Fiatal, kortárs magyar művészeknek kínál segítséget nemzetközi karrierjük beindításához az EXIM Határtalan Kultúra Program támogatásával megvalósuló és az Art is Business Egyesület szakmai gondozásában elinduló ösztöndíjprogram. A hiánypótló művészeti ösztöndíjpályázatot azzal a céllal hirdették meg képzőművészek és kamarazenei formációk számára, hogy minél többen mutatkozhassanak be nemzetközi vásárokon, valamint vehessenek részt külföldi koncertturnékon és zenei fesztiválokon.
Az EXIM Magyarország a Határtalan Kultúra Programjának keretén belül indul útjára az Art is Business Egyesület képzőművészek és kamarazenei formációk számára meghirdetett két ösztöndíjpályázata, melyek a kiválasztott művészek nemzetközi karrierjének elindítását segítik. A két nonverbális művészeti ágban, a klasszikus zenében és a képzőművészetben a fiatal magyar tehetségeknek komoly lehetőségei vannak a sikerre, azonban az igazi áttöréshez elengedhetetlen a kapcsolatok építése és a bemutatkozási lehetőségek felkutatása.
Annak érdekében, hogy minél több feltörekvő magyar művésznek legyen alkalma megmutatni magát, az EXIM Magyarország értékteremtő kezdeményezésével támogatja a két művészeti pályázatot. A pályázatok bírálóbizottsága az EXIM Magyarország vezérigazgatója, Kisgergely Kornél mellett elismert magyar szakemberekből áll. A képzőművészeti zsűri tagjai: Szipőcs Krisztina, a Ludwig Múzeum igazgatóhelyettese és Bérczi Linda, a The Space Galéria tulajdonosa; a klasszikus zenei zsűri tagjai: Dubóczky Gergely karmester, Pusker Júlia hegedűművész és Fejérvári Zoltán zongoraművész.
Pénzügyi szervezetként és munkáltatóként egyaránt fontos számunkra, hogy a szigorúan vett üzleti tevékenységünkön túl, más ügyekben is szerepet vállaljunk, tevőleg hozzájárulva a társadalmi értékteremtéshez. Az EXIM Magyarország ennek megfelelően törekszik arra, hogy támogatást vagy adományt nyújtson többek között a kortárs művészeti szcéna számára, hozzájárulva ezzel a magyar kultúrához és a feltörekvő magyar művészek karrierútjához.
– nyilatkozott Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország vezérigazgatója.
Az EXIM Magyarország üzleti, valamint marketing és kommunikációs stratégiájával összhangban nyújt támogatást a művészet területén. A művészeti ágak és a gazdasági élet összekapcsolása egyrészt inspiráció forrása lehet az innovációalapú gazdaságok fejlődéséhez, másrészt a kulturális kapcsolatok egyben gazdasági hidak is lehetnek, ugyanis képesek elősegíteni a termékáramlást, a tőkeeszközzé válást.
A területre akár a kultúrák kutatási és fejlesztési laborjaként is tekinthetünk, ezért az EXIM Magyarország támogatási és adományozási tevékenységén belül kiemelt helyen kezel minden olyan kezdeményezést, amely a hazai kortás művészek nemzetközi szintérre lépését és ismertségének növelését segíti. Az újonnan elindított EXIM Határtalan Kultúra Program a művészettámogatás melletti elköteleződést hosszú távon biztosítja.
A pályázat lebonyolítója az Art is Business Egyesület, amely egy olyan értékalapon működő platform, amelyen találkozhatnak a vállalati, magán- és művészeti szcéna szereplői, és az itt megosztott tudásból együttműködések jöhetnek létre. Ennek eszközei az Art is Business print és online média, a Connections események, az Art is Business Díj, a vállalati és művészeti képzések, az Art and Events ügynökségi szolgáltatás, valamint az Art is Business közössége és Baráti köre.
További információk a klasszikus zeneművészeti ösztöndíjról ide kattintva, a képzőművészetiről pedig ide kattintva találhatók.