• Blogok
  • Intermezzo
  • Közvetítések
  • Magazin
  • Rádió
  • Capriccio
  • English
Kategóriák
  • #ZENE
  • #SZÍNHÁZ
  • #TÁNC
  • #FOLK
  • #KIÁLLÍTÁS
  • #KÖNYV
  • #FILM
  • #GYEREK
  • Papageno Rádió
Blogok
  • ARTE blog
  • Backstage
  • Barokk sarok
  • Beszélő képek
  • Cziffra Fesztivál
  • Debrecen
  • Erdély blog
  • Esterházy
  • Eyes and Ears on Budapest
  • Fesztivál Akadémia
  • FOCUS on You
  • Hallomások
  • Hagyományok Háza
  • Haydneum
  • Jazztörténetek
  • JM blog
  • Kataliszt
  • Képzőművészeti Aktuál
  • Kórusblog
  • Könyvsarok
  • Kreatív Európa történetek
  • Kultúrpanda
  • KultúRecept
  • Madridi mozaikok
  • Magyar Zene Háza
  • Mindent Kocsisról
  • Mozart Planet
  • Múlt századi csillagok
  • Múzeum+
  • Müpa magazin
  • Művészetek Völgye
  • m. v.
  • Operaház
  • Oroszlánkörmök
  • Pagony
  • Papageno Klasszik
  • PeterPress
  • Ruttkai és kora
  • Senki többet?
  • Szokolay
  • Szomorú vasárnap
  • Táncmesék
  • Te csak hallgass!
  • Trafó
  • Várfok Galéria
  • Városmajori Szabadtéri Színpad
  • ZÖLD+KULT
  • Zsámbéki Nyári Színház
  • Ў blog
Facebook Instagram Vimeo YouTube
  • Blogok
  • Intermezzo
  • Közvetítések
  • Magazin
  • Rádió
  • Capriccio
  • English
Facebook Instagram Vimeo YouTube
Papageno
Papageno
Orosz Zenei Fesztivál Zene Címlap

Csajkovszkij művészete áll a IV. Orosz Zenei Fesztivál középpontjában

Szerző: Papageno2021. szeptember 8.
Facebook Twitter E-mail
Szabó Marcell - fotó: Csibi Szilvia
Szabó Marcell - fotó: Csibi Szilvia

2021-ben negyedik alkalommal indul az Orosz Zenei Fesztivál. Az idei évben is Csajkovszkij lesz fókuszban, az orosz szerző születésének 180. évfordulóját 2020-ban ünnepeltük, de a vírushelyzet miatt tavaly a fesztivál csak ízelítőt adott Csajkovszkij műveiből. A teljes programot  október 1-12. között „Csajkovszkij 180+1” mottóval hallhatja a zeneszerető közönség a 4. Orosz Zenei Fesztiválon, amelynek programját Szabó Marcell zongoraművész, a fesztivál alapító-művészeti vezetője állította össze.

A művészeti vezető szándéka az volt, hogy minden koncerten más és más hangszer legyen a középpontban, így a szimfonikus zenekar mellett a hegedű, hárfa, orgona és zongora szólóval hallhatjuk az orosz mesterek műveit.

Csajkovszkij mellett Rachmaninov Muszorgszkij, Kjui, Glinka alkotásai is felcsendülnek és külön emlékezünk Prokofjevre is, születésének a 130. évfordulóján.

A tavalyi év után ismét három helyszínen lesznek hallhatók az ismert és kevésbé ismert orosz zenék: Budapest mellett Debrecenben és Tihanyban.

Természetesen a jövő generációjáról, a gyerekekről sem feledkezik meg a fesztivál, így a Budapesten, Debrecenben és Tihanyban is lesz gyerekműsor, amelyek  ingyenesen látogathatók.

A zene és a hit inspirálta az orosz romantika nagymesterének, Csajkovszkijnak a műveit, így a zene szentélyében, a Zeneakadémián hegedűversenye szólal meg  Kállai Ernő  és a  Kodály Filharmonikusok tolmácsolásában, illetve a hit szentélyében a Tihanyi Apátságban Szabó Marcell zongoraestje nyitja meg a 2021-es fesztivált.

Új helyszínként jelentkezik a Pesti Vigadó, amely délelőtti gyerekkoncertnek ad otthont, fellép Lukácsházi Győző és a Pro Musica fúvósötös,  majd  kora estétől egy izgalmas zongoramaraton keretein belül Csajkovszkij mindhárom balettjébe betekintést nyerhetünk. A három külön koncerten négykezes, kétzongorás és szóló darabok csendülnek fel Balogh Ádám, Pregun Tamás és Szabó Marcell közreműködésével.

