Nagy sikerrel zárta fennállásának hatvanadik évét a Várdai István művészeti vezetésével működő Liszt Ferenc Kamarazenekar. A jubileumi év bővelkedett nemzetközi meghívásokban és hazai koncertekben, neves hangszeres szólisták, világsztárok közreműködésével – és ez a jövőben sem lesz másként. Két új kiadvány is napvilágot látott a zenekar műhelyéből: a két hanglemezből álló album, a zenehallgatás virágkorát idéző, egyre nagyobb tért hódító vinyl formátumban, majd egy, a klasszikus zene és mese összefonódásával a környezeti harmóniára nevelő zenés mesekönyv.
Az együttes művészeti vezetője, Várdai István sorra vette a zenekar közelgő zeneakadémiai koncertjeit, melyeken olyan kiváló vendégművészeket hallhatunk, mint a spanyol hegedűművész, Leticia Moreno (március 14.), a szintén spanyol pianista, Javier Perianes, aki a Zeneakadémia hallgatóival kiegészített zenekarral adja elő Beethoven két zongoraversenyét (április 17.), valamint a kiváló német együttes, a Signum Saxophone Quartet (május 5.).
A hazai koncertek mellett számos nemzetközi fellépésre is készül a zenekar: a németországi Heidelbergbe magyar-német műsorral látogatnak Pablo Barragán spanyol klarinétművész és a Sárközy Trió közreműködésével., valamint fontos esemény a Magyar-Török Kulturális Évad keretén belül létrejövő két koncert a törökországi Izmirben és Isztambulban június elején, illetve június végén egy-egy hangverseny Újvidéken és Belgrádban. Az élet nyáron sem áll meg, hiszen augusztus elején az együttes a norvégiai Bodø városába – 2024-ben Európa Kulturális Fővárosa – utazik egy fesztiválra, amelynek keretében fiatal tehetségeket támogató mentorprogramban is részt vesz. Szeptemberben pedig az LFKZ a már említett Signum Saxophone Quartet kíséretében lép fel a németországi Mecklenburgban, majd pár héttel később Kronbergben is muzsikál a zenekar.
Nagy népszerűségnek örvend a közönség körében a Liszt Ferenc Kamarazenekar lila színében pompázó, dupla bakelit lemezes kiadványa. A zene körülvesz címet viselő különleges lemez amellett, hogy az együttes repertoárjának legjavából válogat, a nemzetközi trendekre is reagál, ugyanis olyan jelentős lemezcégek, mint a Decca vagy a Deutsche Grammophon a legértékesebb hangfelvételeiket ma már ismét vinylen is kiadják. A nosztalgia és a kiváló hangminőség egyaránt az analóg korszakhoz való visszatérésre ösztönzi a zenehallgatókat, a Billboard magazin pedig tavaly év elején számolt be arról, hogy az Egyesült Államokban tizenhét éve emelkedik e hanghordozók eladási száma. Ettől függetlenül a zenekar tervezi a lemez tartalmának online értékesítését is, hogy azok is hozzájussanak a Liszt Ferenc Kamarazenekar különleges felvételeihez, akik nem rendelkeznek lemezjátszóval.
Az együttes népszerű gyerekprogramjára reagálva jelent meg egy másik különleges kiadvány, a Mimó és Csipek kalandjait elbeszélő egyedi zenés mesekönyv, melyben QR-kódok segítségével hallgathatjuk meg a mese olvasása közben a zenekarnak a történetre rezonáló felvételeit. A környezetvédelemre való érzékenyítésnek fontos szerepe van a mesében, nem véletlen, hiszen a könyv a Bábozd Zöldre Környezeti Nevelési Egyesülettel karöltve jött létre. A zenekarral való együttműködés kapcsán az Egyesület elnöke, Szűcs Krisztina örömét fejezte ki, hogy a zenés-bábos összefogásnak ilyen kézzelfogható eredménye is lett.
„A zenekarral együtt egy harmonikusabb világért dolgozunk. Úgy gondoljuk, hogy mindannyian felelősséggel tartozunk az otthonunkért, a bolygónkért, amelyen élünk. Ennek jegyében mesét írunk, bábozunk, zenélünk, játszunk a gyerekekkel, a jövő felnőttjeivel.” – tette hozzá az egyesület és a zenekar közös munkájáról mesélve.
Az ünnepi évadot összegezve a Liszt Ferenc Kamarazenekar Alapítványának elnöke, Dr. Körmendy-Ékes Judit felhívta a figyelmet azokra a zenekar életében végbemenő, a tagságot, a repertoárt és a kommunikációt is érintő folyamatokra, amelyek még korántsem értek véget. Véleménye szerint egy klasszikus zenei együttes sikeres működéséhez, illetve az üzleti stratégiai irányok meghatározásához elengedhetetlen a hazai és a nemzetközi piac mély és átfogó ismerete. Ezeknek a háttérmunkáknak, kutatásoknak is köszönhető, hogy a Covid után nagyon hamar ismét telt házak előtt játszhatott a zenekar. Ahogyan egy korábbi interjújában is nyilatkozott Körmendy-Ékes:
„Működik az utánpótlás programunk, népszerűek az iskolai koncertjeink, a játékos foglalkozások és a már többedik alkalommal meghirdetett rajzpályázatunk is, valamint nagyon fontos, hogy árbevételben is hozzuk a reális céljainkat. A következő lépés az, hogy hosszú távon a Liszt Ferenc Kamarazenekar Magyarország egyik első számú kulturális exportcikke legyen, amitől nem is állunk messze.”