Ebben az évben hatodik alkalommal került megrendezésre a „The Sound of Füred” Mesterkurzus és Fesztivál Bálint János művészeti vezető, a Ferencsik János Zeneiskola és a Balaton-Part Zenekultúrájáért Alapítvány együttműködésével.
A legelső évben fuvolakurzus került megrendezésre. A hat év során fokozatosan bővült a fesztivál ének-, gitár-, majd klarinétkurzussal. A hazai és nemzetközi zenei élet világhírű művészei tartanak mesterkurzust, illetve bemutatkoznak nemcsak a kurzushallgatóknak, hanem a zeneszerető közönségnek is. A 2022-ben meghívott művész tanárok Európa legrangosabb zenei intézményeinek vezető tanárai.
A The Sound of Füred szervezője és művészeti vezetője a Liszt-díjas Bálint János, a Detmoldi Zeneművészeti Főiskola professzora, Thomas Lindhorst klarinétművész Németországból, a Detmoldi Zeneművészeti Főiskola tanszékvezető tanára, Gabriel Bianco gitárművész Franciaországból, az Amszterdami Konzervatórium tanszékvető tanára, a világ egyik legkeresettebb gitárszólistája. A kurzus és a koncertek munkáját két nagyszerű zongorista segítette idén, Juan-Diego Galindez zongoraművész Kolumbiából, a Detmoldi Zeneművészeti Főiskola tanára és Mali Emese, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára. A korábbi évek során Kertesi Ingrid Liszt Ferenc-díjas magyar opera-énekesnő, érdemes és kiváló művész, valamint Marcin Dylla lengyel gitárművész, a Katowicei Zeneművészeti Főiskola és a Münsteri Egyetem professzora és Hiroko Arimoto japán zongoraművész is a fesztivál vendégtanára volt.
Idén a három mesterkurzuson összesen 26 növendék vett részt. A kurzushallgatók több mint fele Magyarországról érkezett. A külföldi hallgatók Németországból, Lengyelországból, Belgiumból, Spanyolországból, Oroszországból, Franciaországból, Kínából és Japánból érkeztek.
Mára hagyománnyá vált, hogy a fesztivál ideje alatt két mesterkoncertet és öt-hat növendékhangversenyt tartanak, amelyeken 60-100 fős közönség vesz részt. A koncertek helyszínéül a balatonfüredi Ferencsik János Zeneiskola, a Tihanyi Apátság, a balatonfüredi Zsidó Kiválóságok Háza, a balatonudvari Bálint Pajta, az alsóörsi Eötvös Károly Művelődési Ház és a keszthelyi Festetics Kastély szolgál.
A szervező művészeti vezető elsődleges célja, hogy a tehetséges magyar növendékek lehetőséget kapjanak világszínvonalú tanárokkal nyolc napon keresztül együttműködni jövőbeli céljaik eléréséhez. A kurzus jó hangulatban telt, és a szakmai tapasztalatokon kívül fontos az a kapcsolati tőke, amit itt építettek a hallgatók.
A program a VEB2023 (Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program), Balatonfüred Város, az MMA és az NKA támogatásával valósult meg.