BFZ Felfedező címmel zenei oktatási honlapot indított a BFZ, amelyen játékok mellett Sodró Eliza színésznő vezeti be gyermekeket a klasszikus zenébe. A virtuális ismerkedés után személyesen is lehet majd találkozni a zenekar tagjaival és a hangszerekkel a BFZ ingyenes családi napján: május 28-án ismét az Aquincumi Múzeumba hívják a zene iránt érdeklődő gyermekeket.
BFZ Felfedező címmel gyermekeknek szóló online zenei oktatási honlapot indított a Fesztiválzenekar: a játékos videók és zenei kihívások virtuális házigazdája Sodró Eliza színésznő, aki az 5-12 éves gyermekeket vezeti be a klasszikus zenébe, a hangszerek világába és a szimfonikus zenekar felépítésébe.
Az egyelőre három részből álló sorozat részei május folyamán hetente válnak láthatóvá a felfedezo.bfz.hu oldalon: az Eliza, a zenenyomozó című kisfilmeken a Fesztiválzenekar zenészei is megszólalnak, a honlapon emellett a BFZ Kakaókoncertjei, Hangszerkóstoló és Zenevár gyerekprogramjai felvételei és zenei játékok is elérhetők. A minisorozat első részében a zene keltette különböző érzésekről és a Fesztiválzenekar muzsikusainak gyerekkori hangszerválasztásairól is szó esik.
A klasszikus zenével online ismerkedés után a gyermekek személyesen is találkozhatnak a BFZ tagjaival és ki is próbálhatják a különböző hangszereket a zenekar ingyenes családi napján: május 28-án ismét az óbudai Aquincumi Múzeumba hívják a zene iránt érdeklődő gyermekeket. A gyereknap előtti szombaton tartott Zenei vásár és családi nap eseményen óránként kezdődő zenei programokkal, néptánccal és játékokkal is várják a családokat: lesz Kakaókoncert, Zenevár mesejáték és Hangszerkóstoló is, utóbbiban a gyerekek több hangszert is kipróbálhatnak.
„A zenei ismeretterjesztés, és azon belül a gyermekek játékos tanítása évtizedek óta a Fesztiválzenekar küldetésének fontos része. Nagyon örülünk, hogy a játékos oktatási módszerek és az internet segítségével jóval több gyermekkel sikerülhet megszerettetni a klasszikus zenét, emellett a zeneoktatás fontosságára is szeretnénk felhívni a szülők és pedagógusok figyelmét. Kutatások szerint ugyanis a zenei tanulás nemcsak örömöt, műveltséget ad, de segíti a gyermekek szellemi fejlődését, jó hatással van például a nyelvtanulási és matematikai képességekre is” – mondta Erdődy Orsolya, a zenekar menedzser-igazgatója.