A JaMese Szabad bennem a levegő podcastsorozat első évada egy nagyon izgalmas témával zárul: a zenepszichológia szerteágazó területei közül Kertész Csabával egy órában miről másról beszélgettek volna, mint az énekhangról.
Fontos témák voltak az éneklés mint a kommunikációnak egy beszédtől eltérő másfajta megmutatkozási formája. A hang mint egy intim belső része az embernek, amelynek sebezhetősége folyamatosan jelen van az oktatásban vagy a nyilvános fellépéseken.
Kertész Csabával körbejárták a zenei nevelés közvetlen és közvetett hatásait, hiszen a gitárosból lett pszichológus az LFZE tanárképző szakán 20-21. századi zenepedagógiai irányzatok kurzust is oktat. Továbbá doktori képzésén belül a ritmikai szinkronizáció és a nyelvi, olvasási fejlődés kapcsolatát kutatja. A kutatást tavaly a Magyar Pszichológiai Társaság és a Magyar Pszichológiai Szemle közös díjával, a Mérei-díjjal jutalmazták.
Mivel Csaba egy zeneművészeti szakgimnáziumban iskolapszichológus is, beszélgettek a teljesítményszorongásról, elakadásokról vagy a testünkbe vetett bizalom megrendüléséről. A podcast címéhez híven Molnár Emese neki is feltette a szokásos zárókérdést, de egy kicsit másképpen.
A beszélgetések az NKA Hangfoglaló Program keretében valósult meg. A podcast médiatámogatója a www.papageno.hu