A Művészetek Völgye idén sem csak zenével várja a közönséget július 19. és 28. között. Az ország legnagyobb összművészeti fesztiválján az irodalom, tánc, színház mellett a képzőművészeti programok sem maradhatnak ki.
Július 19. és 28. között Kapolcson kap helyet a Tűzoltószertár Élő Galéria, Silye Juli képzőművész, művészetterapeuta galériája, ami él, ahol a kiállított tárgyakhoz kreatív önismereti és összművészeti programok kapcsolódnak. Az idei kiállítás címe Show-up comedy, ami arra utal, hogy a képzőművészet, a humor és a filozófia területeinek metszéspontjain születtek az alkotások és a programok. A művészet és a komplex művészetterápia ebben a térben önismereti, mentálhigiénés és közösségépítő funkciókat látnak el. Az elmélyülés megengedett, a dráma nem tabu, de minden játékos, fesztiválkompatibilis, völgyes.
A megnyitón Csepelyi Adrienn lesz a vendég, Silye Julival közösen ő kelti életre a kiállítást egy Show-up Comedy Show keretében. Másnap már a saját drámádat vizualizálhatod, hiszen abból indulnak ki a szervezők, hogy a „művészet dráma nélkül csak giccs”. Művészetterápiás módszerekkel közelíthetjük meg a meséket Takács Dalmával, elkészíthetjük és átadhatjuk saját magunknak a Lakossági Nobel-díjat, és egy Vénusz Projekt podcastben is részt vehetünk, ahol a feminizmusról lesz szó. De itt vár minket Ráskó Eszter is, ezen a helyszínen bonhatjuk le a sztereotípiáinkat roma zene segítségével és JaMese képes zeneszerzésén is közösen alkothatunk.
A másik képzőművészeti helyszín Kapolcson a MűvészVölgy Kúria, ami egész évben teret ad különféle művészeti programoknak és koncerteknek, a Kúria emelete pedig az idei évtől otthont ad az OXO csoport, valamint Horváth Béla magángyűjtő kortárs gyűjteményéből összeállított állandó kiállításnak. A kiállításon olyan neves művészek alkotásai lesznek láthatók, mint Bak Imre, Fajó János, Hencze Tamás, Nádler István, Radák Eszter, Szűcs Attila, Cseke Tamás, Soós Nóra vagy Weiler Péter, de helyet kapnak a Pompidou Központba nemrég beválogatott Konok Tamás képei is.
A kortárs művészet megértéséhez kerülhetünk közelebb ezen a helyszínen, nem csak a képek, de a programok által is. Ezt a helyszínt is Csepelyi Adrienn nyitja meg, méghozzá Molnár Anival, a Molnár Ani Galéria tulajdonosával beszélget. A 10 nap alatt szó lesz a „girlpower” helyzetéről, a kortárs művészet társadalmi funkcióiról, bepillanthatunk a művészet jelenlegi működésébe tabuk nélkül Horváth Béla műgyűjtővel és Scheller János művészettörténész-kurátorral. De gondolkodhatunk arról is, hogy fonódik egybe a képzőművészet különleges helyszínekkel, mit ad hozzá a gasztronómiához, hip-hophoz, hogy lesz kiállítási tér épp egy buszmegálló vagy esetünkben egy fesztivál.
Érdemes tehát időt szánni egy kis képzőművészeti felüdülésre is a Művészetek Völgye keretében, aki a részletes programra kíváncsi, annak a programfüzetet érdemes olvasnia.