Szokolay Sándor Kurucos barokk fanfár című művét 1996-ban komponálta Sopronban, Gyóni Géza költő szobrának avatása alkalmából. Két évvel korábban költözött a zeneszerző családjával Nyugat-Magyarországra, a fővárosi élet zajától visszavonulást keresve a patinás, határmenti városban.
A Kurucos barokk fanfárt rézfúvós kvartettre komponálta a szerző és a soproni Horváth József Zeneiskola növendékei mutatták be, Fóhner János vezetésével. A régi korok ünnepélyes hangulatát idéző fanfár az előadók és közönségük inspirálását közvetíti az örömzenélés jegyében.
Szokolay Sándor maga is kereste a kapcsolatot a soproni művészekkel, együttesekkel és az alkalmi felkéréseket önzetlenül teljesítette. Így történt, hogy Káspár Hermina és Teréz ösztönzésére pár év alatt több alkotás keletkezett. A soproni lokálpatrióta nővérek nagylelkűen támogatták a magyar kultúrát, egyebek mellett öt költőnek állíttattak szobrot a városban. Jelentős számú kompozíció megrendelését követően egy különleges felajánlással álltak elő a Káspár nővérek. A soproni evangélikus temetőben megváltott sírhelyük átadásával lepték meg a zeneszerzőt és családját. Némi hezitálás után, leplezetlen derűvel és köszönettel elfogadta a meghökkentő ajánlatot a gyanútlan komponista.
Szokolay Sándor közel húsz esztendőn át élt és alkotott Sopronban, életének 83. évében 2013 decemberében hunyt el, majd a soproni evangélikus temetőben megörökölt sírhelyen lelt végső nyugalomra.
A felvételen a Kurucus barokk fanfár, a Szokolay Sándor rézfúvós műveinek felfedezésében élen járó In Medias Brass Rézfúvós Együttes előadásában szólal meg. Közreműködik: Kresz Richárd, Pálflavi Tamás, Sztán Attila és ifj. Bazsinka József.