Balogh Máté zeneszerzőt látta vendégül Szatmári Róbert a radiocafé Enyhe katarzis c. műsorában. A beszélgetésben szó esik arról, hogyan lehet boldogulni fiatal alkotóként ma Magyarországon, arról, veszélyes lehet-e a mesterséges intelligencia a művészetekre, és arról is, hogy miért fontosabb az előadó személyisége a popzenében, mint a klasszikusoknál.
„Az egész akadémikus közegben minden a zeneszerzőről szól és sosem az előadóról. A könnyűzenében az előadó van a középpontban. Azért mennek el az emberek a koncertre, mert a Madonna lép fel vagy a Dua Lipa, vagy nem tudom ki, és nem azért, aki a számot írta. Te például tudod, ki írta Dua Lipa dalait?” – mondja Balogh Máté.
A zeneszerző a mesterséges intelligenciáról így vélekedik. „A mesterséges intelligencia azóta foglalkoztat, amióta megrémiszt. Nem attól tartok, hogy kreatív dolgokat fog létrehozni a számítógép vagy versenyezni fogok vele bizonyos értelemben, esetleg a képzőművészek vagy irodalmárok versenyezni fognak vele, de olyan mennyiségi kapacitása van egy nagyon egyszerű programnak. Beírod, hogy szedje össze neked az összes Beethoven-menüettet hangnemek szerint, 1 perc alatt megcsinálja.”