Idén is pezsgő múzeumi élet vár a Művészetek Völgyében. A Taliándörögd, Vigántpetend, Kapolcs háromszögben július 19. és 28. között 12 kulturális intézmény mutatja meg magát.
A tavaly óta második számú színpadként funkcionáló Lőtér nemcsak a magyar zenei életből hoz el egy széles csokorral, de itt kap helyet a Közlekedési Múzeum is. A taliándörögdi Közlekedési Múzeum x Lőtér helyszínről indul mindennap a Zenélő Busz, olyan emberekkel a fedélzetén, mint Bérczesi Robi, Hobo vagy a Margaret Island. A Közlekedési Múzeum 311-es retro Ikarus busza nem az egyetlen látványosság lesz a helyszínen. Mindennap további járműbemutatók várják a kicsiket és a nagyokat is, kisjárművekkel az interaktív családi játéktér keretében, Trabanttal és Babettával a járműbemutatón találkozhatunk. A fesztivál minden napjára jut egy tárgy is, aminek nemcsak a történetét ismerhetjük meg, de így a múzeumi munkához, gyűjteményezéshez is közelebb kerülhetünk. Kerekasztal beszélgetések a közlekedés jelenéről és jövőjéről, hangterápia, de pólófestő-, ékszerkészítő és gép-print műhely is vár mindenkit.
Kapolcs sem marad múzeum nélkül: a Petőfi Udvar nem csak az underground zenei életet hozza el 10 napra, de a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum is ide érkezik programjaival. Pilvax Brunch, fenntartható installálás, családi játékok várnak mindenkit.
Kapolcs még egy érdekes helyszínt tartogat a múzeumba vágyóknak, a Főtéren Ez sör! címmel készül pop-up kiállítással a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum, a Posta Múzeum pedig a Magyar Királyi Posta történetét hozza el játékos formában.
A legnagyobb múzeumi élet a Vigántpetendet meglátogatókat várja. A Cirque du Tókert nemcsak a színpadra és a cirkuszi közegbe hoz el különleges neveket, de napközben is érdemes idelátogatni. Itt kap helyet a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ, akik kísérleti művészetpedagógiai foglalkozásokkal ismertetik meg a magyar kortárs képzőművészetet, előtte és utána jut idő a Néprajzi Múzeum foglalkozásaira is, ahol türelmet tanulhatunk, megtalálhatjuk azokat a tevékenységeket, amiért hajlandóak vagyunk kicsit lelassulni. Itt találhatnak programot a még akár ovi előtt állók is, a MÉTA BABA – Delelő egy közös meséléssel, halk zenéléssel összekötött pihenés képében. Pihenésről szóló programból még egy érkezik a Néprajzi Múzeumtól, hiszen különleges fekvőhelyeket próbálhatunk ki, az érdekes tárgyak mellett pedig az alvás kultúrájával is megismerkedhetünk.
Az Adaptér kreatív technológiáival olyan tudásra tehetünk szert, mint, hogy honnan is indult az animációs film, miként lehet egy 3D tollal rajzolni, milyen képet készíthetünk egy pixelfalon a többi Völgylakóval, vagy épp megmérhetjük a sikítószobában, hogy hangosabbak vagyunk-e náluk.
Budapest Főváros Levéltára Budapest történelmére fókuszáló időszakos kiállítással és interaktív játékokkal érkezik a fesztiválra, a Laczkó Dezső Múzeum segítségével pedig Veszprém múltjában kalandozhatunk.
A fesztivál teljes programja a műsorfüzetben található, a jegyeket pedig ezen a linken érdemes keresni.