NFT-k a zenében, digitális gépzongora az oktatásban, livestream-megoldások – a Papageno és a Magyar Zenei Tanács Bach 2 Future elnevezésű nemzetközi konferenciáján a legkiválóbb szakemberek mutatták be és vitatták meg a klasszikus zene izgalmas újdonságait május 12–13-án a Müpában.
Az idén negyedik alkalommal megrendezett rangos szakmai találkozó immár két napon át várta az érdeklődőket, elsősorban az előadóművészetben érintett szakembereket.
Az első napon a digitális megoldásoké és fejlesztéseké volt a főszerep. Bemutatkozott többek között a Steinway digitális csúcsterméke, a Spirio és a SYMPHONY most induló „klasszikus zenei Netflix” szolgáltatása is.
Önálló szekciója volt az európai lifestream-világnak – IDAGIO, ARTE, IMZ és eSzínház –, a Jeunesses Musicales klasszikus zenei inkubátor-projektjének, az enCORE-nak és az olyan edukációs projekteknek is, mint a Focus on You, a Play it Loud! és a Werk Akadémia.
Május 13-án a „Danube Day of Classical Music” címmel került sor a konferencia második napjára, amelyen a Duna menti országok klasszikus zenei fesztiváljai, szimfonikus zenekarai és konzervatóriumai mutatkoztak be és cserélték ki tapasztalataikat kerekasztal-beszélgetések formájában.
Bemutatkozott a Magyar Zene Háza és a JM Austria, az Enescu Fesztivál és a Classic.Esterhazy & Herbstgold, emellett találkozhattunk számos horvát, magyar, osztrák, román, szlovák és szlovén klasszikus zenei szakemberrel.