A Kárpát Fesztivált azért hívták életre, hogy megmutassák a Kárpát-medence sokszínű és összetett zenei világát, valamint azt, hogy az itt élő népek a magyarsággal karöltve milyen egyedülálló értéket hoztak létre.
Ezt az üzenetet kelti életre október 2-án a Benczúr Házban a Bartókoskodó, Eckhardt Gábor interaktív koncertje, amely címéhez hűen rendhagyó módon, újszerű eszközökkel mutatja meg, hogy milyen szoros a kapcsolat a népzene és a klasszikus zene között.
„Tegyük természetessé a zenehallgatást, és élvezetessé a zenetörténetet! Mi kell hozzá? Látvány, mondóka és hallgatnivaló!” – vallja Eckhardt Gábor zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, aki nem kizárólag leendő művészekkel foglalkozik, hanem azt is fontosnak tartja, hogy a legkisebbek is megismerkedjenek a zenével, mégpedig úgy, ahogyan nekik a legjobb és legcélravezetőbb.
A Liszt-díjas zongoraművész most is hasonlóra vállalkozik oldott stílusú, humorral átszőtt műsorában, amely nemcsak a gyermekeknek, de a felnőtteknek is élvezetes kikapcsolódást és persze hasznos ismereteket ígér. A Bartókoskodó a mai fiatalok erősen vizuális beállítottságát, hétköznapi valóságát kapcsolja össze igényes akusztikus élményekkel és a hozzájuk kapcsolódó érdekes információkkal. Bartók Béla zenei világát ezúttal népzenei gyűjtésein és zongoraművein keresztül ismerhetjük meg, miközben egy különleges nyomozást végzünk a „tiszta forrás” után.