A „csodagyerekként” megismert Boros Misi hosszú utat járt be az elmúlt években. A Hungarotonnál 2022 októberében megjelent Inspirations című szólóalbuma is ezt bizonyítja.
A személyes hangvételű albumon Misi saját inspirációs folyamatát mutatja meg a számára legkedvesebb Brahms- és Chopin-műveken keresztül. A fiatal zongoraművész így nyilatkozik a kiadvány kísérőfüzetében: „Brahms és Chopin a romantika két különböző arculatát mutatja, és éppen ezáltal inspirálók a számomra. Brahms a klasszikus formákban alkotott zseniálisat. Chopin formateremtő volt. (…) Remélem, hogy ezek a művek további inspirációk forrásaivá válhatnak.”
„A csodagyerekség életkori meghaladása veszélyes pillanat: a felnőtt mezőnyben kell hangversenyről hangversenyre csodákban részesíteni a közönséget.
Boros Misi – aki talán a jövő plakátjain is megőrzi elhíresült becenevét – első Hungaroton felvételén a romantika két végletében is sikeres kísérletet tesz erre. Brahms monumentális variációsorozatát és Chopin bensőséges líráját egyszerre csillogtatja meg. Ezekben már tagadhatatlanul „Mihály”, bár tudjuk, a nagy művészet egyik titka a „Misiség” megőrzése” – nyilatkozta a lemezről Hollós Máté, a Hungaroton Music Zrt. vezérigazgatója.
A Boros Misi: Inspirations, works by Brahms & Chopin című lemez bemutató koncertjére 2023. január 24-én 19:30-kor, a Magyar Zene Házában került sor. A kiadvány elérhető a kijelölt hanglemez boltokban és a legismertebb zenemegosztó portálok kínálatában (Spotify, YouTube Music, Deezer, iTunes Store, Amazon Music, Tidal, Qobuz).
Boros Misi Junior Prima díjas zongoraművész Pécsett született 2003. április 11-én. Szülei a pécsi egyetem tanárai. Négy éves korában ült először zongorához, és az első pillanattól fogva megigézte a hangszer. Naponta hosszú időt töltött a zongora mellett, próbálgatta a billentyűk hangzását, mígnem maga hozott létre dallamokat. Hatéves korától járt zongoraórára, a pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolába, tanára Megyimóreczné Schmidt Ildikó volt, aki érettségiig tanította.
Nyolcéves korában kiemelt nívódíjjal első helyezést kapott a III. Országos Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraversenyen. Valamennyi korosztályos országos zongoraversenyt megnyert, tizenkét-tizenhárom éves korában Párizsban, Rómában és Milánóban is első helyezéseket ért el. Összesen tizenegy zongoraversenyen szerzett első helyet.
A Magyar Televízió Virtuózok műsorában 2014-ben a kicsik korcsoportjában első helyezést ért el. 2022-ben részt vett a svájci Verbier Fesztivál és Akadémia programjain, egy itáliai zongoraművésszel megosztva neki ítélték a zongoristák díját (a Tabor Alapítvány díja).
A középiskolát a pécsi Művészeti Gimnáziumban végezte, ebben az időben Bogányi Gergely és Baranyay László adtak neki magánórákat. Jelenleg a müncheni zeneakadémia (Hochschule für Musik und Theater) hallgatója, tanára Antti Siirala.
2013 és 2020 közt több mint háromszáz nyilvános fellépése, koncertje volt. Magyarlakta területeken túl olyan városokban lépett fel, mint New York, Milánó, Zürich, Tokió, Osaka, Peking, Sanghaj, Sencsen, Brüsszel, Stockholm, Göteborg, München, Zágráb, Párizs, Aix-en-Provence, Hohenems (A), Lustenau (A), London, Islamabad, Lahor, Karacsi, Sao Paulo. Huszonkét karmesterrel, tizenkilenc zenekarral adott koncertet.
Tizenhét éves korában a Filharmónia Magyarország tizenhét magyarországi helyszínre tervezett vele koncertet. 2013 novemberében részt vett Münchenben Lang Lang mesterkurzusán, tudósításában a Süddeutsche Zeitung a részt vevő gyerekekről írva kiemelte, „Néhányan abszolúte mesések. Például Boros Mihály (2003), aki nagy eleganciával (Grandezza) és muzsikáló kedvvel játszik, kis értelmiségi, akinek érzéke van az ívekhez és a dinamikához.“
Első CD-je élő felvétel, a Müpában adott szólókoncertjének felvétele, amellyel kapcsolatban Vásáry Tamás zongoraművészt idézve a The Guardian is írt:
„Ez több, mint jól zongorázni. Ez művészet, igazi művészet.”