Ipari körülmények között mindig nagyobb súlya van annak, amikor hiba csúszik a higiéniai gépezetbe. Ilyenkor ugyanis millió termék lehet érintett a dologban és persze millió fogyasztó. Éppen ezért a tulajdonosok nem vehetik félvállról a témát. Az olyan gyárakban, ahol töltőgépekkel dolgoznak, a gépeknek és az alkatrészeknek a tisztítására is nagy gondot kell fordítani.
A következő cikkben most megtudhatja, hogyan aknázhatók ki az UV-C készülékek előnyei és hatásai.
A csírátlanítás szerepe a palackozóüzemben
Bármilyen italgyártásról is legyen szó, rendkívül fontos, hogy kiiktassuk azokat a nemkívánatos kockázatokat, amelyek károsak lehetnek a termékre vagy annak fogyasztóira nézve. Éppen ezért közel csíramentes környezetre van szükség. Az UV-C lámpás technológia kihasználása egy jó lehetőség lehet. Például a Hollandimpex készülékei a palackozóüzemben is megállják a helyüket.
Az ún. germicidlámpák 253,7 nm-es sugárzással semmisítik meg a kórokozókat, a gombákat és a penészt. Sőt, még a légben szálló mikrobákkal is elbánnak. Kezelhetünk velük folyadékot is, emellett környezetbarát módon végzik munkájukat. Nem kell kellemetlen mellékhatásokkal küszködnünk, nincs melléktermékük, és túladagolni sem lehet. Ez eddig nagyon jól hangzik, de járjunk utána jobban a témának!
Mit kell tudni a csírátlanítás folyamatáról?
A megfelelő mikrobiológiai szint biztosításában tehát az UV-C fénynek is nagy szerepe van. A palackozóüzemben, a raktárban mindezt szabadon sugárzó lámpákkal is elérhetjük. Fontos azonban tudnunk, hogy a lámpákat csak akkor szabad működtetni, amikor senki nem tartózkodik az adott helyiségben.
A légtér kezelésében azok a germicidlámpás berendezések lehetnek segítségünkre,, amelyek saját ventilátorukkal keringetik a levegőt. A beépített lámpáknak hála pedig egyhamar meg lesz oldva a csírátlanítás kérdése. Ezt kell tudni a technológia gyakorlati alkalmazásáról.
A töltőfejek professzionális kezelése
A speciális töltőgépeket általában a tejtermékek, italok töltésére használják. Ez esetben nemcsak a kupakokat, de a töltőfejeket, csomagolóanyagokat is csírátlanítani szükséges.
A kupak esetében az azt szállító sínpálya szakaszára építenek ki -az élelmiszeripari előírásoknak megfelelően – egy ide speciálisan ide tervezett házat, ez általában a palack lezárásához minél közelebb eső részen történik meg. A tervezés során a méretek, a haladási sebesség és a lámpák típusa is meghatározó lesz.
Hasonlóképpen telepíthetőek ilyen UV-C egységek a töltőfejek és a csomagolóanyagok kezelésének érdekében.
Az ipari körülmények komoly megoldásokat igényelnek, ezért sem mindegy, hogy milyen eszközöket vonunk be a folyamatokba. Remélem, hogy most már Ön is tisztábban lát a germicidlámpás technológiát illetően!