokat, mint az adott egyetem hírneve a tudományos szférában, elismertsége a munkaerőpiacon, a publikációk és a hivatkozások száma, a nemzetközi együttműködések.
A magyarországi egyetemek közül – a saját szakterületén – a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem érte el a legjobb eredményt. Egyetlen más magyar intézménynek sem sikerült a világ száz legjobbja közé kerülnie. A Zeneakadémiát az előadóművészet kategóriában az 51-100. kategóriába sorolták a QS rangsorkészítői.
A pontos helyezés nem ismert, mivel a QS-rangsor az 50. hely után nem közli ezt. A Zeneakadémia ezzel olyan intézményekkel került egy sorba, mint a római Santa Cecilia Akadémia, a londoni King’s College, a Brüsszeli Királyi Konzervatórium, a Bostoni Egyetem és a California Institute of the Arts. De itt találjuk a QS szakembereinek döntése alapján a lipcsei, a kölni és a hamburgi zeneművészeti főiskolát, illetve a prágai, a varsói és a tallinni akadémiát is.
Az előadóművészeti szakokat indító egyetemek rangsorát egyébként a londoni Royal College of Music vezeti, a második a bécsi Universität für Musik und darstellende Kunst, a harmadik helyezést pedig a New York-i The Julliard School érte el.
A Central European University (CEU) még ennél is jobb helyezést szerzett, politikatudományból például a 24. helyet, viszont ez már nem Budapest, hanem Bécs dicsőségére válik – írja az Eduline.