Kamarazene vonósokra és fúvósokra címmel jelent meg válogatás Szabó Csaba műveiből a Hunnia Records gondozásában.
Szabó Csaba (1936–2003) zeneszerző, tudós, karnagy és tanár élete jellegzetesen huszadik századi magyar sors. A Maros-Torda megyei Ákosfalván született, Észak-Erdély visszatérésének éveiben Kecskeméten nevelkedett (1941–44), a középiskolát Székelyföld fővárosában, Marosvásárhelyen végzi, és ugyanide tér vissza a kolozsvári zeneakadémiai évek (1953–59) után, hogy vállára vegye az erdélyi magyar zenei élet sokféle gondját. Az 1988-as esztendő az életút nagy fordulatát hozza: áttelepül Magyarországra, ettől kezdve a szombathelyi Berzsenyi Dániel tanárképző főiskolán tanít haláláig.
A kamarazene, alkotói szempontból, összekötő kapocs a zeneszerző erdélyi és szombathelyi évei között, ugyanakkor e művekben is érzékelhető a hang megváltozása, ahogyan a mondanivaló egyre személyesebbé és mindinkább egyetemessé válik. A sokoldalú életműre sajátos optikával enged rálátást a jelen hanglemez: különböző hangszerösszeállítású kamarazenei kompozíciók szólalnak meg, méghozzá egyetlen kivétellel a 20–25 éves – még zeneszerzői tanulmányait folytató vagy a pályát éppen elkezdő – alkotó műhelyéből; az említett kivétel pedig egy bő félévszáddal későbbi, az utolsó évekből való dal, amely egészen különleges előadókettősre készült. Izgalmas kontraszt: gyermekhangra fogalmazott és a gyermeki lelket megszólító kései egyszerűség – a fiatalkori klasszikus hangszeres nagyformák társaságában.
A felvételen a CulturTone Ensemble és a Szabó Ensemble mellett a legkiválóbb hazai és külföldi előadók, úgy mint Balog József, Berki Sándor, Bogányi Bence, Virginie Robilliard, Szabó Péter és Takács Ádám játéka hallható.
A lemez zenei rendezője Bíró Katinka, hangmérnöke Árok Sándor.