A X. David Popper Nemzetközi Csellóversenyre 25 országból 106 versenyző adta le jelentkezését, végül 94-en jöttek el Várpalotára ebből 9 magyar, és mutatták meg felkészültségüket, tudásukat a zsűrinek és a zeneszerető közönségnek.
Az I. korcsoportban (9-11 évesek) 19-en, a II. korcsoportban (12-14 évesek) 29-en, a III. korcsoportban (15-17 évesek) 22-en, a IV. korcsoportban (18-20 évesek) 19-en, az V. korcsoportban (21-23 évesek) pedig 5-en mérték össze tudásukat. A II-V. korcsoportokból összesen 30 versenyző jutott a második fordulóba.
A legfiatalabb versenyző kínai volt, a verseny ideje alatt töltötte a 9. életévét. A legidősebb pedig egy magyar versenyző volt.
Onczay Csaba zsűrielnök a gála koncerten értékelte a versenyt: „Az idei megmérettetésen a magas számú részvétel nagyon magas színvonallal is párosult. Öröm volt számunkra minden produkciót hallgatni, és elgondolkodni azon, hogy a mai rohanó világban milyen hatalma van a zenének. A zsűri rendkívül élvezte a csellisták sokszor igen különböző előadói stílusát, a csellóiskolák sokszínűséget. A versenynek az alapját a névadó Popper műveinek tolmácsolása adta meg. A IV. kategória versenyprogramjába idén először került kötelezően választható darabként magyar kortárszene. Vajda János: Just for You vagy Tóth Péter: Cyrano de Bergerac utolsó levele című darabjából lehetett választani. Az V. korcsoportban Kodály: Szólószonátájának I. tétele és Szokolay Sándor Szólószonátájának II-III. tétele közül választhattak a versenyzők. Ezzel talán kicsit megnehezítettük a IV. és V. kategória műsorát, viszont a versenyzők új előadói problémákkal és technikai újdonságokkal gazdagíthatták tudásukat a felkészülés során. Egy-egy ilyen versenynek pedig az is a célja, hogy egymást hallgatva tanuljunk, és a későbbiekben az ismereteket, tapasztalatokat felhasználva kialakítsuk saját egyéni stílusunkat, hangunkat.”
Szili Gabriella versenyigazgató záróbeszédében megfogalmazott gondolatai: „Hiszek az értékek elévülhetetlenségében, hiszek a kitartás eredményességében, hiszek az összefogásban, hiszen ez a rendezvény e nélkül nem valósulna meg ennyi év óta. Nyitott füllel, szemmel és szívvel kell élnünk, mert itt a példa ezen a versenyen, hogy a világon mindenhol születnek tehetségek. Fontos egymástól tanulnunk, mert így lesz gazdag és teljes a tudásunk, ami a fejlődés egyedüli útja, ezt tudnia kell a pedagógusnak, de minden felnőttnek is, hiszen a példamutatásunk által lesznek többek gyermekeink.”