Az októberi meghallgatás után áprilistól a Kölni Zene- és Táncművészeti Főiskola Régizene Tanszékének docenseként folytatja munkáját Simon Bettina barokk oboa- és furulyaművész.
A keszthelyi születésű Simon Bettina az Universität für Musik und darstellende Kunst Wien hallgatójaként kezdte művészi és pedagógiai tanulmányait furulyán, melynek során fedezte fel szenvedélyét a barokk oboa iránt.
Andreas Helm osztályában tanult (Musik und Kunst Universität der Stadt Wien) barokk oboa szakon, ahol 2016-ban kitüntetéssel szerezte meg alapdiplomáját. Ezt követően a híres Schola Cantorum Basiliensis mesterképzésén tanult Prof. Katharina Arfken irányításával, amit 2018-ban legmagasabb kitüntetéssel zárt le.
A salzburgi Universität Mozarteum posztgraduális szakán egészítette ki tanulmányait Prof. Alfredo Bernardininál. 2021 óta Prof. Roberta Invernizzi osztályában tanul barokk éneket a Musik und Kunst Universität Wien hallgatójaként.
Zenei pályafutása során a legnevesebb nemzetközi barokk zenekarokkal dolgozott együtt, többek között a Freiburger Barockorchester, a Les Musiciens du Louvre, a La Cetra Barockorchester, az Orfeo Zenekar és Purcell Kórus, a Budapesti Fesztiválzenekar, az Ensemble Matheus, az {oh!} Orkiestra Historyczna! és a Wroclav Baroque Orchestra vendégművészeként koncertezett Európa, Amerika és Ázsia számos országában.
2014 óta a Capella Savaria, a legrégebbi magyar barokk zenekar szólóoboistája, amellyel számos CD-felvételt készített a Hungaroton számára. 2018 óta ugyanezt a pozíciót tölti be a svájci Accademia Barocca Lucernensis együttesnél.
2018-ban, bécsi székhellyel, Dimitris Karakantas hegedűművésszel együtt megalapította a „nuovo barocco” barokk zenekart. Alig néhány évaddal később a fiatal együttes már a bécsi Musikverein és Konzerthaus, a linzi Brucknerhaus, a Les Grands Concerts de Lyon és a lausanne-i Bach Festival keretén belül koncertezett.
Simon Bettina a „nuovo barocco” és az „Orchester 1756” szólistájaként mind barokk oboán, mind pedig furulyán a bécsi Karlskirche és a salzburgi Mirabell-palota hangversenytermében lép fel rendszeresen.
2022 áprilisa óta a Kölni Zeneművészeti Egyetem (Hochschule für Musik und Tanz Köln) régizene tanszékének tagjaként barokk oboát tanít.
Szólisztikus CD-felvételei között szerepel J. S. Bach d-moll BWV1060R Concerto oboára, hegedűre és zenekarra (Hungaroton, 2019) és Alessandro Marcello d-moll Concerto oboára és zenekarra (2020).