A Várfok Project Roomban ismételten egy fiatal tehetség, Tóth Anna Eszter mutatkozik be. Nyomhagyás című, március 21-től látogatható egyéni kiállításán a művész legújabb munkáiból tekinthetnek meg egy izgalmas válogatást az érdeklődők.
Tóth Anna Eszter Barcsay-díjas festőművész, 2014-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, melynek jelenleg DLA hallgatója. Több egyéni és számos csoportos kiállításon mutatta be alkotásait nagy sikerrel itthon és külföldön egyaránt. Legutóbb a Hegyvidék Galéria ’Darker Dreams’ című tárlatán találkozhatott vele a közönség.
Művészete az ember, illetve a természet által létrehozott „véletlen” szituációk, vizuális helyzetek megfigyelésén alapszik, művészi praxisának egyik alapvető módszere a kísérletezés. Tóth Anna Eszter legújabb munkáiban a kép keletkezésének folyamatával foglalkozik és egyre inkább teret enged az anyag irányításának.
„A csöpögtetett technikával készített kisebb nagyobb foltok keletkezésük pillanatában egymás mellett, látszólag katonás rendben helyezkednek el, azonban a nedves vásznon önálló életre kelve találják meg helyüket, formájukat és kiterjedésüket a többi folt relációjában; szétfolynak, összefolynak, néhol csillag alakban terjednek szét, miközben mikroorganizmusokra emlékeztetnek bennünket” – mondta a fiatal tehetség.
Olyan vizuális jelek ezek, melyek saját keletkezésük történetét tárják fel. A korábban alkalmazott képi struktúra megváltozik és az üres tereket és homogén felületeket felváltja a vászon egészét betöltő, burjánzó kompozíció.
Festményei mellett bemutatásra kerülnek puha ruhakupacokat idéző kerámiái is, amelyekben szintén jelen van az anyaggal való párbeszéd és nyomhagyás. Tóth Anna Eszter határozott, különböző struktúrákat megjelenítő alkotásaival feszegeti a hagyományos önkifejezés határait, kifejezve a hétköznapi pillanatok és az egyetemes értékek között fellelhető átjárhatóságot.