108.386 nézővel zárta 2023/2024-es évadát a Kultúrbrigád, amely tizenkét évet töltött a Margit körúti Átriumban, ebből az utolsó hetet az épület üzemeltetőjeként. Az évadban összesen 412 előadást tartottak, illetve láttak vendégül augusztus végétől július közepéig, ami rekordnak számít a társulat életében.
A legtöbb előadást, szám szerint hatvanat az idén tizedik születésnapját ünneplő Az Őrült Nők Ketrece című előadásból tartották. A legtöbbször, 191 alkalommal Kovács Máté lépett színpadra az évadban. Két bemutatót tartottak: Vámos Miklós Anya csak egy van című regényének monodráma-változatát 27, a Holt költők társasága című film színházi adaptációját 34 alkalommal játszották.
A Margit körúton töltött idő alatt során 2589 programot szerveztek összesen, az üzemeltetői hét év alatt több mint félmillió jegyvásárló nézett előadást. Az évek alatt több mint hétezer támogató segítette a társulat működését, a művészeti programot – a társulat ezúton is köszöni nekik.
Mint fogalmaznak, azért van szükség a független kultúra támogatására, magánmecenatúrájára, mert az itt megfordult félmillió néző deklaráltan alacsonyabb rendű állampolgárnak számít a hatalom szemében, mert bár ők ugyanolyan rendes adófizetők, mint a többi színház nézői, az ő kulturális alapszolgáltatásukat az állam nem hajlandó támogatni, mivel érdeklődésük nem felel meg a kormányzati ideológiának. A Kultúrbrigád tiltakozásképpen nem indul el az állam által kiírt pályázatokon, mert amíg ezekről a kormányzat által kinevezettek döntenek, addig ez csupán formalitás, és feleslegesnek tartják munkát beleölni egy előre tudható eredményű, ideológiailag motivált döntéshozatalú pályázat elkészítésébe.
Az évad nagy részét a csapat a költözés előkészítésével töltötte. Belefáradtak az épület fenntartásáért zajló harcba, a források keresésébe, az iparágat sújtó fluktuációba, a kormányzat független kultúrát hátrányosan érintő igazságtalan és méltatlan döntéseibe, a befolyásolási kísérletek visszaverésébe, a színházi infrastrukturális körülmények hiányába. Az évad utolsó előadása egy monstre, ötórás zenés gálaest volt, amelyben az elmúlt tizenkét év közéleti, kulturális eseményeinek összefüggésében emlékeztek vissza a csapat tagjai az eltöltött időre és a bemutatott előadásokra.
A következő évadban Az Őrült Nők Ketrece, az Igenis, miniszterelnök úr!, a Holt költők társasága, az Egy, kettő, három, az Isteni végjáték, a 12 dühös ember, a Mefisztó és a Varázsnagymama című előadások a XIII. kerületi RaM-ArT Színházban, A félelem megeszi a lelket a VII. kerületi Örkény István Színházban, A bogyósgyümölcskertész fia és az Anya csak egy van című előadások a Múzeum utcai Muzikumban, a Holtverseny a II. kerületben, a Jurányi Ház színháztermében lesz látható. A Nézz le!, a Kenyértörés és a Szociopoly előadások, mint eddig, a Jurányi 123-as laborjában, a B épületben lesznek láthatók. A trianoni csata, a Hannibál tanár úr és Az öldöklés istene is repertoáron marad, de ezek alkalomszerűen kerülnek csak műsorra.
A társulat jóval kevesebbszer fogja műsorra tűzni előadásait, tehát ezek a produkciók csak korlátozott számban lesznek elérhetők a jövőben. Emellett elindítják a Kultúrbrigád Klub nevű támogatói programot, amellyel közösséget szeretnének szervezni a mögöttük állókból. Ha ez elindul, illetve az előadások is megtalálják a helyüket az új működés rendszerében, új előadások létrehozásán is gondolkodnak – de ez még a jövő kérdése.