A komolyzenei programokat a 2000-es években születettek amolyan feszes, rákészülős, – talán kevésbé örömteli – élménynek élhetik meg, a klasszikus koncertek nem feltétlenül nyújtják számukra a kikapcsolódás alternatíváját. Az Altalena Young Artists művész csoportjának tagjai célul tűzték ki egyfelől, hogy saját fiatalságukat felhasználva megmutassák számukra a klasszikus zenében rejlő erőt, dinamizmust és vagányságot; rávilágítva arra, hogy az is tud ugyanolyan közösségformáló élmény lenni, mint egy pop vagy rockkoncert.
Az Altalena Young Artists tagjai szinte kivétel nélkül Junior Príma Díjas művészek, akik különféle stílusokat, irányokat képviselnek, de összeköti őket a megalkuvás nélküli magas minőségre való törekvés. A közösség a műfaj befogadását segítő megoldásokkal célozza meg a fiatalokat: a jövő (és akár a jelen) közönségét. Például úgy, hogy azokon a platformokon is jelen vannak, amin ez a célcsoport több időt tölt: Instagramon és TIK-TOK-on.
Felmérve azt, hogy a klasszikus zene keretrendszerei és a harmóniák szabályszerűsége mellett mennyi érzelmet és gondolatot tudnak közvetíteni a nagy zeneszerzők, vagy a kortárs alkotók kompozíciói által, az Altalena Young Artists akár társadalmi szerepvállalással, vagy kulturális projektekben, de akár az üzleti élet szereplői számára nyújtott fejlesztő, szórakoztató, gondolkodást elmélyítő és stílusformáló, közösségmegtartó eseményeken való közreműködéssel tudják segíteni a csoportok dinamikáját, művészeti érzékenységét.
Az Altalena Young Artists tagjai május 26-án a MOMkultban különleges műsorra várnak mindenkit, aminek a magyar és más népzenei motívumok megjelenése a klasszikus zenében és jazz-ben lesz a témája: Bartók, Haydn és Stravinsky zenéivel és azok áthallásaival ismertetik meg a fiatalok mellett az idősebb közönséget is. A Híd kultúrák között című esemény az Altalena első saját szervezésű sorozatának nyitókoncertje. Ez alkalommal a csapat sokszínűségének bemutatásán lesz a hangsúly a népzene által inspirált klasszikus és jazzzeneműveken keresztül. Az eseményen szinte kivétel nélkül Junior Príma-díjas, valamint a nemzetközi színtéren többszörösen díjazott fiatal művészek lépnek fel: Berecz Mihály, Balog Alexandra, Vida Mónika Ruth, Dolfin Balázs, Tóth Kristóf, Tálas Áron, Szalóky Balázs, Agócs Julianna és Balog Benjámin.
Mesterkurzus Toszkánában
Az Altalena Young Artists jelenleg 16 főt számlál, köztük olyan már befutott és közismert művészekkel mint az alapító, zongorista Balog Alexandra, a jazz zongorista Tálas Áron vagy a Szalóky Balázs (trombita), Dolfin Balázs és Devich Gergely (gordonka). Az Altalena Nyári Akadémia több mint tíz éve jelen van a hazai és nemzetközi zenei életben. Idén nyáron is megrendezik az Altalena Nyári Egyetemet, ezúttal Toszkánában, ahol a világ élvonalába tartozó oktatók, mentorok segítik a részvevőket. (Korhatár és hangszerismereti szinttől függetlenül várják a jelentkezőket ide kattintva.)
Támogatókat keresnek
Az Altalena közösségteremtő és közönségformáló tevékenységéhez partnereket, támogatókat is keres. Remélik, hogy munkájukkal felkeltik a kultúrateremtésben hagyományosan kiemelkedő szerepet vállaló hazai cégek érdeklődését is. A partnercsomagokkal kapcsolatban itt érhetőek el információk.
A 26-ai koncert koncert után exkluzív fogadásra is várják szeretettel a jelenlegi és leendő támogatókat, valamint az érdeklődőket a Borháló jóvoltából.
Műsor:
- Bartók Béla: Román népi táncok
- Joseph Haydn: G-dúr Trió No. 39 Hob. XV/25
- Igor Stravinsky: Olasz szvit
- Népzenei részlet Agócs Juliannával és Balog Benjáminnal
- Jazz improvizáció az Altalena Jazz Society tagjaival: Szalóky Balázzsal és Tálas Áronnal