1935. október 1-jén született Julie Andrews Oscar-díjas színésznő, a Mary Poppins és A muzsika hangja című filmek sztárja.
Julia Elizabeth Vells néven látta meg a napvilágot. Szülei korán elváltak, kiskora nélkülözések közepette telt – azt csak felnőttként tudta meg, hogy nem is anyja első férje volt az igazi apja. A nyomorból négy oktávnyi, ragyogóan szép hangja emelte ki: tizenhárom évesen már a királyi család előtt mutatkozott be, s gyorsan népszerű gyermeksztár lett Angliában.
Még húszéves sem volt, amikor a Broadway színpadán is felléphetett, s énekes-színésznőként olyan színpadi és rádiós produkciókban alapozta meg a hírnevét, mint az 1956-ban hatalmas sikerrel bemutatott My Fair Lady Elizája.
A szerzők, Alan Jay Lerner és Frederick Loewe következő musicaljének Camelot című Broadway-előadásán, ő alakította Guenevere-t. A közönség soraiban ülő Walt Disney ezután 1963-ban megkereste és felajánlotta neki a nagysikerű gyermekkönyvből készülő Mary Poppins című musical címszerepét.
A szerepre esélyes volt még Bette Davis és Angela Lansbury is. Andrews az ajánlatot azonban először visszautasította: biztosra vette ugyanis, hogy a My Fair Lady filmváltozatában csakis ő lehet Eliza. Csalódása határtalan volt, amikor kiderült, hogy a producer Jack Warner az ismeretlen angol kezdő helyett a biztos kasszasiker Audrey Hepburnt választotta – aki ráadásul énekelni sem tudott.
A sors aztán kárpótolta: a Mary Poppins meghozta számára a világhírt és 1965-ben a legjobb női főszereplő Oscar-díját is, ráadásul Hepburn még a jelöltek között sem volt. Andrews amikor átvette Mary Poppinsbéli alakításáért a díjat, ironikusan megköszönte Jack Warnernek (Warner Bros.) amiért nem kapta meg a My Fair Lady főszerepét: „egy embernek, aki csodálatos filmet csinált és aki mindezt lehetővé tette számomra – Jack Warnernek”. Ha akkor ő kapta volna a szerepet soha nem játszhatta volna el Mary Poppins karakterét.
Játszott a Szerelmi partraszállás című szatírában, majd 1965-ben ismét nevelőnőt játszott, ezúttal a Rodgers – Hammerstein páros, A muzsika hangja című musicaljének filmváltozatában. A muzsika hangja című, öt Oscar-díjat besöprő musicalben, egyebek mellett a legjobb film és a legjobb filmzene díját is elnyerte. A híres dalait – köztük a My Favourite Things vagy az Edelweiss című számokat – felvonultató album minden idők egyik legkelendőbb korongja lett. A filmet azóta is rendszeresen vetítik a televíziók, így az újabb generációk is csatlakozhattak rajongótáborához.
A hatvanas évek végén karrierje csúcsán állt, a legkeresettebb és a legjobban kereső csillagok egyike volt Hollywoodban. A legkönnyebben 1969-ben folyt be pénz a számlájára: az MGM stúdió visszalépett egy filmjétől, de ő pereskedett és megkapta a neki járó másfél millió dolláros gázsit. A hetvenes években jobbára nagysikerű tévéműsorokban szerepelt, s csak 1982-ben tért vissza diadalmasan a Viktor/Viktória kettős címszerepében, jutalma újabb Oscar-jelölés lett.
A Blake Edwards író-rendezővel kötött 1969-es házassága után a férj számos filmjében feltűnt (Bombanő, 1979; S.O.B, 1981; Viktor, Viktória, 1982); utóbbiért az Akadémia újabb Oscar-jelöléssel jutalmazta. 1997-ben torkában cisztát találtak, amelyet eltávolítottak ugyan, de hangja odalett. A műhiba miatt (a lapok szerint) 30 millió dollárt kapott kártérítésként, de pszichiátriai klinikán is kezelték, mígnem megbékélt a ténnyel: soha többé nem énekelhet.
Aztán mégsem így lett: elvállalta a nagysikerű Neveletlen hercegnő egyik főszerepét, majd a folytatást is, s ebben majdnem tíz év után ismét dalra fakadt, sőt két éve turnéra is indult musical dalokkal. Ma már kevesebb filmet vállal, legutóbb a Shrek 2-ben Lilian királynőnek, és a Gru animációs filmben Gru édesanyjának kölcsönözte a hangját, illetve Fogtündér című könnyed vígjátékban játszott. Legutóbb a nagysikerű A Bridgerton család pletykalapszerzőjének kölcsönözte a hangját a sorozat narrátoraként.
Új hivatásként felcsapott gyerekkönyv-szerzőnek. Magánélete csendes. 1969 óta élt második férjével, Blake Edwards rendezővel, aki 2010-ben hunyt el, három gyermek édesanyja, s ma már boldog nagymama is. A színészi munka mellett számos gyerekkönyvet is írt, amelyek nagy példányszámban kelnek el. 2000-ben a lovagi címnek megfelelő dame (főrendi) rangot kapott II. Erzsébet királynőtől.