Tavaly sikeresen debütált az Országos Idegennyelvű Könyvtár mint helyszín, szerette az OZF közönsége, így az idén is színes műsorok kerülnek megrendezésre a gyönyörű olvasóteremben. A közönség visszatérő kedvence, Meskó Bánk olvas fel Csajkovszkij levelezéséből, amely izgalmas életének egy-egy részletét segít közelebb hozni.

Hagyományosan visszatérő és fontos rendezvényhelyszín az Orosz Kulturális Központ, amely koncerteknek, kiállításnak és filmvetítéseknek ad helyet. Csajkovszkij romantikus zenéje kapja a főszerepet Razvaljajeva Anasztázia hárfaművész  koncertjén.

A fesztivál fellépőinek névsorát orosz vendégművészek színesítik, így Andrey  Yaroshinsky zongoraművész lesz a vendégünk, aki műsorával a 130. éve született Prokofjevre emlékezik.

Nagy sikere van minden évben az orosz népzenészeknek, ezért idén is várunk egy népzenei együttest, akik különleges hagyományos hangszereket szólaltatnak meg.
Filmvetítésre is sor kerül, a Royal Opera House előadásában balettfilmek kerülnek a vetítővászonra.

Debrecenben ismét a Kölcsey Központ és az Apolló mozi ad otthont a fesztiválnak.

Mindhárom fesztiválvárosban sor kerül egy évfordulós Csajkovszkij kiállításra, amelyet hagyományosan az Orosz Nemzeti Zenei Múzeum állít össze az Orosz Zenei Fesztivál tematikájának megfelelően.

A pontos műsorok és frissítések megtalálhatóak a fesztivál honlapján ide kattintva.

csajkovszkij szabó marcell orosz zenei fesztivál
Megosztás. Facebook Twitter LinkedIn E-mail
Előző bejegyzésA Trafót az innovációért és a kísérletezésért díjazták a színházi kritikusok
Következő bejegyzés Sonja Šarić: „Úgy érzem, jó úton járok az előadó-művészetemmel”

Ajánlott Bejegyzések

Vigh Andrea - fotó: Posztós János
Mindent Kocsisról

Dr. Vigh Andrea: „Kocsis Zoltán öröksége páratlan útravaló” 

2022. május 27.4 perc olvasás
Soharóza Dalok a kamrából - fotó: Kovács Márton
Kórusblog

Nemzetközi színházi díjat nyert a Soharóza előadása

2022. május 27.3 perc olvasás
Szinetár Dóra a Dunakanyar című előadásban - forrás: Városmajori Szabadtéri Színpad
Városmajori Szabadtéri Színpad

Szinetár Dóra: „Át kellett alakítanunk a családi viszonyainkat”

2022. május 27.3 perc olvasás

A hozzászólások le vannak zárva.

Promóció
Promóció

Kamarazene Ukrajnáért – segélykoncert sztárokkal a Zeneakadémián  

Szent István Filharmonikusok - fotó: Andrasovszky Péter Promóció

Trianonra emlékezve adnak hangversenyt a Szent István Filharmonikusok

József Promóció

Jelentkezz a Madách Művészeti Iskola képzéseire!

Rózsa Miklós - forrás: listal.com Promóció

A 115 éve született Rózsa Miklósra emlékeznek Debrecenben

Promóció

Bejárja a Kárpát-medencét az A38 Hajó!

Molnár Levente Promóció

Molnár Levente: „Csipike az egész világot próbálja a saját nagysága körébe emelni”

Hírlevél

Ne maradjon le semmiről!

Hírlevelünkben minden csütörtökön megkapja a legfontosabb kulturális híreket és a következő hét legjobb programjait.

Magazin lelőhelyek

Kattintson a térképre!

  • Impresszum
  • Médiaajánlat / ÁSZF
  • Adatvédelem
  • Szerkesztőségi alapelvek
  • Kapcsolat
Menu
  • Impresszum
  • Médiaajánlat / ÁSZF
  • Adatvédelem
  • Szerkesztőségi alapelvek
  • Kapcsolat

Member of

Hírlevél feliratkozás

0001
0001

© 2022, Papageno Consulting Kft. Minden jog fenntartva.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.