88 éves korában, március 3-án elhunyt Kaposy Miklós rádiós, humorista, író, szerkesztő, a magyar rádiózás és a kabaré fénykorának egyik kiemelkedő alakja.
Kaposy Miklós 1933. június 4-én született Budapesten. 1950-ben a Népsport novellapályázatán első helyezést szerzett. Egy évvel később édesapjával együtt kitelepítették, három évre száműzték Budapestről. Ekkoriban szedett gyapotot, aratott árpát Martfűn, épített gyárkéményt és volt téglarakó-csillés a kunszentmártoni téglagyárban.
1953-tól 1956-ig segédszínészként dolgozott a Nemzeti Színházban, ez idő alatt néhány évig egyháziadó-beszedő is volt a vizafogói római katolikus plébánián. Első humoreszkjei 1959-ben jelentek meg a Ludas Matyiban. Számos újságban publikált: többek között a Nők Lapja, az ÉS, a Figyelő, a Családi lap, a Rádió és TV Újság, a Magyar Hírlap, a Hevesi Szemle, a Rakéta Regényújság, az Új Ludas és a Pesti Vicc adott helyet írásainak.
1961-től a Magyar Rádió külső, 1963-tól belső munkatársaként dolgozott. 1969-ben – Marton Frigyessel és Szilágyi Györggyel – a Rádió Kabarészínházának egyik alapítója volt. Néhány hónappal később kivált és megalapította a Magyar Rádió Karinthy Színpadát. Több mint negyven év alatt közel ötszáz műsort készített, 25 rádió- és 4 tévészilveszter szerkesztője volt. Dramaturgként a Vidám és a Radnóti Színpadnál is dolgozott. 1996-tól a Révai Lexikon szakszerkesztője volt.
(A téma érzékenysége miatt ebben a cikkben nem helyeztünk el reklámot.)
(Via 444.hu)