Magyar fejlesztésű, három nyelvű zenei tananyagot adott közre Kína legnagyobb zeneműkiadója az idei sanghaji nemzetközi zenei expón. Gárdián Gábor gordonkatankönyve, mely Magyarországon a hivatalos tantervi ajánlás része, eddig az első és egyetlen Európából importált csellóiskola az ázsiai országban, ahol ezentúl magyar népzenén keresztül ismerkedhetnek meg az európai zenekultúrával a gyerekek.
A Gárdián Gordonkaiskola sorozat kezdőknek szóló, első és második kötete Ázsia legnagyobb zeneipari kiállításán, az évente megrendezett China Music elnevezésű fesztiválon jelent meg Kína egyik legrangosabb kiadója, a Sanghaji Zeneműkiadó (Shanghai Music Publishing House) gondozásában október 12-én. A Magyarországon már ismert és közkedvelt kiadvány ázsiai bemutatkozása egyedülálló kulturális és zenepedagógiai siker: magyar nyelvű és magyar hagyományokra épülő rendszerezett hangszeriskola még sohasem jutott el kínai zenoktatási intézményekbe.
Gárdián Gábor gordonkaművész Magyarország első számú csellóoktatási tananyagának kidolgozója. Tanítványai sikerrel vettek részt országos és nemzetközi versenyeken, sokan közülük a világ legnevesebb szimfonikus zenekarainak tagjai lettek. A több állami kitüntetéssel is elismert mesterpedagógus gordonkaiskola-sorozata szerepel a magyar zeneiskolai tanterv hivatalos ajánlásában, és az országos versenyek kötelezően játszandó darabjainak fő forráshelye. A tankönyvek a csellózás alapjaitól a magasabb játéktechnikai ismeretekig vezetik végig a tanulókat, miközben értékes zenén, és derűs kivitelezésben nevelik a gyerekeket zeneértésre és zeneszeretetre.
A most Kínában kínai-magyar-angol nyelven debütáló tananyagot és zeneoktatási módszert a világ számos pontján ismerik és használják, s mint a magyar és európai gordonkatanítás hagyományainak legteljesebb összegzése, megkerülhetetlen szakmai iránymutatás lesz ezentúl a 21. század kihívásai elé néző gordonkaoktatás számára Kínában is.